Sewcharan zal niet meer optreden als advocaat Staat
"Ik had beloofd jullie verder te zullen informeren over de kwestie rondom mijn werk als advocaat voor de Staat in relatie tot mijn taken bij de PRO. Ik had aangekondigd de mogelijkheden te zullen onderzoeken om te komen tot een beëindiging van mijn advocaat-cliënt-relatie met de overheid. Ik heb ondertussen gesprekken gevoerd met vertegenwoordigers van de Staat, waaronder de president. Wij zijn overeengekomen dat met ingang van heden de Staat geen beroep meer op mij zal doen als advocaat. De Staat zal mij dus niet meer kiezen als advocaat, wat mag. Ik hoef zo de bijstand dus niet zelf te beëindigen, wat in mijn beroepsbeleving niet mag. De formaliteiten met betrekking tot de afbouw en overdracht van de opdrachten die ik onder handen heb, worden thans vervuld", schrijft Sewcharan op zijn Facebookpagina.
"Ik moet zeggen dat het mij zeer zwaar valt om een cliënt in de steek te moeten laten, want daar komt deze ontwikkeling op neer. Zo voelt het in ieder geval. Ik had nooit gedacht dat ik ooit om politieke redenen mijn beroep als advocaat, wat ik al 29 jaren doe, niet meer vrij zou kunnen uitoefenen. Ik had niet gedacht dat politiek zo ver kon doorwerken. Maar zo leer ik politiek kennen.
Ik heb moeten kiezen tussen twee maatschappelijke grootheden die mij dierbaar zijn, althans zo heb ik mijn keuze ervaren. Aan de ene kant het recht, dat mij zo dierbaar is, en aan de andere kant de politiek, juist om door haar te bereiken dat eenieder in ons land het recht kan beleven. Beide grootheden hebben te maken met c.q. dienen het lot van mensen. Ik heb nu ervaren dat politiek boven recht is komen te staan of staat, althans dat de doorwerking van politiek het recht (kennelijk) overstijgt, waar ik nooit van uitging. Maar om te voorkomen dat ik in een filosofische beschouwing verval, zal ik het hierbij laten.
Ik wil nog het volgende met u delen: wij Surinamers zijn geen vijanden van elkaar. Politiek is politiek. Maar wij zijn geen vijanden van elkaar. Laten wij dat met z’n allen goed beseffen, onthouden en ons naar gedragen. Ons land heeft een nieuwe politieke orde nodig, laten wij met z’n allen gezamenlijk daaraan werken", stelt Sewcharan, voorzitter van PRO.
Vandaag
-
07:12
Dag van de Arbeid: Surinaams Erfgoed van strijd en solidariteit
-
05:14
Afwisselend bewolking en regen
-
04:53
DNA-kandidaat Jamiro Pink beschuldigd van verkrachting
-
03:27
Vakcentrale C-47 wijst vervolg IMF-programma af
-
01:53
Persrechter: Toegeven aan eisen politieke partijen zou verkiezingen in gevaar brengen
-
00:59
Column: Geen zuivere koffie
-
00:00
Mathoera voor presidentschap: Geen één-twee met Santokhi
Gisteren
- PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
- Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
- NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
- Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
- Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
- Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
- Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
- Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
- SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
- Ex-president Wijdenbosch overleden
- Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
- 41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
- Zaaien met olie
- Kans op korte buien in de middag
- Canadese liberalen winnen minderheidsregering
- Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
- OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Eergisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs