Column: Directeur weerspiegelt kwaliteit onderwijs
De Nationale Assemblee heeft bij de begrotingsbehandeling geen genoegen genomen met het bedrag dat uitgetrokken was voor Onderwijs. Er zijn daden gesteld door de volksvertegenwoordiging. Het budget van dit departement is verruimd. Alle aandacht moet besteed worden aan het onderwijsproces. Eind van het schooljaar moet er een ander beeld te zien zijn. De resultaten moeten zichtbaar verbeteren.
Leerling, leerkracht, ouders, vakbeweging, bedrijfsleven, niet gouvernementele organisaties, assemblee, regering, kortom heel Suriname is op één lijn. Onderwijs is de sleutel tot ontwikkeling. Alle kinderen moeten toegang hebben tot onderwijs, ongeacht in welke uithoek van het land ze zich bevinden. Een grotere consensus kan er haast niet zijn.
Hoe is het dan mogelijk dat er na zeven maanden nog steeds geen directeur van Onderwijs kan worden benoemd. Vanaf 1 augustus is er een vacuüm ontstaan in de leiding van het departement. Op het ministerie van Onderwijs worden leerlingen en leerkrachten getoetst op hun bekwaamheid. Maar er is al zeven maanden geen bekwame functionaris om leiding te geven aan het onderwijsproces. Een directeur op dit departement is er niet in de eerste plaats om ambtelijke stukken te tekenen, maar om het niveau van het onderwijs te helpen opkrikken.
Er worden veel activiteiten ontwikkeld op onderwijsgebied, maar daar hoort een bekwame directeur leiding aan te geven. De regering moet partij politieke barrières doorbreken en tonen dat het gaat om kwaliteit. Deze kwaliteitsverbetering die Suriname wil bereiken, laat geen ruimte over om mensen te 'accommoderen' als directeur van Onderwijs. De persoon die benoemd wordt in deze functie moet een functionaris zijn die bekwaam is. De kwaliteit van de directeur zal een weerspiegeling zijn van het niveau van het onderwijs dat wij als land willen neerzetten.
Nita Ramcharan
Vandaag
-
10:38
ABOP draagt Bee, Abiamofo, Monorath en Huur voor als ministers
-
08:48
Voortvluchtige verdachte dood aangetroffen na geweldsincident met ex-partner
-
06:53
OM in hoger beroep tegen vonnis vrijspraak Van den Bergh
-
04:55
Onweer en nog wat laatste regenbuien
-
02:57
Santokhi sluit regeerperiode af met onderscheidingen
-
00:59
Column: Kort door de bocht
-
00:01
Door modder en manpira’s voor de mangroves van Bigi Pan
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden