Beurs-exposant benadrukt hoogwaardige kwaliteit Surinaamse producten
De Agrarische Beurs van het ministerie van Landbouw, Veeteelt en Visserij (LVV) gaat vandaag haar derde en tevens laatste dag in. “Deze editie is heel anders. Wat haar uniek maakt, is dat wij nieuwe technologie en innovatie een kans geven. We willen de agrarische sector aantrekkelijker maken met nieuwe technologie, omdat we merken dat er vergrijzing optreedt in de sector,” zegt beurscoördinator Shantie Shiamrai.
LVV heeft daarom nieuwe technologieën geïntroduceerd die ook jongeren aanspreken. Onder meer dronetechnologie, waarmee veel werkzaamheden kunnen worden uitgevoerd, zoals bemesten, besproeien, nat houden en zaaien.

President Jennifer Simons heeft na de opening vrijdag diverse stands bezocht.
Zowel in de landbouw als in de veeteelt kan deze technologie zeer efficiënt worden ingezet. “Binnen een paar uur is je werk gedaan,” aldus Shiamrai over de voordelen van moderne toepassingen binnen de agrarische sector. Zij merkt op dat er veel belangstelling bestaat voor dronetechnologie. Ook vertical farming met een towersysteem is een moderne innovatie die op de beurs te zien is.
Daarnaast zijn er veel nieuwe ontwikkelingen op het gebied van verwerking. “Er wordt heel veel verwerkt tot eindproduct. En ik moet zeggen: de bedrijven hebben gewerkt aan hun etikettering. Het doet niet onder voor een product uit het buitenland. We importeren nu nog te veel. We moeten kijken naar wat wij zelf hebben en dat exporteren,” zegt Shiamrai.
De visserijsector is inmiddels al sterk gericht op export. Exportmarkten stellen echter steeds hogere eisen aan de producten die zij invoeren. Het gaat onder meer om landen binnen de Europese Unie en de Verenigde Staten van Amerika.
“Het is daarom belangrijk dat wij onderzoek blijven uitvoeren en bepaalde visserijtechnieken promoten, zodat de sector competitief kan blijven en we blijven voldoen aan de standaarden van de exportmarkt,” stelt Thomas Willems, coördinator van de afdeling Statistiek en Onderzoek van het directoraat Visserij.
Op de beurs laat hij bezoekers onder meer zien welke aanpassingen zijn gedaan aan visnetten om bijvangst te verminderen. Voorbeelden daarvan zijn de Turtle Excluder en de Dolphin Pinger. Deze worden ingezet om de bijvangst van zeeschildpadden en dolfijnen terug te dringen. De Agrarische Beurs wordt vanavond afgesloten.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 925
- Straatverlichting langs weg naar Matta officieel in gebruik genomen
- Corruptie is geen incident, maar een systeem dat wij hebben leren verdragen
- Overeenkomst tussen Cevihas en Sail moet continuïteit bedrijven versterken
- Hadj 2026: Pelgrims ondanks oorlog en hitte naar Mekka
- Autobestuurder rijdt in op politieagent; verdachte voortvluchtig
- Oeganda bevestigt drie nieuwe ebolagevallen; verhoogd risico voor tien andere Afrikaanse landen
- Het volk blijft in de wurggreep van populisme en patronage
- Zelfdoding onder jongeren in Amerika stijgt sterk en blijft derde doodsoorzaak
- Natte zondag verwacht met stevige buien
- VS voert militaire oefening uit boven Caracas
- Kinderen beschermen vraagt meer dan regels alleen
- Hoefdraad verdedigt handelen rond SPSB en gebruik staatsmiddelen
Eergisteren
- Misiekaba: medicatievoorziening moet weer stabiel en betaalbaar worden
- Bouva pleit voor sterkere regionale samenwerking en economische weerbaarheid
- VES Inzicht waarschuwt voor gevolgen van politieke benoemingen zonder juiste deskundigheid
- BOG intensiveert bestrijding van chikungunya in delen van Blauwgrond
- Samenwerking en innovatie versterken duurzame landbouw
- Suriname: Wateroverlast – crisisbeheer of structureel beleid?
- Minstens 90 doden bij gasexplosie in Chinese kolenmijn
- Bouwprijzen stijgen gemiddeld met 7,2 procent op jaarbasis
- Finabank ziet sterke groei in kredietverlening en winst over 2025
- Wisselvallig weer met buien in de middag
- Bolivia: 'Humanitaire corridors' om blokkades te passeren te midden van protesten
- Hoefdraad haalt hard uit naar OM en spreekt van politieke vervolging
- Somohardjo verduidelijkt: eerder gevraagd CLAD-onderzoek bleef uit
- Nurmohamed stelt tijdens hoorzitting dat procedures correct zijn gevolgd