87 cursisten behalen SAO-certificaat na afronding vaktrainingen
Aan de trainingen namen aanvankelijk 103 personen deel; 87 van hen rondde het traject succesvol af. De certificaatuitreiking vond plaats in aanwezigheid van onderminister van Volksgezondheid, Welzijn en Arbeid, Raj Jadnanansing, SAO-directeur Joyce Lapar en een vertegenwoordiger van de Raad van Bestuur, Izaak Hill.
Onderminister Jadnanansing sprak zijn waardering uit voor het doorzettingsvermogen van de cursisten en noemde het resultaat bemoedigend. Volgens hem hebben de deelnemers bewust geïnvesteerd in zichzelf, door het versterken van hun technische vaardigheden, het vergroten van hun marktwaarde of het leggen van een basis voor zelfstandig ondernemerschap. Hij wees erop dat Suriname in de nabije toekomst te maken zal krijgen met een groeiende vraag naar vakgetrainde arbeidskrachten, mede door de ontwikkelingen in de olie- en gassector. “Suriname moet zich tijdig voorbereiden om tekorten op de arbeidsmarkt te voorkomen,” aldus de bewindsman.
Jadnanansing benadrukte daarnaast dat jongeren die kiezen voor vaktrainingen niet gezien moeten worden als ‘drop-outs’, maar juist als ‘drop-ins’ die bewust een andere leerroute volgen. Ontwikkeling is volgens hem een continu proces en bijscholing blijft noodzakelijk om concurrerend te blijven op de arbeidsmarkt. De regering zal daarom blijven inzetten op betaalde, gesubsidieerde en deels gesubsidieerde vaktrainingen.
Lapar onderstreepte dat deze groep zich onderscheidt doordat alle deelnemers zelf hebben geïnvesteerd in hun opleiding. Geen enkel bedrijf heeft de trainingskosten gedragen. Zij wees tevens op het relatief grote aantal jonge deelnemers, waaronder twee van 16 jaar, en sprak van een sterk signaal van motivatie en verantwoordelijkheidsbesef. Lapar benadrukte het belang van ‘life long learning’ in een snel veranderende arbeidsmarkt.
Volgens RvB-vertegenwoordiger Izaak Hill is voortdurende scholing essentieel om duurzaam inzetbaar te blijven. Hij riep de geslaagden op om ondernemend te denken en samenwerking te overwegen, bijvoorbeeld in de vorm van gezamenlijke initiatieven of kleine ondernemingen.
Alle sprekers benadrukten het belang van initiatief, ondernemerschap en het actief toepassen van de opgedane kennis en vaardigheden, zodat de geslaagden hun toekomst met vertrouwen kunnen vormgeven.
Vandaag
-
07:14
Muziek brengt licht in Fort Zeelandia
-
05:12
Rustige start van zondag, later toenemende kans op regenbuien
-
03:10
Derde helft WK 2026:Australië verrast Turkije en wint met 2-0 in Vancouver
-
01:33
Waarom daalt de prijs van goud?
-
00:16
Derde helft WK 2026: Schotland boekt zwaarbevochten overwinning op Haïti
-
00:01
Jaarplan: internetgebruik groeit, maar 138.000 Surinamers zijn nog altijd offline
Gisteren
- Derde helft WK 2026: Brazilië en Marokko houden balans in een spektakel
- BOG intensiveert bestrijding chikungunya met bespuitingen in Paramaribo en Wanica
- Derde helft WK 2026: Verrassend gelijkspel in extremis, Qatar redt punt tegen Zwitserland
- Wijnerman na IMF-beoordeling: Stabiliteit bereikt, maar werk is nog niet af
- Suriname: Landsbestuur vraagt samenhang
- Derde helft WK 2026: Brazilië start tegen Marokko op derde toernooidag
- Man beroofd van halsketting na verkeersongeval
- Derde helft WK-2026: De echte winnaar van het WK staat niet op het veld
- Nieuwe leden Tuchtcolleges beëdigd; behandeling tuchtzaken kan worden hervat
- Warm en benauwd weekendweer; later op de dag kans op buien
- Venezuela hekelt Trinidad en Tobago om olielek: milieu- en economische schade dreigt
- President geeft ambassadeurs duidelijke opdracht: Surinaams belang voorop
- Derde helft WK 2026: Amerika walst met 4-1 over Paraguay
- Schenking US$ 3 miljoen Caribisch Ontwikkelingsbank bestemd voor ontwikkelingsprojecten
Eergisteren
- Guyana draagt voormalig minister voor als kandidaat voor VN-secretaris-generaal
- Grassalco heeft voor het eerst meerkoppige directie
- Witwashandleiding voor beginners
- Derde helft WK 2026: Canada en Bosnië Herzegovina delen de punten: 1-1
- Staat betaalt al ruim SRD 918.000 aan dwangsommen in zaak Baitali
- Derde helft WK 2026: Hoe voetbal een mondiale mediabusiness werd
- Nieuwjaar op 18 juni erkend als nationale gedenkdag; geen vrije dag
- Belastingbetaler moet in 2026 ruim SRD 45 miljard opbrengen
- Derde helft WK 2026: Toernooi opent met rode kaarten, VAR-discussies en drinkpauzes
- De dollarisering dwingt Suriname tot een keuze
- Suriname geeft kinderarbeid 'rode kaart'
- Opnieuw warm en benauwd; kans op middagbuien blijft aanwezig
- El Niño keert terug en kan een van de krachtigste ooit worden
- Derde helft WK 2026: Zuid-Korea knokt zich langs Tsjechië 2 - 1
- Column: Van wie is het WK nog?
- AZP-directie weerspreekt code zwart, maar zorgen over druk op SEH blijven bestaan