Optsu en D-TV Express dagen Santokhi en Rapar voor de rechter
De rechtszaak, die op 23 mei behandeld zal worden door kantonrechter Clayton Wallerlei, heeft betrekking op de door Rapar en Santokhi aangekondigde televisieshow die gepland staat voor zaterdag 24 mei. De Optsu-kandidaten en D-TV Express eisen dat de rechter Rapar verbiedt op 24 mei - één dag voor de verkiezingen - een programma uit te zenden waarin Santokhi optreedt, zowel als president, voorzitter en kandidaat van de VHP. Dit op straffe van een dwangsom van SRD 500.000. Tevens eisen zij dat de rechter Santokhi verbiedt om op 24 mei deel te nemen aan radio- en televisieprogramma’s die door Rapar worden uitgezonden, onder verbeurte van een dwangsom van SRD 100.000 voor elk uur waarin hij in strijd met dit verbod handelt.
Optsu en D-TV Express wijzen erop dat er bij Santokhi sprake is van een vermenging van zijn functies. In zijn hoedanigheid als president heeft hij op 12 mei een presidentiële resolutie uitgevaardigd in verband met de verkiezingen. In die resolutie worden maatregelen aangekondigd waarin onder andere is bepaald dat vanaf 23 mei om middernacht tot en met 26 mei om 12.00 uur het verboden is om politieke propaganda via de media te verspreiden, publieke bijeenkomsten te houden, vermakelijkheden te organiseren en alcohol te verkopen.
De aanklagers stellen dat Rapar een mediabedrijf is dat radio- en televisieprogramma’s uitzendt. Uit een publieke aankondiging van Rapar blijkt dat het bedrijf de president faciliteert om deel te nemen aan het live-programma Kal Aaj Aur Kal. In dit programma, gepresenteerd door Faried Pierkhan, worden politieke en maatschappelijke omstandigheden in Suriname besproken.
Door D-TV Express wordt gesteld dat Rapar financieel voordeel behaalt uit de uitzending, terwijl D-TV Express - vanwege de resolutie - geen propaganda mag uitzenden. Dit creëert volgens de aanklagers een ongelijkheid die Rapar een oneerlijk financieel voordeel oplevert. Op grond van het gelijkheidsbeginsel zou deze ongelijkheid rechtgetrokken moeten worden door ook Optsu en haar kandidaten in de gelegenheid te stellen propaganda te maken.
Dat Santokhi zich niet aan de presidentiële resolutie zou houden, wordt door de eisers gezien als een gebrek aan respect voor het bevoegd gezag, wat zij beschouwen als een vorm van anarchisme en disrespect voor de rechtsstaat. De aankondiging van het programma wordt als provocerend ervaren tegenover andere politieke partijen en tegenstanders. Volgens de aanklagers zal de voortgang van het programma leiden tot onnodige spanningen vlak voor de verkiezingsdag.
Ook wordt benadrukt dat het stopzetten van het programma essentieel is voor de rust in de samenleving. Daarbij wijzen zij erop dat Santokhi na 25 mei nog steeds president is, en dat hij dus op een later moment - bijvoorbeeld een week na de verkiezingen - alsnog aan het programma kan deelnemen. Het feit dat hij ervoor kiest juist één dag voor de verkiezingen deel te nemen, is onacceptabel.
Vandaag
-
08:47
Commentaar op het ambt Chief of Staff
-
06:52
Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
-
04:54
Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
-
02:56
IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
-
00:59
Column: Gepast antwoord
-
00:00
Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen
Gisteren
- Suriname versterkt banden tijdens Afrika–Caricom Summit
- Grondconversie
- Tsang: structurele aanpak nodig na afkalving Brantimakkaweg
- SVB veroordeelt racistische uitingen in El Salvador en dient klacht in
- Waarnemend directeur Cultuur Warsodikromo ontheven; Daan officieel nog directeur
- Lijk in verre staat van ontbinding aangetroffen in Brokopondo
- Silvano Tjong-Ahin leidt RvC Havenbeheer: snelle aanpak VS-problemen prioriteit
- Man neergestoken na betrappen van inbreker
- Ontsnapte arrestant Uitvlugt opnieuw opgepakt door RBTP
- Tweede beroepsinstantie
- Suriname en India zetten samenwerking voort met vijf projecten per jaar
- Kans op onweersbuien in de middag
- Venezuela vergroot troepenmacht te midden van oplopende spanning met VS
- Column: Verdienen we zoveel DC’s?
- Ontmoeting met staatshoofd Simons prioriteit voor Guyanese president Ali
Eergisteren
- PALU: President laat met 21 DC’s kans op ordening districtsbestuur liggen
- Suriname en China versterken samenwerking in mijnbouw en mineralenbeheer
- Praten helpt
- Suriname in wereldtop suïcidecijfers: oproep tot actie en bewustzijn
- LVV-missie in Nickerie legt knelpunten en kansen in waterbeheer bloot
- Sosar Express/Impex: Juridische stappen tegen Sewdien
- De gevlekte USD-dollars met oortjes
- Stichting 8 December 1982: FIFA moet optreden tegen racisme
- Suriname en Petronas versterken samenwerking: gasvondst en focus op energietransitie
- Gezin ontsnapt ternauwernood bij brand in garage vol voertuigen
- Franse regering valt na motie van wantrouwen; politieke crisis verdiept zich
- Warm weer met in de middag kans op onweersbuien
- Politie stationeert onderzoeksunit bij LVV na onthulling omvangrijke malversaties
- Gewapende overval in woning: slachtoffers gekneveld achtergelaten
- Sewdien: Donatieboten China Aid nooit ingezet door conflict met transporteur
- Column: Ivan Fernald en de ironie van de democratie
- Natio verslaat El Salvador overtuigend met 2-1 in WK-kwalificatie
- Rusland bevestigt: Fernald accepteert voordracht als ambassadeur in Guyana