Nurmohamed wil achter gesloten deuren gehoord worden; Somohardjo niet
De hoorzitting van gewezen minister van Openbare Werken, Riad Nurmohamed, zal vandaag niet openbaar plaatsvinden. Rabin Parmessar, voorzitter van de commissie belast met het horen van politieke ambtsdragers, zegt in gesprek met Starnieuws dat Nurmohamed zelf aangegeven heeft geen openbare behandeling te wensen. “Dat respecteren we dan”, zegt de commissievoorzitter. Hij legt uit dat hoorzittingen van De Nationale Assemblee doorgaans niet openbaar zijn.
In het geval van Bronto Somohardjo besloot de commissie echter, op diens verzoek, bij meerderheid van stemmen af te wijken van die lijn en de behandeling wel openbaar te maken. “Vier leden waren voor, twee tegen en één onthield zich van stemming. Met die meerderheid is besloten dat de hoorzitting van Somohardjo openbaar mocht plaatsvinden”, zegt Parmessar.

Voor vandaag staat op de agenda het horen van de drie gewezen politieke ambtsdragers door de commissie. Dit op basis van de vordering van de procureur-generaal op grond van de Wet In Staat van Beschuldigingstelling en Vervolging Politieke Ambtsdragers. Volgens het Openbaar Ministerie (OM) is er voldoende aanleiding om de drie voormalige bewindslieden te laten vervolgen. Het is aan De Nationale Assemblee om uiteindelijk toestemming te geven voor verdere vervolging.
In de zaak tegen voormalig minister van Financiën Gillmore Hoefdraad gaat het volgens het onderzoek om mogelijke onregelmatigheden rond staatsmiddelen en het beheer van gelden bij de Surinaamse Postspaarbank. Het OM spreekt onder meer over mogelijke fraude, misbruik van bevoegdheden en het omzeilen van toezicht.
Voormalig minister Nurmohamed wordt in verband gebracht met mogelijke onregelmatigheden rond het Pan American Real Estate woningbouwproject voor lage inkomensgroepen. Het onderzoek richt zich onder meer op financiële afspraken, betalingen en de uitvoering van infrastructurele werkzaamheden. Volgens het OM bestaat een redelijk vermoeden van strafbare feiten zoals valsheid in geschrifte, oplichting en mogelijk misbruik van bevoegdheden.
In het onderzoek naar voormalig minister van Binnenlandse Zaken Somohardjo kijkt het OM onder meer naar het mogelijk inzetten van personeel, materieel en middelen van het ministerie voor partijpolitieke of privédoeleinden. Daarnaast zou sprake zijn geweest van bevoordeling van een bevriend bouwbedrijf bij opdrachten en betalingen vanuit het ministerie.
Volgens de agenda start de hoorzitting van Nurmohamed om 09.00 uur, gevolgd door die van Somohardjo om 11.00 uur. Ook het horen van Hoefdraad staat om 13.00 uur gepland. Wat daar precies zal gebeuren, is nog niet duidelijk, aangezien Hoefdraad al jaren voortvluchtig is
Vandaag
-
19:18
Ruim twee ton cyanide onderschept bij Burnside
-
17:13
SGCC wil structurele oplossing voor uitval Canawaima-veerverbinding
-
15:16
Offshore-olie en ‘oliedomheid’: Suriname op pad naar schijnwelvaart (2)
-
13:20
Frankrijk opent historische eerste traditionele Hindu-tempel in Parijs
-
11:25
Suriname en Filipijnen willen economische banden versterken
-
09:23
VES: Miljoenen voor het AZP, maar waar blijft de gezondheidswinst?
-
07:26
Nieuw gerechtsgebouw Nickerie wordt vandaag opgeleverd; zittingen vanaf oktober
-
05:35
Warm en drukkend met kans op felle buien en onweer
-
03:40
China stelt lancering Chang’e-7-maanmissie uit, jacht op waterijs op pauze
-
01:42
61-jarige man omgekomen na ongeval met tractor
-
00:59
Column: Niet alleen opleiden, maar ook vasthouden
-
00:01
Verkeersveiligheidsplan vraagt minimaal USD 414.500 tot 2030
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 938
- Een mooi tapijt, met gaten en gerafelde randen
- Verdachte aangehouden na schietincident bij school in La Vigilantia
- USD 3,1 miljoen van totaal USD 85 miljoen uitbetaald voor projecten
- Waarom de AML-Taskforce juist nu noodzakelijk is
- Parmessar wil hard optreden tegen bouwwerken op bermen
- Gewapende rovers maken USD 29.000 buit in Houttuin
- Man gewond bij beschieting op weg naar West-Suriname
- Regering neemt studiekosten pedagogische opleidingen deels over
- Gevonden voertuig bevestigd als auto van Leysner
- Aantal verkeersdoden en zwaargewonden met helft terugdringen
- Woning afgebrand aan Madan Jagnarainweg
- Suriname viert leven Borger Breeveld met herdenking en ‘Wan Pipel’
- Onderwijs kampt met tekort aan lokalen en leerkrachten bij voorbereiding nieuw schooljaar
- Warm weer met verspreide buien
- Guyana’s Rodrigues Birkett leidt informele stemming in race om volgende VN-leider
- Nieuwe cryptowet onderdeel strijd tegen witwassen en blacklisting
- SLM heeft totale schuldpositie nu in beeld; president-commissaris Telting diende geen ontslag in
Eergisteren
- VSB: Verplichte verkoop exportdeviezen remt lokale productie
- Minister Monorath wacht onderzoek af naar vermeende mishandeling politie-rekruut
- Arrestant overleden in cellenhuis politiebureau Centrum
- Kloof tussen mensenrechten op papier en praktijk aandachtspunt IACHR in Suriname
- Ik hoor en ik geloof…
- Staatsschuld USD 4,7 miljard; Financiën werkt tegelijk aan nieuwe begrotingshuishouding
- Waarom opnieuw een AML-taskforce als het huiswerk al is gedaan?
- Rudisa bezorgd om vermiste CCO Leysner: ‘Vermijd speculaties’
- Canawaima tijdelijk uit de vaart na lange files aan beide zijden Corantijn
- Dode bij botsing tussen twee bromfietsen aan Sir Winston Churchillweg
- Vrouw zwaargewond na brandstichting woning Frederikshoopweg
- Ruim SRD 1,4 miljard derving door brandstofcap en maakt loonsverhoging haast onmogelijk
- Warm en drukkend met verspreide buien
- Brazilië lanceert ambitieuze AI-supercomputerprojecten en balanceert strategisch tussen VS en China
- Inflatie naar 8,9 procent, maar voeding en zorg blijven huishoudens raken
- SLM krijgt maandelijks USD 2 miljoen van staat ondanks ontbreken jaarverslagen