Optsu en D-TV Express dagen Santokhi en Rapar voor de rechter
De rechtszaak, die op 23 mei behandeld zal worden door kantonrechter Clayton Wallerlei, heeft betrekking op de door Rapar en Santokhi aangekondigde televisieshow die gepland staat voor zaterdag 24 mei. De Optsu-kandidaten en D-TV Express eisen dat de rechter Rapar verbiedt op 24 mei - één dag voor de verkiezingen - een programma uit te zenden waarin Santokhi optreedt, zowel als president, voorzitter en kandidaat van de VHP. Dit op straffe van een dwangsom van SRD 500.000. Tevens eisen zij dat de rechter Santokhi verbiedt om op 24 mei deel te nemen aan radio- en televisieprogramma’s die door Rapar worden uitgezonden, onder verbeurte van een dwangsom van SRD 100.000 voor elk uur waarin hij in strijd met dit verbod handelt.
Optsu en D-TV Express wijzen erop dat er bij Santokhi sprake is van een vermenging van zijn functies. In zijn hoedanigheid als president heeft hij op 12 mei een presidentiële resolutie uitgevaardigd in verband met de verkiezingen. In die resolutie worden maatregelen aangekondigd waarin onder andere is bepaald dat vanaf 23 mei om middernacht tot en met 26 mei om 12.00 uur het verboden is om politieke propaganda via de media te verspreiden, publieke bijeenkomsten te houden, vermakelijkheden te organiseren en alcohol te verkopen.
De aanklagers stellen dat Rapar een mediabedrijf is dat radio- en televisieprogramma’s uitzendt. Uit een publieke aankondiging van Rapar blijkt dat het bedrijf de president faciliteert om deel te nemen aan het live-programma Kal Aaj Aur Kal. In dit programma, gepresenteerd door Faried Pierkhan, worden politieke en maatschappelijke omstandigheden in Suriname besproken.
Door D-TV Express wordt gesteld dat Rapar financieel voordeel behaalt uit de uitzending, terwijl D-TV Express - vanwege de resolutie - geen propaganda mag uitzenden. Dit creëert volgens de aanklagers een ongelijkheid die Rapar een oneerlijk financieel voordeel oplevert. Op grond van het gelijkheidsbeginsel zou deze ongelijkheid rechtgetrokken moeten worden door ook Optsu en haar kandidaten in de gelegenheid te stellen propaganda te maken.
Dat Santokhi zich niet aan de presidentiële resolutie zou houden, wordt door de eisers gezien als een gebrek aan respect voor het bevoegd gezag, wat zij beschouwen als een vorm van anarchisme en disrespect voor de rechtsstaat. De aankondiging van het programma wordt als provocerend ervaren tegenover andere politieke partijen en tegenstanders. Volgens de aanklagers zal de voortgang van het programma leiden tot onnodige spanningen vlak voor de verkiezingsdag.
Ook wordt benadrukt dat het stopzetten van het programma essentieel is voor de rust in de samenleving. Daarbij wijzen zij erop dat Santokhi na 25 mei nog steeds president is, en dat hij dus op een later moment - bijvoorbeeld een week na de verkiezingen - alsnog aan het programma kan deelnemen. Het feit dat hij ervoor kiest juist één dag voor de verkiezingen deel te nemen, is onacceptabel.
Vandaag
-
10:28
Trump en Petro: onverwachte verstandhouding in Witte Huis
-
08:25
Dodelijke aanrijding tussen bromfietsen te Nieuw-Amsterdam (update)
-
06:51
Rapport: Wereldwijde conflicten drijven humanitair recht tot het uiterste
-
04:54
Wisselend weer met zon en buien
-
02:56
Opmerking Jarbandhan over ‘politieke kleur’ pg leidt tot commotie in DNA
-
00:58
12 maanden voorwaardelijke celstraf geëist tegen politieagenten in Pikin Saron-zaak
-
00:00
Atompai lijnrecht tegen fractieleider: geen CCJ en wel college van pg's
Gisteren
- Druk op Guyanese parlementsvoorzitter om mediabeperkingen op te heffen
- Afro Caraïbische Educatie Academie reikt eerste certificaten uit
- De onbegrijpelijke visummuur voor Suriname
- Man (64) zwaar toegetakeld met stroomkabel na burenruzie; verdachte aangehouden
- Gewapende roofoverval op goudzoekerskamp in Pikin Kawina
- China blijft kolencentrales bouwen ondanks bloeiende zonne- en windenergiesector
- Medische Zending-poli Coeroeni officieel geopend
- Goud staat op het punt nieuwe records te bereiken nu kopers terugkeren
- Duurzaam ontwikkelingsprogramma West-Suriname gestart
- Suriname: crisis in slow motion
- Zon en lokale buien
- Bangladesh nadert verkiezingen: India, Pakistan en China volgen nauwlettend
- Column: Hervormen, ja, maar niet blind
- Brunswijk: Jones is handlanger van de regering
- Pawiroredjo: Begin bij politie en capaciteit; meerdere pg’s lossen kernproblemen niet op
Eergisteren
- MCP heropent winkel en breidt assortiment verder uit
- Buitenlandse arbeid in Suriname: Tijd voor eerlijke zelfreflectie
- Projecten tot US$ 150.000 mogelijk voor Surinaamse landbouwers
- Fernandez wint presidentschap Costa Rica, partij boekt ruime parlementaire meerderheid
- Brunswijk: onafhankelijkheid pg mag niet worden uitgehold
- Stichting 8 December 1982: Vertrouwen in pg blijft
- Goud en edelmetalen populair ondanks recente koersdaling
- 42 militairen bevorderd; uitvoering defensiebeleid
- Heftig interruptie debat hervorming OM: ‘Er is geen vertrouwen in de pg’
- Warm weer met in de middag verspreide buien
- Mexicaanse president Sheinbaum belooft humanitaire hulp naar Cuba te sturen
- Column: Onze gezondheid begint bij onszelf: de strijd tegen chikungunya
- BLTO blijft in actie: eerst daden, dan pas normalisatie