Stembureaupersoneel dat zich afmeldde krijgt toch uitbetaling
Zaterdag belegde Biza een persconferentie plaats om de gemeenschap te informeren over de stand van zaken rond de verkiezingsvoorbereidingen. Elk lid van het stembureau ontvangt voor de training een vergoeding van SRD 2.400. Wie op de verkiezingsdag ook daadwerkelijk aan de slag gaat, ontvangt afhankelijk van zijn functie een extra bedrag.
Het aantal personen dat zich alleen in Paramaribo heeft afgemeld sinds de start van de werving door het ministerie is nog groter dan eerder vermeld. Volgens Nasier Eskak, directeur van Biza, gaat het om minimaal 625 personen. Eskak legt uit dat het ministerie oorspronkelijk het plan had om personen die zich aanmeldden voor stembureaudiensten een overeenkomst te laten tekenen. "We wilden echter geen extra druk leggen op de mensen, dus hebben we voor deze verkiezing toch besloten dit niet te doen. Bij de volgende verkiezingen hopen we dit wel te realiseren na evaluatie," zegt de directeur.
Hij benadrukt dat de overheid verplicht is deze personen toch uit te betalen, ook al hebben ze uiteindelijk niet gewerkt. Er zijn namelijk duidelijke afspraken gemaakt dat er apart wordt betaald voor het volgen van de training. De uitbetaling zal na de verkiezingen plaatsvinden.
De afgelopen week werd duidelijk dat er veel afmeldingen waren van stembureaupersoneel, vooral onder de plaatsvervangende leden 8, 9 en 10. Eskak meldt dat er de afgelopen dagen 1.300 nieuwe aanmeldingen zijn binnengekomen, waardoor de tekorten volledig zijn aangevuld. "We hebben zelfs meer mensen gekregen dan we nodig hadden, en zij voldoen ook aan onze voorwaarden," stelt Eskak.
De directeur licht toe dat wettelijk minimaal tien personen per stembureau vereist zijn. Alleen in Paramaribo zijn er 275 stembureaus, wat betekent dat er minimaal 2.750 leden nodig zijn. Landelijk gaat het om 6.750 personen.
Zowel onderminister Hassankhan als directeur Eskak benadrukken dat de verkiezingen gegarandeerd doorgaan en dat er geen tekorten zullen zijn op het gebied van stembureaupersoneel.
Vandaag
Gisteren
- Overleg Suriname en Cuba over inzet artsen en veiligheid studenten
- Impact én zelf geld verdienen met eigen visie en kennis over (gezondheids)zorg
- Wie is Mojtaba Khamenei, de favoriete opvolger van Irans Opperste leider?
- Acties buscontroleurs nog niet opgeheven na overleg met TCT
- DTV-Express voor rechter gedaagd na bericht over aangifte tegen Burney Brunswijk
- VHP-leden dienen interpellatievoorstel in over lening USD 1,8 miljard
- Iran begint afscheidsceremonie overleden Opperste leider Khamenei
- Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?
- Oorlogsspanningen Midden-Oosten drijven olieprijs omhoog
- Wisselvallig weer met zonnige perioden en kans op buien
- China kiest voor terughoudendheid in Iran-conflict
- U-20 Natio wint van El Salvador, maar mist kwalificatie op doelsaldo
- Alertheid geboden bij cassaveziekte 'heksenbezem'
- OWOS-voorzitter haalt uit naar EBS-directeur: Situatie was slechts een kwestie van tijd
Eergisteren
- Vier dagen VS-Iran oorlog: menselijk leed en wereldwijde protesten tegen conflict
- Hakrinbank boekt SRD 438 miljoen winst en versterkt financiële positie in 2024
- Hoogste Franse onderscheiding voor Cynthia Mc Leod
- Kleurrijke Phagwa-viering bij Indiase ambassade markeert gouden jubileum vriendschap
- Phagwa: Nationale viering van licht en verbondenheid
- Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
- Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
- NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
- VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
- Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
- Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
- Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
- VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak