Dodental ramp in Dominicaanse Republiek nadert 250
Volgens de Dominicaanse marine verloopt de Heilige Week dit jaar anders in deze Caribische toeristenbestemming. Diverse evenementen en activiteiten worden geannuleerd en strandfeesten zijn verboden.
Ook de gemeentelijke autoriteiten hebben de traditionele paasactiviteiten op openbare pleinen en in parken opgeschort.
Nabestaanden van Virgilio Rafael Cruz, een van de slachtoffers die op 8 april overleed, zijn een rechtszaak begonnen tegen de eigenaren van de instelling, zo vertelde de advocaat van de familie maandag aan lokale media. Ook andere families hebben aangegeven rechtszaken te zullen aanspannen.
De nachtclub Jet Set is eigendom van Antonio Espaillat, de op één na grootste omroeporganisatie in de Dominicaanse Republiek en eigenaar van 50 radiostations.
"Vanaf het begin hebben we volledig en transparant met de autoriteiten samengewerkt", zei Espaillat in een video die kort na het incident op Instagram werd geplaatst.
Volgens de lokale media en ticketwebsites kon de club plaats bieden aan 700 tot 1.000 mensen. Er is echter geen officiële bevestiging van het aantal personen dat aanwezig was op het moment van de ramp.
De autoriteiten zijn een onderzoek gestart om de oorzaken van de instorting te achterhalen. Het forensisch onderzoek zal ongeveer drie maanden duren voordat er een officiële conclusie kan worden getrokken, aldus Leonardo Reyes, hoofd van een overheidsafdeling die toezicht houdt op kwetsbaarheden in bouwconstructies.
Gisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraad
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen
Eergisteren
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven lichaam
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzitten
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname en Guyana
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor politieambtenaren
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien
- Paus hekelt verval van internationaal recht
- Topclubs strijden om het landskampioenschap
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord