Derde helft WK 2026: Kaapverdië bekert verrassend verder
Debutant Kaapverdië moest in groep H nog volop aan de bak tegen Saoedi-Arabië in het stadion van Houston. In dit treffen stond een plek in de knockout fase op het spel. Zowel Kaapverdië als Saoedi-Arabië zou bij winst de volgende ronde kunnen bereiken, dus waren de verwachtingen voor deze wedstrijd hooggespannen. Zowel Kaapverdië als Saoedi-Arabië verstaat de kunst van het voetballen vanuit een gesloten verdediging, dus zal de wedstrijd qua kijkcijfer niet hoog scoren, omdat de spelers geduldig zullen zoeken naar een opening. De grootste kracht van Kaapverdië is in de ijzersterke verdediging met een centrale rol voor de sluitpost Vozinha, die na zijn glansrol tegen Spanje wereldberoemd werd. Na een 0-0 ruststand eindigde de wedstrijd zoals het begon: 0-0.

Kaapverdië was duidelijk op recordjacht en had zowel in de eerste als in de tweede speelperiode het beste deel van het spel in handen, echter liet de afronding veel te wensen over. In tegenstelling tot de verdedigende speelwijze waar de wereld getuige van was in de openingswedstrijd tegen Spanje, zagen we in deze ontmoeting een sterk aanvallend team dat de overwinning wilde smaken, maar het doelpunt bleef uit. De beste kansen van de wedstrijd kwamen in de tweede helft van de wedstrijd, maar zelfs nadat de doelman reeds was verslagen, verzuimden de Kaapverdianen het leder in het doel te plaatsen.


In tegenstelling tot het vorige WK had Saoedi-Arabië in deze editie een vlakke vertoning. Ook vandaag ging er bitter weinig uit van dit land, terwijl ook voor hem plaatsing voor de volgende ronde nog volledig in eigen handen was. Weinigen hadden verwacht dat Kaapverdië uit deze groep zou komen, maar de Kaapverdianen hebben zich ontpopt tot echte strijders en hebben het gepresteerd om als underdog de knockout fase te bereiken en Uruguay achter zich te laten. Het land gaat samen met Spanje naar de volgende ronde en zal het daar opnemen tegen Argentinië.
Mireille Hoepel
Vandaag
Gisteren
- Eerste onderzoeksresultaten wijzen op chemische oorzaak vissterfte Saramaccarivier
- In augustus voor het eerst nationale Heritage Month
- Universiteitskoor AdeKUS maakt comeback na jaren van stilte
- Investeren in kinderen is investeren in de toekomst van ons land
- SLM voert geannuleerde Amsterdam-vlucht dinsdag alsnog uit met toestel van Air Europa
- Bromfietser overleden na botsing tegen EBS-mast op weg naar Reeberg
- Zoekactie naar slachtoffers MV Barima loopt vast; 30 mensen nog vermist
- Gouddossier 5: Matawai slaat alarm over aangevoerd materiaal voor goudwinning
- Tourtonnelaan krijgt dringend onderhoud; werkzaamheden duren twee à drie dagen
- De nieuwe grabbelton; Oil & gas in Suriname
- Caribische belastingdiensten zoeken antwoord op digitale economie
- Warm begin van de dag, later kans op onweersbuien
- Tyfoon Noul bereikt China: honderdduizenden geëvacueerd in Guangdong
- Column: Verbonden in verlies
- Gouddossier 4: Grensakkoord nog in de ijskast, ecologische ramp langs Marowijnerivier
Eergisteren
- SLM-vlucht naar Amsterdam geannuleerd na technisch mankement
- Column: Borrelpraat no. 934
- Gewapende overval op supermarkt Quan Tai aan Henck Arronstraat
- Cubaanse president beschuldigt VS van genocide en poging tot overname
- Simons bij terugkeer uit Engeland: 'Internationale steun cruciaal voor nieuwe economische fase'
- Het belang van een onafhankelijke Nationale Ombudsman
- Nieuw boek pleit voor mondiale Surinaamse natie en grotere rol diaspora
- Man overleden na aanrijding op kruising Latour- en Franklinweg
- De onzichtbare handen achter het moderne voetbal
- Leerkrachten pleiten voor bredere invoering van 'Het Begint Bij Mij'-programma
- Regering wil heel Suriname in 2030 voorzien van 24-uurs stroom
- Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
- 'Kakkerlak'-protesten India: 'We hebben het gedaan'
- Bescherm onze mangroven: het is nu tijd om in actie te komen!
- Gouddossier 3: Een jaar na de belofte: waar staat de goudsector?