Column: Een appel te schillen
Natio maakt zich op om het op te nemen tegen Puerto Rico. De wedstrijd die in het Franklin Essedstadion zal worden afgewerkt, is de eerste van de twee WK-kwalificatiewedstrijden die de nationale mannenselectie in deze FIFA-window moet afwerken. Hoewel Natio in groep F met de volle winst uit twee wedstrijden aan kop gaat, is de wedstrijd tegen Puerto Rico een geladen wedstrijd. Behalve dat deze tegenstander Natio de weg naar de vorige editie van de Gold Cup had afgesneden, kan een plek in de volgende ronde Suriname niet meer ontgaan bij een overwinning op Puerto Rico. Natio heeft dus een appel te schillen met -of zo gezegd wat goed te maken tegen- Puerto Rico, dat onder bondscoach Aron Winter zorgde voor een kater bij voetbalminnend Suriname.
Natuurlijk is het meegenomen als ook de wedstrijd tegen El Salvador in winst wordt omgezet, maar een winst in de eerste wedstrijd die hier te lande wordt afgewerkt, zal wat druk van de ketel halen. De spelers zullen er zeker op gebrand zijn om te winnen van Puerto Rico en het is te hopen dat er rekening gehouden wordt met de tactiek die deze tegenstander eerder gebruikte. Met ‘anti-voetbal’ (tijdrekken, erg defensief spelen, zich steeds laten vallen) werd het spel van Natio totaal ontregeld door Puerto Rico, hetgeen leidde tot een strafschoppenreeks met de uitschakeling van Suriname tot gevolg. De huidige bondscoach moet hetgeen zich in die wedstrijd heeft afgespeeld, meenemen in de voorbereiding en er samen met de spelers die er toen al bij waren, ervoor waken dat het spelbeeld van die gewraakte wedstrijd zich herhaalt.
Een gevaar dat schuilt in de benadering van de wedstrijd tegen Puerto Rico is dat kamp Natio geenszins een onderschattende houding mag hebben naar de tegenstander toe. Hoewel Natio ten opzichte van toen, behoorlijk in kwaliteit is toegenomen, mag de tegenstander niet onderschat worden. Elke tegenstander moet met waardigheid worden behandeld en op basis van het te leveren spel, uitgeschakeld worden. Arrogantie is de moeder van de nederlaag, dus wees niet arrogant, maar toon door jouw spel dat je beter bent door de drie punten te pakken.
Uitgaande van de open training die Natio woensdag heeft afgewerkt blijkt dat er vanuit het publiek flink wat enthousiasme is voor onze voetbalambassadeurs. Het is een pluspunt dat er stappen worden ondernomen om de spelers bekend te maken bij het publiek en dat dit gebaar is gewaardeerd door de aanhang. Het is te hopen dat de spelers gauw acclimatiseren, zodat ze hun krachten zo goed mogelijk kunnen verdelen en kunnen laten zien waarom ze door de bondscoach bij de groep zijn gehaald. Voorts is het wenselijk dat het hele entourage van Natio de ondersteuning krijgt van alle actoren hier te lande en zich geschraagd weet door voetbalminnend Suriname.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
06:44
Zware aardbeving treft Russische regio Kamtsjatka: tsunamiwaarschuwingen tot in Hawaï en Japan
-
04:55
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:57
VK dreigt Palestina in september te erkennen als Israël geen humanitaire actie onderneemt
-
00:59
Column: Twee scheve schaatsen
-
00:01
NPS-fractie stelt deel bezoldiging beschikbaar voor sociale projecten
Gisteren
- OM: Laat u niet gebruiken voor drugstransport via pakketten
- Twee verdachten aangehouden voor brute overval op 91-jarige man
- Suriname: Ministerposten, het wordt tijd dat de lat hoger ligt
- EBS ontslaat bondsvoorzitter Marciano Hellings op staande voet
- Studie: Gevallen van leverkanker kunnen tegen 2050 bijna verdubbelen
- Twee leden elite-eenheid KST aangehouden in spraakmakende zaak Sunparklaan
- Aanklacht Van den Bergh tegen accountant Braster ongegrond
- Minister Ramsaran belooft militairen waardering en versterking
- Gewapende diefstal bij GOw2: daders slaan toe en vluchten op bromfiets
- Korpschef aan minister Monorath: Politie kan het niet alleen
- Bewolkt met kans op wat regen
- VN: Honger daalt, maar risico’s blijven groot
- Column: Geen gezichtsverlies, maar gezichtsherstel
- Minister Monorath: Politie kan met tekorten niet optimaal functioneren
Eergisteren
- Onze zingende Oma Sanna wordt 100 jaar!
- Vier Surinaamse studenten behalen artsendiploma in Cuba
- Bootsman 'Tyson' verdronken bij ongeluk nabij Balingsoela
- Caribische landen willen handel met Afrika fors uitbreiden
- Gezin verliest woning en inboedel bij felle brand
- Minister Tsang: Openbaar Ministerie mag veel werk verwachten
- NMA: Geen goedkeuring goudverwerkingsbedrijf Commissaris Weytinghweg
- Acht nieuwe leden toegelaten tot De Nationale Assemblee
- Stichting 8 December: Stop het zwartmaken van het Korps
- Deviezencommissie weigert vergunning Gold Grams NV
- VSB moedigt deelname aan Guyane Excellence 2025 aan
- Buurtbewoners verzetten zich tegen goudverwerkingsbedrijf in woonwijk
- Zelfde weerbeeld, veel zon maar ook onweersbuien
- Kritiek hoort erbij – het Korps moet tegen een stootje kunnen
- VS en EU bereiken handelsakkoord: 15% importheffing voorkomt grote handelsoorlog
- Column: Gij zult niet… of toch wel?
- Minister Misiekaba belooft actie na zorgwekkende signalen PCS