AdeKUS en Telesur gaan strategische alliantie aan
De samenwerking van het Telecommunicatiebedrijf Suriname (Telesur) en de Anton de Kom Universiteit van Suriname (AdeKUS), moet leiden tot technologische ontwikkeling en betere onderwijsvoorzieningen in Suriname. Deze doelstellingen zijn bij het ondertekenen van een Memorandum van Overeenstemming (MoU) woensdag uitgesproken door de voorzitter van het bestuur van de AdeKUS, Shanti Venetiaan, en de CEO van Telesur, Mike Antonius.
Het gaat om een strategische alliantie, gericht op technologische innovaties en digitale ontwikkeling in Suriname. Dit partnerschap zal bijdragen aan de vooruitgang van educatie en digitale infrastructuur in het land, schrijft de Corporate Communication van Telesur.
Telesur en de universiteit zullen hun capaciteiten en expertise inzetten om innovaties te ontwikkelen en toe te passen, met als doel de educatie en digitale ontwikkeling in Suriname te bevorderen alsook bij te dragen aan de afvoer van e-waste. Het gaat om verbetering van de ICT-infrastructuur, uitbreiding van de internetbandbreedte, uitvoering van e -waste projecten en oprichting van de Telesur Academy.
Telesur geeft aan dat een van de belangrijkste gebieden van samenwerking, de verbetering van de ICT-infrastructuur van de AdeKUS is. Er zal een glasvezelverbinding worden aangelegd die diverse locaties van de universiteit met elkaar verbindt, inclusief het MWI-gebouw waarin de Faculteit der Medische Wetenschappen gehuisvest is. Deze verbinding zorgt voor betrouwbare connectiviteit en naadloze dienstverlening. Daarnaast krijgt de AdeKUS toegang tot de Avaya telefooncentrale van Telesur, met bijbehorende trainingen en workshops om de medewerkers goed te ondersteunen.
Telesur zal ook de internetbandbreedte van de AdeKUS uitbreiden door de snelheid te verhogen van 500 Mbps naar 1 Gbps, om de capaciteit en efficiëntie van de universiteit te verbeteren. De samenwerking omvat verder gezamenlijke e-waste projecten, gericht op het verantwoord recyclen en upcyclen van elektronische apparatuur.
Vandaag
Gisteren
- Dodelijke aanrijding Garnizoenspad: Bromfietser komt om het leven
- Suriname in de schijnwerpers: Tragikomedie van deze week (15)
- Man zwaargewond na steekpartij door ex-vriendin in Lelydorp
- Pokigron vraagt hulp voor urgente zaken
- Onderwijs op de rand van ondergang
- Santokhi benadrukt belang van RVI voor jonge Surinamers
- DNA bereikt dieptepunt: Geen quorum voor vergaderingen
- Kardinaal Robert Prevost gekozen tot nieuwe paus
- Schoolvervoer per direct hervat
- Nieuwe paus gekozen; witte rook uit schoorsteen van Sixtijnse Kapel
- Loononderhandelingen vastgelopen: Ravaksur Plus zal traject acties inzetten
- Wan Okasi eist geheime stemming voor mensen met beperking
- Militairen ingezet bij vouwen stembiljetten
- Voetganger overlijdt na aanrijding op Martin Luther Kingweg
- Kiezers in Paramaribo en Wanica goud waard in 2025
- Bewolkt in de ochtend met onweer in de middag
- Zwarte rook, geen paus gekozen bij eerste stemming in conclaaf
- Studenten leggen onderwijsproblemen voor aan president
- Column: Positieve mindset
- Koop of verkoop oproepingskaart is strafbaar
Eergisteren
- De Paradox van het Denken en de Macht (4)
- Strikte regels voor stemmen bij volmacht
- 3 G: ‘Groei-Geld-Geef; Failliete politiek in ontwikkelingsdenken
- Carney bot tegen Trump: 'Canada is niet te koop'
- Man neergeschoten bij gewapende woningoverval
- Kantoor Carvision aan Nieuw Weergevondenweg afgebrand
- OKB roept op tot fatsoenlijke campagnevoering
- Verdachte milieustrafzaak vrij; OM gaat door met onderzoek
- Getuige strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- OBBS legt schoolvervoer per direct stil: Financiële problemen onhoudbaar
- RVI, rechtvaardige intentie vereist rechtsstatelijke verankering
- Ook vandaag wat verkoeling in de middag
- Security Alliance vraagt ontslagvergunning aan voor 70 werknemers
- Santokhi: Achterstand nazaten Afrikanen door verdeel- en heersbeleid
- Column: Discutabele discussie
- ABOP voor eenheid: We zijn allemaal Surinamers