Simons bereidt NDP-achterban voor op regeermacht na 25 mei
NDP-voorzitter Jennifer Geerlings-Simons heeft tijdens de laatste massabijeenkomst van de partij vrijdag de achterban voorbereid op het regeren na de verkiezingen van zondag. Naast een aantal zaken dat onmiddellijk aangepakt moet worden, wees de NDP-voorzitter haar aanhangers ook op de moeilijke periode die het land te wachten staat, zoals het aflossen van de schulden die vanaf 2026 flink zullen oplopen. "Het land moet opnieuw worden georganiseerd. A system musu kenki," zei Simons. Een van de prioriteiten is de bestrijding van corruptie.
Simons hield het publiek in een bomvolle Ocer voor dat het land de afgelopen vijf jaar niet is gered – zelfs niet een klein beetje. De binnenlandse en buitenlandse schulden zijn enorm toegenomen. Volgens haar heeft de huidige regering slechts twee dingen goed gedaan: de schuld van alles aan de NDP geven, en het bewust maken van de samenleving, die nu zelf heeft ervaren hoe het is om een regering te hebben die het niet meent met het volk.
Simons erkende dat er tijdens de NDP-regeringen fouten zijn gemaakt. Ze benadrukte echter dat het land ook te maken had met zware economische uitdagingen. Ondanks die problemen is het de regeringen onder leiding van de inmiddels overleden ex-president Desi Bouterse gelukt om het hoofd boven water te houden. Als de NDP de verkiezingen wint, zullen enkele beleidsmaatregelen onvermijdelijk zijn. Sommige sociale kwesties moeten direct worden aangepakt om het leven draaglijker te maken voor de burger. Armoedebestrijding, jeugdontwikkeling, en investeringen in het onderwijs en de volksgezondheid zijn prioriteitsgebieden. Wat betreft de volksgezondheid zal er onmiddellijk een 1x24-uurs huisartsenpraktijk worden ingesteld.

Als het de NDP lukt om aan de macht te komen, zal er ook verandering komen in het politiek bestuur, onder andere door middel van decentralisatie op districtsniveau. De goudsmokkel zal worden aangepakt, maar ook met de goudsector zal overleg worden gevoerd om meer bij te dragen aan de staatskas, zeker nu de goudprijs erg hoog is. Volgens Simons vloeit er momenteel minder geld naar de staat uit de goudsector, als gevolg van een maatregel van de regering. “We zullen geld nodig hebben en zullen met deze sector moeten gaan praten,” zei de partijvoorzitter.
In elk geval zal een NDP-regering werk maken van de oprichting van een nationaal goudbedrijf, zodat Suriname zelf eigenaar wordt van haar bodemschatten en deze niet uitsluitend door multinationals worden gewonnen, verwerkt en geëxporteerd - waarbij momenteel 70 procent van de opbrengsten het land uit verdwijnt. Simons gaf ook aan dat er opnieuw onderhandeld moet worden met de schuldeisers van Suriname, omdat de zogenaamde schuldherschikking van de huidige regering geen goede uitkomst heeft gehad. Nu al is beslag gelegd op toekomstige olie-inkomsten.
Tijdens de massameeting was ook de stem van Desi Bouterse te horen. Glenn Dest, die jarenlang een van de conferenciers was bij Bouterse’s toespraken, vroeg het publiek hun telefoon tegen het oor te houden. Plotseling klonk via de luidsprekers de stem van Bouterse – een opname uit de vorige verkiezingscampagne van 2020 – waarin hij de NDP’ers opriep om op 25 mei als eerste bij de stembureaus aanwezig te zijn en scherp toe te zien op het stemproces en de telling. In zijn boodschap riep hij de achterban op om meer dan ooit te werken aan eenheid en de gelederen te sluiten, omdat zij verantwoordelijk zijn voor het behalen van de verkiezingswinst.
Vandaag
-
14:20
RvC moet koers Telesur verder versterken
-
12:18
Trump en Xi Jinping bereiden gesprekken voor over Iran, nucleaire wapens, handel en AI
-
10:16
Acute oogzorg deels niet mogelijk in AZP
-
09:14
Man gewond bij vermoedelijke drive-by shooting aan Verlengde Hoogestraat
-
08:51
LVV biedt agrariërs snellere resultaten bij bodemonderzoek
-
06:53
Paramaribo verdrinkt niet door regen alleen
-
04:55
Opnieuw nat en zwaarbewolkt; kans op onweersbuien blijft groot
-
02:57
Trump verwerpt Iraanse vredesvoorstellen; conflict en spanningen in Golfregio blijven hoog
-
00:59
Column: Moederdag – tussen hemel en modder
-
00:00
Geen zicht op oplossing voor ontwatering; landbouwers dreigen alles te verliezen
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 923
- Onderhoud bermen en deplorabele staat Oost-west- en noord-zuidverbinding
- Ondanks wateroverlast veel belangstelling voor moederdagactiviteit PL
- FC Barcelona kampioen na zege in El Clásico op Real Madrid
- A20: Suriname heeft de kracht van moeders nodig
- ABOP spreekt waardering uit voor inzet en kracht van moeders
- Moederdag in het water: De prijs van jarenlang verval en politieke laksheid
- Suriname en Indonesië breiden samenwerking uit met training in voedselverwerking
- Veranderende consumptiegewoonten in China kunnen Amazone-regenwoud beschermen
- NDP benadrukt rol van moeders en wijst op herstart woningbouwprojecten
- Wisselvallige zondag met kans op stevige middagbuien
- VHP vraagt extra aandacht voor positie van moeders
- Nieuwe RvC Telesur onder leiding van Nagish Algoe treedt maandag aan
- Surinamer en Guyanees opgepakt met ruim 45 kilo cocaïne en vuurwapen
Eergisteren
- Denk goed na voordat je je laat testen
- Onbekenden openen vuur op pick-up bij Peling Pasi
- Dode zuigeling binnengebracht op spoedpost Nieuwweergevondenweg
- Eerste officieel erkende verpleegassistenten stromen door naar zorgsector
- Criminaliteitsbestrijding vereist een structurele aanpak!
- VSB waarschuwt voor gevolgen handelsbelemmeringen met Guyana
- Een miljoen SRD buitgemaakt bij woninginbraak
- Hongarije: Peter Magyar beëdigd als nieuwe premier
- Vier opvarenden ongedeerd na bootongeval op stuwmeer
- Zwembad Parima investeert in modernisering en duurzaamheid
- Fractieleiders roepen op tot herstel vertrouwen in parlement en versterking democratie
- Wisselvallige dag met buien en kans op onweer
- Laura Fernandez beëdigd als nieuwe president van Costa Rica
- President Simons ziet grote invloed van social media op parlementair werk
- Adhin: olie mag geen bestemming worden maar brug naar nieuw Suriname