Minister Sitaldin: Jozefzoon moet zijn mond dicht houden
Sitaldin reageert hiermee op de beschuldiging van Jozefzoon als zou het Minov verantwoordelijk zijn voor het mislopen van het project aanschaf nieuwe schoolboeken en dat nu een pornografisch getint biologieboek op de scholen is beland. “Niet ik heb een project gemaakt voor het Minov, niet ik ben voor elk leervak van de muloschool meer dan zeven en een half duizend boeken gaan kopen. Ik ken geen enkel project van adaptatie en opnieuw assembleren van boeken, waarvan je weet dat je eerst moet aanpassen aan Suriname", kaatst Sitaldin terug.
Meer boeken niet geschikt
De minister vindt dat de werkwijze die toegepast is niet correct is. "Dus je koopt de boeken voor euro 8.2 miljoen om dan weer met de uitgever het boek te gaan uitgeven in een aangepaste vorm. Als je aanpast, bestel je eerst een kleine hoeveelheid, maak dan je huiswerk met de vakdocenten en het veld, pas het materiaal aan en dan ga je de nodige aantallen aanschaffen of laten drukken. “We hebben niet alleen het probleem met het biologieboek, maar met tal van boeken die door Jozefzoon in alle haast zijn gekocht en niet geschikt zijn voor het Surinaamse onderwijs”, onthult Sitaldin.
Op 3 mei heeft de minister vergaderd met de uitgever en de biologieleerkrachten over het bewuste boek. “Ik heb geïnformeerd en uitdrukkelijk navraag gedaan over de inhoud en ook of er klachten zijn. Er bleken geen klachten te zijn, behalve het geval van een ouder in Commewijne, naar aanleiding waarvan deze kwestie in het parlement is besproken. Ook met mevrouw Meye van het Mulo-directeurenberaad heb ik overleg gepleegd. Wat er is gevraagd is training hoe om te gaan met de leerstof”, zegt Sitaldin. Persoonlijk vindt de onderwijsminister het biologieboek niet negatief voor het Surinaamse onderwijs. De informatie kunnen de kinderen ook op het internet tegenkomen. “Alleen zeg ik net als de leerkrachten dat er training moet komen hoe het materiaal op de juiste manier over te brengen aan de leerlingen”.
Jozefzoon maakte keus
Sitaldin zegt dat de vuilsmijterij van Jozefzoon, mosterd na de maaltijd is. Hij is de verantwoordelijke voor het aanschaffen van de boeken. Van uitgeverij Malmberg heeft zij overigens vernomen dat de keus voor het biologieboekje door Jozefzoon zelf is gemaakt en niemand anders. “Ik probeer juist deze zaak te ‘coveren’ en niet met vuil te smijten. Ik heb geen enkel project van Jozefzoon stopgezet, wij hebben op het ministerie ons eigen beleid. Ik weet dat de boeken zijn gekomen naar het ministerie, twaalf containers, geen opslagruimte, dubbele bestellingen van het vak Engels. Boeken die niet gebruikt kunnen worden. Ik vind dat meneer Jozefzoon zijn grote mond dicht moet houden”, zegt Sitaldin.
De minister doet uit de doeken dat er door Jozefzoon duizenden natuurkundeboeken zijn aangeschaft die niet gebruikt kunnen worden. "Ik smeek de leerkrachten ermee te werken, maar die hebben me ronduit gezegd dat het niet mogelijk is. Ik heb de boeken opnieuw laten screenen en kreeg te horen dat ze echt niet geschikt zijn. Meneer Jozefzoon wist dat de natuurkundecommissie bezig was, maar heeft toch gedwongen om de boeken aan te schaffen. Nu zit ik ermee opgescheept. Wat moet ik met de boeken? Ik houd er niet van deze vuile was buiten te hangen, maar nu word ik er boos over”, deelt Sitaldin mee.
Vandaag
-
05:34
Opnieuw kans op buien; afgewisseld met zonnige perioden
-
02:56
Iran-akkoord: Trump staat weer aan het begin, maar de kaarten liggen nu in Teherans voordeel
-
00:58
Van Genderen, eerste vrouwelijke griffier bij het Hof, heengegaan
-
00:10
Derde helft WK 2026: Argentinië start titelverdediging in stijl; Messi scoort hattrick
-
00:01
DNA-lid Lau: Begroting leunt te zwaar op verwachte olie-inkomsten
Gisteren
- President steunt initiatief SVJ voor zelfregulering journalistiek
- Derde helft WK 2026: Irak strijdend ten onder tegen Noorwegen
- Asabina wil inzage in oliecontract: Parlement mag niet in het duister tasten
- Derde helft WK 2026: Frankrijk herpakt zich en wint van Senegal
- Afonsoewa: Begroting moet meer opleveren voor de burger
- Iran verdeeld over akkoord met de VS: hardliners versus gematigden
- Aristo Kelly officieel belast met waarneming directeurschap Volkshuisvesting
- Derde helft WK 2026: Dag 6- Kan Senegal opnieuw Frankrijk verrassen?
- Vreedzaam: Kabinet van de President moet beleid coördineren, niet bepalen
- Hoewel akkoord met VS is bereikt, hebben Iraniërs bedenkingen over vrede
- Weer blijft wisselvallig: kans op buien neemt opnieuw toe
- Gajadien: Begroting rust te veel op toekomstige olie-inkomsten
- Column: Wie bestuurt de Van 't Hogerhuysstraat?
- Derde helft WK 2026: Iran-Nieuw-Zeeland 2-2, buiten speelde zich een groter verhaal af
- Parmessar: Begroting 2026 is brug tussen crisis en economisch herstel
Eergisteren
- 1-jarige jongen verdrinkt in emmer met water op Laarwijk
- CBvS wil burgers beter voorbereiden op digitale financiële toekomst
- Derde helft WK 2026: Saudi-Arabië verrast, Uruguay knokt zich terug naar 1-1
- Masterclass waarschuwt: olie-inkomsten alleen garanderen geen welvaart
- Derde helft WK 2026: België en Egypte niet verder dan een gelijkspel: 1-1
- Hoe Pakistan een akkoord tussen de VS en Iran bereikte na meer dan 100 dagen oorlog
- Derde helft WK 2026: Spanje loopt averij op tegen Kaapverdië
- VES: Geen sprake van echte macro-economische stabiliteit
- Derde helft WK 2026: Dag 5, Strijd om punten en verrassingen op het veld
- Derde helft WK 2026: Hoe de miljarden van het WK worden verdeeld
- Modernisering rechterlijke macht: Wet WIPA, de rechtsstaat tussen retoriek en procedure
- G7-leiders zonder China zou een vergissing kunnen zijn
- Wisselvallig weer houdt aan: afwisseling van opklaringen en buien
- Bronto Somohardjo: Ik blijf mijn grondwettelijke taken uitvoeren
- Derde helft WK-2026: Zweden te sterk voor Tunesië en wint met 5-1
- Column: Een fragiel begin in een wereld vol onzekerheid
- DNA begint aan intensieve begrotingsmarathon; focus op prioriteiten, sociale sector en productie