Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
De oliedollars gaan vanaf 2028 binnensijpelen. De economische malaise gaat dus nog even aanhouden of gaat zij weer geld lenen en cadeautjes en pakketjes uitdelen aan de bevolking zoals dat gedaan werd van 2010 tot en met 2020? Want haar partij heeft in het verleden laten zien hoe ze de staatskas elke keer leeg heeft achtergelaten. Zelfs in Nederland is er nog nooit een vrouwelijke premier geweest, evenmin in de Verenigde Staten.
In Suriname is veel hoop gevestigd op de olieopbrengsten. De laatste tijd zijn er in Azië heeft veel aardolievelden ontdekt. Maar ook in andere delen van de wereld. In India schat men zelfs olieopbrengsten van meer dan 20 triljoen dollars. Er moet dus haast gezet worden in Suriname om snel aan de slag te gaan als regering. En de energie transitie zit er ook aan te komen.
Moet tante Jenny een eerlijke kans krijgen om haar kunnen te laten zien aan Suriname en de de rest van de wereld? Zonder druk van de de ex-militairen en de oude garde. Hoe gaat zij met de erfenis van de ex-militairen om? Hoe gaat zij om met de corruptie om die van 2010- 2020 is gepleegd. En sommigen die nog steeds voortvluchtig zijn voor justitie en het Openbaar Ministerie?
Ik hoop dat zij het staatsbelang boven partij- en persoonlijk belang gaat stellen! Er gaan nu al discussies over de in te vullen belangrijke posten in de nieuwe regering. Hoe gaat ze daarmee om? Ze zal nog meer obstakels moeten overbruggen om tot een goed regeerteam te komen.
Hopelijk dat er geen andere interne en externe zaken de presidentschap dwarsbomen.
Ik hoop dat ze met een schoner lei aan de slag kan en zich als moeder des lands gaat gedragen/handelen, zoals Moeder Natuur aan eenieder altijd aandacht schenkt!
Anand Gajadhar
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president
Eergisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid