Derde helft WK 2026: Frankrijk boekt overtuigende 3-0 zege op Irak, plek in knock-outfase
In een wedstrijd die gekenmerkt werd door spektakel én een langdurige weersonderbreking, versloeg Frankrijk Irak met 3-0 in het Philadelphia Stadium. Daarmee verstevigt Frankrijk hun positie in Groep I en zet Irak zich op de rand van uitschakeling. Met deze overwinning nadert Frankrijk de laatste 32, terwijl de strijd in de groep spannend blijft met Noorwegen en Senegal die eveneens strijden om de topplaatsen.


Al vanaf het eerste fluitsignaal zette Frankrijk de toon. Kylian Mbappé liet direct zien waarom hij de gevaarlijkste man op het veld is en kreeg na slechts twee minuten een bijna-kans na een strakke pass van Manu Kone. De Iraakse verdediging kreeg het zwaar te verduren door de vloeiende combinaties van Mbappé, Koundé en Olise.
In de zesde minuut kreeg Irak een vroege gele kaart na een stevige tackle op Mbappé door Amir Al Ammari. De druk van Frankrijk leidde in de 14e minuut tot het openingsdoelpunt: Mbappé kapte zich vrij op de rand van het strafschopgebied en plaatste een ongelofelijke volley in de hoek. Zijn 15e WK-goal en een knappe stap richting het record van Messi.

Kylian Mbappe viert zijn doelpunt tegen Irak.
Frankrijk bleef domineren, maar Irak liet zich niet volledig wegdrukken en nam af en toe initiatief. Echter, rond de 37e minuut sloeg het noodlot toe: een hevig onweer brak los boven het stadion, waarna het publiek massaal poncho’s aantrok of de tribunes verliet om dekking te zoeken. De wedstrijd werd stilgelegd toen de scheidsrechter het veld en de supporters beschermde tegen bliksem in de buurt.
Na bijna tweeënhalf uur hevige regen en onweer, klonk het sein veilig en mochten de fans terugkeren. De sfeer sloeg om in feeststemming, ondanks het natte veld en de zware omstandigheden. Onder luid gejuich en drijfnat gingen spelers en supporters weer vol vertrouwen verder.

Frankrijk hervatte de strijd met dezelfde intensiteit. In de 56e minuut profiteerde Mbappé van een zware fout van de Iraakse keeper Ahmed Basil, na een overhaaste pass van Ahmed Qasem. Dembélé legde de bal slim klaar en Mbappé tikte simpel binnen: 2-0.
De Fransen bleven kansen creëren. Michael Olise dwong de lat met een fraaie poging en zette Dembélé in staat zijn eerste WK-doelpunt te scoren in de 67e minuut na een slimme assist van Olise. Het publiek vierde uitbundig, dansend onder de poncho’s.

Dembele bracht de score op 3 voor Frankrijk.
Ondanks de dominantie vocht Irak terug en kwam dichtbij een doelpunt, vooral via Ali Al Hamadi, maar scoren lukte niet meer. Mbappé, die zijn jacht op het WK-doelpuntenrecord voortzet, miste in de slotfase nog kansen en werd in blessuretijd vervangen door Marcus Thuram, zichtbaar teleurgesteld.
Vandaag
-
09:23
VES: Miljoenen voor het AZP, maar waar blijft de gezondheidswinst?
-
07:26
Nieuw gerechtsgebouw Nickerie wordt vandaag opgeleverd; zittingen vanaf oktober
-
05:35
Warm en drukkend met kans op felle buien en onweer
-
03:40
China stelt lancering Chang’e-7-maanmissie uit, jacht op waterijs op pauze
-
01:42
61-jarige man omgekomen na ongeval met tractor
-
00:59
Column: Niet alleen opleiden, maar ook vasthouden
-
00:01
Verkeersveiligheidsplan vraagt minimaal USD 414.500 tot 2030
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 938
- Een mooi tapijt, met gaten en gerafelde randen
- Verdachte aangehouden na schietincident bij school in La Vigilantia
- USD 3,1 miljoen van totaal USD 85 miljoen uitbetaald voor projecten
- Waarom de AML-Taskforce juist nu noodzakelijk is
- Parmessar wil hard optreden tegen bouwwerken op bermen
- Gewapende rovers maken USD 29.000 buit in Houttuin
- Man gewond bij beschieting op weg naar West-Suriname
- Regering neemt studiekosten pedagogische opleidingen deels over
- Gevonden voertuig bevestigd als auto van Leysner
- Aantal verkeersdoden en zwaargewonden met helft terugdringen
- Woning afgebrand aan Madan Jagnarainweg
- Suriname viert leven Borger Breeveld met herdenking en ‘Wan Pipel’
- Onderwijs kampt met tekort aan lokalen en leerkrachten bij voorbereiding nieuw schooljaar
- Warm weer met verspreide buien
- Guyana’s Rodrigues Birkett leidt informele stemming in race om volgende VN-leider
- Nieuwe cryptowet onderdeel strijd tegen witwassen en blacklisting
- SLM heeft totale schuldpositie nu in beeld; president-commissaris Telting diende geen ontslag in
Eergisteren
- VSB: Verplichte verkoop exportdeviezen remt lokale productie
- Minister Monorath wacht onderzoek af naar vermeende mishandeling politie-rekruut
- Arrestant overleden in cellenhuis politiebureau Centrum
- Kloof tussen mensenrechten op papier en praktijk aandachtspunt IACHR in Suriname
- Ik hoor en ik geloof…
- Staatsschuld USD 4,7 miljard; Financiën werkt tegelijk aan nieuwe begrotingshuishouding
- Waarom opnieuw een AML-taskforce als het huiswerk al is gedaan?
- Rudisa bezorgd om vermiste CCO Leysner: ‘Vermijd speculaties’
- Canawaima tijdelijk uit de vaart na lange files aan beide zijden Corantijn
- Dode bij botsing tussen twee bromfietsen aan Sir Winston Churchillweg
- Vrouw zwaargewond na brandstichting woning Frederikshoopweg
- Ruim SRD 1,4 miljard derving door brandstofcap en maakt loonsverhoging haast onmogelijk
- Warm en drukkend met verspreide buien
- Brazilië lanceert ambitieuze AI-supercomputerprojecten en balanceert strategisch tussen VS en China
- Inflatie naar 8,9 procent, maar voeding en zorg blijven huishoudens raken
- SLM krijgt maandelijks USD 2 miljoen van staat ondanks ontbreken jaarverslagen