Column: Rode kaart met rood verkiezingspotlood
Nee, het is geen 1 aprilmop. Dus het is verboden om te lachen, want de situatie is hopeloos ernstig, niet historisch maar hysterisch. Het gaat om de verkiezing waar partijen nog vóór de stembusgang zetels willen veiligstellen. De twee partijen die de dienst uitmaken in de regering zijn ervan overtuigd dat ze zullen blijven zitten, ondanks dat ze volgens hen hemelblauwe cijfers hebben en over zouden moeten gaan naar de volgende klas. Geen rode cijfers en toch blijven zitten (smile, het is 1 april).
In het ganse land - van oost tot west en van noord tot zuid - zijn dezelfde fouten gemaakt. Het is geen toeval, want dat bestaat niet. Het is zelfs een patroon. Er zijn minstens een veelvoud van honderd bewilligingsformulieren ingediend, zonder dat die zijn ondertekend. Om mee te doen met de verkiezing moet een kandidaat een bewilligingsverklaring ondertekenen volgens de artikelen 43 lid 2, 59 lid 2 en 75 lid 2 van de Kiesregeling. De kandidaten moeten plechtig verklaren dat ze bekend zijn dat ze voorkomen op de kandidatenlijst van een politieke partij.
Niet alleen Jennifer van Dijk-Silos (4x OKB-voorzitter) en nu de hamer zwaaiend bij het Anti Fraude Platform, heeft aan de politieke bel getrokken. Ook haar opvolger, Samseerali Sheikh-Alibaks, die tot nu toe de rust zelve was, is woedend geworden en alarmeert dat het een "complete chaos" is. Overal zijn er misstanden, van indiening, tot logistiek, tot bemoeienis van CHS in het werk van de hoofdstembureaus. Het OKB is buiten gezet in Para. Een delegatie van het OKB toog naar Para om spierballen te tonen. OKB versus CHS met daartussen gekneld het hoofdstembureau.
De geel-zwarte partij is echt boos op Van Dijk-Silos en wil een klacht tegen haar indienen. De ABOP vindt dat OKB meegesleept wordt door de voormalige voorzitter. Het is juist het OKB geweest dat de knuppel in het verkiezingshok heeft gegooid. Maar intussen werkt het Anti Fraude Platform aan zijn rapport over de kandidaatstelling en de misstanden die zijn geconstateerd op de verschillende hoofdstembureaus. Para die veel woede heeft veroorzaakt, houdt als eerste zijn openbare zitting en liefst op 1 april, no joke!
Intussen is een Journalistencollectief Verkiezingen 2025 opgericht dat heeft ontdekt dat er schrikbarend veel bewilligingsformulieren - vooral van de ABOP - niet zijn ondertekend. Er zijn foto's en video's gemaakt bij de terinzagelegging. Dit is een verzuim volgens de wetgever, die hiermee haar visitekaartje heeft afgegeven. Mensen mogen alsnog massaal gaan tekenen als ze niet hebben bewilligd! Alles is nu met de wet in de hand netjes in orde gemaakt. Dan had het CHS ook niet moeilijk moeten doen tegen PVP van Roy Bhikharie waar 4 van de 5 bestuursleden hadden getekend en het Hof van Justitie hem gelijk gaf. Er moet als de bliksem en donder worden opgetreden om het verkiezingsproces eerlijk te laten verlopen, zonder dat 25 mei 2025 in gevaar komt. Zoveel misstanden hebben we sinds 1987 niet gezien in Suriname! Een rode kaart voor de verkiezingsorganisatie!
Nita Ramcharan
Vandaag
-
12:25
Brand! Een verlammend fenomeen
-
10:23
Ontslagen Newmont-arbeiders kloppen aan bij DNA
-
08:21
Antoine Elias leidt raad MMC; uitdagingen groot
-
06:26
Ruim 2.400 aanwezigen bij opening congres Jehovah’s Getuigen
-
04:34
Vrijwel droog en warm met slechts kans op locale bui
-
02:45
Cuba: Miljoenen zonder stroom door vijfde stroomstoring in minder dan een jaar
-
01:29
President in Nickerie voor 3-daags werkbezoek
-
00:37
Een veerdienst die hapert, een regering die moet kiezen
-
00:00
Visserijsector: Nog altijd geen duidelijkheid; illegale Guyanese visserij blijft probleem
Gisteren
- Strijd tegen wildlife crime: jachtopzieners krijgen gespecialiseerde training van VS
- Minister Gopal over schooltassenproject: Elk kind naar school
- De kracht van positief denken
- Kindje verdronken in privé zwembad
- DSB schenkt transportcouveuse aan MMC Nickerie
- NOB jaarrekening 2021: SRD 27,9 miljoen winst en eerste toepassing IFRS
- Een plaquette en de rechtsstaat: symboliek of schending?
- Regering en bedrijfsleven bundelen krachten voor versnelde economische ontwikkeling
- President Simons ontvangt nazaat profeet Mohammed
- Warm en droog weer
- Nieuwe RvC moet Luchthavenbeheer toekomstbestendig maken
- Bolsonaro veroordeeld tot 27 jaar cel: Historisch vonnis tegen oud-president Brazilië
- Column: Corruptie bestrijden: van loze belofte naar echte controle
- Gewapende roofoverval bij reisbureau: grote sommen in valuta buitgemaakt
- Simons–Ali-top in Nickerie: brug, vis en grenzen op het scherp van de snede
Eergisteren
- Rotary schenkt autoclaaf aan ’s Lands Hospitaal: veiligere bevallingen en lagere infectierisico’s
- Dodelijke aanrijding op Zwartenhovenbrugstraat
- Oud-DNA-voorzitter Marijke Djwalapersad overleden
- Hoe verder met onze infrastructuur?
- Surinaamse dammers nemen deel aan Miami Open
- Amerikaanse economie vertraagt, maar India blijft motor van wereldgroei
- Pick-up met brandstoftanks slaat over de kop; woning verwoest Weg naar Atjoni
- Open brief aan president over bouw brug Corantijnrivier
- Gewapende overval op BBS’er: verdachten voortvluchtig
- Commentaar op het ambt Chief of Staff
- Zonnepark Nieuw Aurora brengt elektriciteit naar tien dorpen Boven-Suriname
- Zonnig weer met temperatuur oplopend tot 35 °C
- IMF: Suriname in cruciale ontwikkelingsfase; biedt brede ondersteuning
- Column: Gepast antwoord
- Werknemers Surzwam zonder loon; president-commissaris weerspreekt beschuldigingen