Cubanen betreuren het einde van de Amerikaanse droom
Hernandez had een aanvraag ingediend voor toelating via een 'parole'-programma dat was opgezet door de voormalige Democratische president Joe Biden. Hiermee konden migranten met een sponsor tijdelijk in de Verenigde Staten verblijven en werken.
Maar ze zei dat haar hoop ongetwijfeld de bodem in is geslagen nadat de regering van de Republikeinse president Donald Trump vrijdag bevestigde dat het programma zou worden beëindigd en de tijdelijke legale status van 530.000 Cubanen, Haïtianen, Nicaraguanen en Venezolanen in de Verenigde Staten zou worden ingetrokken.
In een conceptbericht in het Federal Register werd het programma als ineffectief bestempeld en werd gesteld dat het de grenzen van de legaliteit had overschreden.
De aankondiging heeft verwarring en verdriet gezaaid onder veel inwoners van het door communisten bestuurde Caribische eiland. Zij kampen met een aanhoudende economische crisis en zijn al lang gewend aan een beleid dat hun toegang tot de Verenigde Staten bevoordeelt ten opzichte van die van andere nationaliteiten.
Volgens tellingen van Customs and Border Protection en Department of Homeland Security kwamen er meer dan 700.000 Cubanen de VS binnen tijdens de vier jaar van de regering-Biden. Het is niet duidelijk hoeveel van hen zich hebben ingeschreven voor programma's die een andere vorm van bescherming of legale status bieden. Maar veel van dergelijke programma's, waaronder programma's die zijn ontworpen om Cubanen een pad naar burgerschap te bieden, werden in februari door de regering-Trump bevroren en onder herziening geplaatst.
Maandag zei de Cubaanse minister van Buitenlandse Zaken Bruno Rodriguez dat de VS Cubanen had verleid om te emigreren, maar hen vervolgens had teruggestuurd. Hij noemde het een "daad van wreed cynisme".
Dario Mendez, een 20-jarige student techniek uit Havana, zei dat veel mensen die hij kende "alles hadden opgeofferd" om naar de Verenigde Staten te emigreren. Het zou oneerlijk zijn als we hen nu zouden dwingen om terug te keren, zei hij.
"Net als je denkt dat ze vooruitgang boeken, zeggen ze dat je misschien terug moet gaan", aldus Mendez.
De viceminister van Buitenlandse Zaken van Cuba vertelde Reuters eerder deze maand dat een eventuele toename van het aantal deportaties naar Cuba besproken zou moeten worden met de regering van het eiland, op basis van overeenkomsten die al tientallen jaren oud zijn.
In Zuid-Florida, waar een grote Cubaans-Amerikaanse gemeenschap woont, vreesde de Republikeinse afgevaardigde Maria Elvira Salazar dat nieuwkomers gedeporteerd zouden kunnen worden. Zij vroeg de regering van Trump om dit te heroverwegen. Zij gaf Biden de schuld van het feit dat mensen die probeerden te ontsnappen aan "mislukte communistische regimes" in een migratielimbo terechtkwamen.
"Trump moet deze realiteit erkennen en hen niet straffen voor Bidens fouten", zei ze zaterdag in het programma X.
Vandaag
-
06:52
Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
-
04:54
Zonnige ochtend met buien in de middag
-
02:56
Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
-
00:58
IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
-
00:00
Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur