Historisch moment bij opening EAG internationale luchthaven
De 'kleine' maar 'up to high standards' luchthaven aan de Gummelsweg is tot grote dingen in staat: het is zowat de enige plek die 'offshore' diensten biedt, kan private jets van dienst zijn en is voornemens om dé centrale landingsplek te worden voor vluchten uit de Guyana's en andere landen. Maar er zijn meer mogelijkheden. Op de regering is een beroep gedaan om deze sector te laten gedijen met gericht beleid.
De rij van sprekers uit binnen- en buitenland hebben ook de nieuwe mogelijkheden van 'connectivity' benadrukt, en de diensten en de topfacilliteiten van de luchthaven geprezen. Vicepresident Ronnie Brunswijk kon zijn blijdschap even niet inhouden: "It is with the utmost joy I stand here today to witness the opening of the EAG Airport…in the heart of Paramaribo! We have a new airport in Paramaribo! Thank you family Gummels."
De luchthaven die 10 jaar geleden nog alleen voor helicopters bestemd was, is door Surinaamse bedrijven omgebouwd op basis van internationale standaarden.
Timothy Mendonça, directeur van EAG Airport vertelt dat de landingsbaan 1290 meter lang en 23 meter breed is. Het luchthavengebouw kan meer dan 100 passagiers faciliteren. De veiligheid is ook een technologische hoogstandje. Mendonça benadrukt dat ondanks het formaat van de landingsbaan en de haven, het bedrijf zeer capabel en toegespitst is op 'offshore' diensten (bedienen van de oil rigs op zee onder andere), toerisme, luxe reizen (private jets).
Ook aan de familie Gummels en hun verdiensten zijn enkele momenten besteed. President Santokhi tot CEO Dean Gummels: "Jouw ondernemingsgeest, gedurfde visie en onwrikbare toewijding hebben dit project tot leven gebracht. Je hebt niet alleen het nalatenschap van Eduard Alexander Gummers geëerd, maar je draagt ook iets duurzaams en vitaal bij aan de Republiek Suriname." EAG speelt nu al een belangrijke rol in de opkomende olie & gas industrie. Die rol gaat alleen maar belangrijker worden, stelt Santokhi.
CEO Gummels benadrukt: "De particuliere sector is essentieel voor het laten groeien van de economie en nationale vooruitgang. Daarom druk ik beleidsmakers op het hart om deze sector actief te steunen. Met gunstig beleid, incentives bij investeringen en een vriendelijk ondernemersklimaat. De toekomst van Suriname hangt daarvan af."
De EAG International Airport is inmiddels gecertificeerd. De nationale burgerluchtvaartautoriteit CASAS heeft het bedrijf recent het Aerodrome-certificaat toegekend, waarmee wordt bevestigd dat de luchthaven opereert volgens de hoogste internationale luchtvaartstandaarden van de International Civil Aviation Organization.
Vandaag
-
17:35
Brunswijk ook met VHP ondersteuning vicevoorzitter DNA
-
17:19
Adhin gekozen tot voorzitter van De Nationale Assemblee
-
16:20
Brunswijk toegelaten als Assembleelid; geen vicepresident meer
-
14:31
Brunswijk: Ik blijf vicepresident tot opvolger is gekozen
-
12:36
Simons: Wie zich niet houdt aan akkoord, stapt eruit
-
10:43
Brunswijk beëdigd door Parmessar; mogelijk geen vicepresident meer
-
08:48
Is God almachtig?
-
06:51
Raadsvrouw van voorganger verdacht van verkrachting pleit voor vrijspraak
-
04:53
Het blijft onweren in de middag
-
02:55
'Hey Daddy': Hoe wereldleiders Trump’s ego strelen
-
00:57
Moordverdachte sloeg slachtoffer met tas om vermeende seksuele provocatie
-
00:00
Gregory Rusland unaniem voorgedragen als vicepresidentskandidaat
Gisteren
- Nieuwe DNA: Voor rust, verantwoordelijkheid en vooruitgang
- Nederland en Panama grootste afnemers van Guyanese offshore olie in 2025
- Taxichauffeur verdacht van verkrachting na aangeboden lift
- Europa zucht onder eerste grote hittegolf van de zomer
- Felle woningbrand aan Duisburglaan
- Aangespoeld lichaam veroorzaakt opschudding aan Mangrovestraat
- Rabin Parmessar beëdigd als fungerend Assembleevoorzitter
- PL toont stembriefje bij verkiezing topfuncties; stelt meldpunt politieke omkoping in
- KPS viert 130-jarig bestaan met feestelijke rondmars
- De aard die de intentie verraadt
- VS stopt beschermstatus Haïtianen per september
- Ook vandaag zon en onweersbuien
- Het kleurrijke Suriname
- PALU: Staatsolie moet spreken voor Suriname; niet namens multinationals
- Beëdiging DNA-leden en verkiezing nieuwe leiding in twee vergaderingen
Eergisteren
- Hakrinbank sluit boekjaar 2023 af met SRD 57 miljoen nettowinst
- Woonhuis op terrein Financiën afgebrand
- OM eist 30 jaar cel voor moord op echtgenote en begraven lichaam
- Afscheid van Patricia Etnel, een vurige stem en warm hart
- Een droom voor de kinderen van Sunny Point
- Kanhai zal proberen straf Bordo in Suriname te laten uitzitten
- Eerste DNA-vergadering zondag om 13:00 uur
- Bordo uitgeleverd aan Frankrijk
- Synergy 360 lanceert digitaal inkoopplatform voor Suriname en Guyana
- Rahemal: 18 jaar wateroverlast door structureel falen
- Miljoenenfonds bij KPS biedt financiële zekerheid voor politieambtenaren
- Meer zon, maar nog steeds onweersbuien
- Paus hekelt verval van internationaal recht
- Topclubs strijden om het landskampioenschap
- Brunswijk houdt opties open ondanks akkoord