Dankzij het Safe City-camerasysteem heeft de politie twee verdachten kunnen aanhouden die betrokken zouden zijn bij een gewelddadige straatroof op een 78-jarige man in het centrum van Paramaribo. De zaak onderstreept opnieuw het belang van cameratoezicht bij criminaliteitsbestrijding en preventie in de binnenstad.

Leden van het Regio Bijstand Team Paramaribo (RBTP) hielden op 26 januari de 43-jarige verdachte B.M. aan ter hoogte van de Heiligenweg aan de Waterkant. Hij wordt ervan verdacht op donderdag 22 januari rond 21.30 uur samen met een kompaan een 78-jarige man te hebben overvallen bij een bankinstelling aan de dokter Sophie Redmondstraat.

Het slachtoffer raakte met de daders in een schermutseling, kwam ten val en liep verwondingen op. Hij moest voor medische behandeling worden overgebracht naar de Spoedeisende Hulp van het Academisch Ziekenhuis Paramaribo. Bij de beroving werd zijn portemonnee met daarin bankpassen en een geldbedrag in SRD buitgemaakt.

Na de beroving vluchtten de verdachten in een gereedstaand voertuig. Aan de hand van beelden van het Safe City-camerasysteem kon de politie de volledige vluchtroute in kaart brengen. De camerabeelden toonden onder meer waar de hoofdverdachte later uitstapte aan de Jodenbreestraat, wat doorslaggevend was voor zijn identificatie en aanhouding, meldt de politie Public Relations. 

Het vervolgonderzoek leidde tot de arrestatie van de tweede verdachte, de 39-jarige P.D., die B.M. na de daad zou hebben vervoerd. P.D. werd voor voorgeleiding overgebracht naar het Herman Gooding politiebureau en is eveneens in verzekering gesteld.

Volgens de politie bewijst deze zaak opnieuw de toegevoegde waarde van cameratoezicht in de stad, zowel bij het oplossen van misdrijven als bij het vergroten van de pakkans en het afschrikken van criminaliteit. De hoofdverdachte heeft inmiddels bekend en aangegeven bereid te zijn het buitgemaakte geldbedrag terug te betalen.