Levenslang voor Kasi: serieverkrachter en moordenaar veroordeeld
Rechter Roy Elgin wees bij het vonnis op het patroon van extreme gewelddadigheid. Persrechter Ishwardat Sonai verklaarde na de zitting dat Kasi is veroordeeld voor poging tot verkrachting, poging tot moord, verkrachting, gekwalificeerde doodslag en diefstal. Na zijn daden nam hij steevast de spullen van zijn slachtoffers mee. Elgin merkte op dat Kasi inmiddels dertien keer voor de rechter heeft gestaan, telkens voor soortgelijke misdrijven.
Uit het vonnis blijkt dat Kasi volgens de rechter een vaste werkwijze had: hij selecteerde zijn slachtoffers, volgde hen, en sloeg toe op een voor hem geschikt moment. Dat gebeurde met ernstige bedreiging en fysiek geweld: het gebruik van een mes, het op de grond duwen van slachtoffers, het opensnijden van hun kleding, en het dichtknijpen van de keel tijdens de verkrachting. Na afloop liet hij de slachtoffers voor dood achter.
Opvallend is dat uit forensisch bewijs blijkt dat Kasi geen onderscheid maakte tussen slachtoffers die zwanger waren of zich in hun menstruatieperiode bevonden. In minstens één geval bleef hij na de verkrachting rondhangen om te roken en doofde hij zijn sigaret op het geslachtsdeel van het slachtoffer.
Een psychologisch onderzoek, aangevraagd door zijn raadsman Guno Castelen, heeft uitgewezen dat Kasi mentaal gezond is.
Kasi werd in 1994 al veroordeeld tot levenslang voor de verkrachting en moord van twee verpleegkundigen in Nickerie. Die straf werd in hoger beroep omgezet naar 20 jaar. In 2010, terwijl hij nog zijn straf uitzat in Santo Boma, probeerde hij een zwangere vrouw – lid van het burgerpersoneel – te verkrachten en te vermoorden, onder dreiging van een mes. Hij dreigde ook de ongeboren baby te doden, maar erger werd toen voorkomen.
In 2017 werd hij opnieuw veroordeeld tot 7 jaar cel, al is uit het vonnis niet duidelijk waarvoor. Hij werd in 2023 vrijgelaten en kort daarna opnieuw aangehouden, nadat zijn DNA overeenkwam met sporen uit meerdere ‘cold cases’. Uit het onderzoek bleek dat hij betrokken was bij meerdere misdrijven die eerder onopgelost waren gebleven.
In juli 2015 verkrachtte hij een vrouw, liet haar voor dood achter en stal haar bezittingen. De vrouw overleefde de aanval. In november 2015 sloeg hij opnieuw toe. Hij verkrachtte en vermoordde een 19-jarige vrouw, waarna hij ook haar spullen meenam.
Tijdens zijn laatste woord in de rechtszaal ontkende Kasi alle beschuldigingen en beweerde dat de autoriteiten het op hem gemunt hadden. Hij dreigde dat, als hij de eerder geëiste straf van 50 jaar zou krijgen, hij zichzelf én twee politieagenten zou doden. Nadat de rechter hem de details van zijn misdaden had voorgehouden, had hij niets meer in te brengen. Zwijgend verliet hij de rechtszaal.
Kasi heeft twee weken de tijd om in hoger beroep te gaan.
Vandaag
-
20:37
Caricom viert 52 jaar samenwerking en veerkracht
-
18:35
VS en Suriname herbevestigen gedeelde waarden van vrijheid en democratie
-
17:00
Dode bij aanrijding Welgedacht B-weg
-
16:44
Rusland zet op grote schaal chemische wapens in Oekraïne in
-
14:41
Twee brandkasten buitgemaakt bij overval op woning
-
12:43
Menselijke resten aangetroffen op goudnederzetting in Brokopondo
-
10:45
OM eist 7 jaar cel voor voorbereiden landing drugsvliegtuig in Pusugrunu
-
08:47
Het belang van het project Van 't Hogerhuysstraat
-
06:51
Militair beschuldigd van overtreden Wet Verdovende Middelen
-
04:53
Veel zon, maar ook onweersbuien in de middag
-
02:56
Diplomatieke spanning tussen VS en Colombia escaleert
-
00:58
Deken Fraenk vraagt autoriteiten om invulling Constitutioneel Hof
-
00:01
Politiek pad nu geplaveid; de economische weg ligt vol valkuilen
Gisteren
- Militairen beschuldigd van diefstal na tekort aan proviand tijdens detachement
- ExxonMobil draagt deel van Stabroek-blok over aan Guyanese overheid
- Deken: Rechtspraak is geen wedstrijd tussen partijen
- Suriname debuteert op OIC Youth Capital 2025 in Marrakech
- Het is tijd voor echte democratische hervorming in Suriname
- Kandidaatstelling president en vp gesloten; inauguratie op 16 juli
- Openbaar Ministerie weer voltallig met tweede AG
- Decentralisatie optie tot duurzame inkomstenverhoging binnenlandbewoners
- Hof speelt in op roep om hogere rechterlijke toetsing
- Vandaag volop zon
- Overvallers binden slachtoffers vast en plunderen woning
- HvJ versterkt met rechter en AG
- Column: Contouren zichtbaar
- VHP neemt plaats in de oppositiebanken
Eergisteren
- God luistert niet
- ABOP houdt wrange smaak over aan ondersteuning coalitie
- Ori pleit voor nationaal instituut voor geschiedenis en cultuur
- PAHO: Sterfte niet-overdraagbare ziekten in de Amerika’s met 43% gestegen
- Directeur JusPol Sharma Lakhisaran overleden
- Alle 34 coalitieleden ondersteunen Simons en Rusland
- VN-rapport: Droogte is wereldwijd groeiende ramp
- Eerste Surinamer behaalt prestigieuze Registercontroller-titel aan AdeKUS
- Vijfde verdachte aangehouden op Zanderij in ripzaak Sunparklaan
- Benadering van het vraagstuk: Tijdelijke combinatie lid DNA en presidentschap!
- Advocaat Dubois: Handelingen Kromosoeto discutabel, maar niet strafbaar
- Een zonnige morgen met onweersbuien in de middag
- TotalEnergies: Baja-ontdekking geïntegreerd in GranMorgu-project
- SEOB waarschuwt voor druk op SRD en overheidsbegroting
- Column: Formateur: ja of nee?
- Brunswijk roept structuren bijeen na topoverleg