Belangrijke informatie voor PSA-aanvragers
PSA-aanvragers (nieuw)
Bij een eerste aanvraag van een PSA-kaart is de PSA Desk in Suriname verplicht de afdeling CBB in te schakelen. De afdeling CBB valt onder het ministerie van Binnenlandse Zaken. Dus alle nieuwe aanvragen worden eerst voorgelegd aan de afdeling CBB. De PSA Desk is afhankelijk van CBB. Uit mijn onderzoek is naar voren gekomen, dat de terugkoppeling van CBB naar PSA Desk stagneert.
PSA-kaarten verlengen
Bij het verlengen van uw PSA-kaart, moet u weer alle documenten in het PSA-systeem invoeren. Dezelfde stappen volgen als bij de eerste aanvraag van de PSA-kaart. In de procedure staat niet, dat u een foto van uw bestaande PSA-kaart moet meesturen. In de gesprekken, die ik met de medewerkers van de PSA Desk heb gevoerd, ben ik er achter gekomen, dat het belangrijk is om de foto van de bestaande PSA-kaart meteen bij de verlenging mee te sturen. De medewerkers van de PSA Desk kunnen dan zien, dat uw aanvraag om een verlenging gaat. Het verwerken van uw aanvraag kan dan heel snel afgerond worden.
Ernstige klachten
Begin februari 2025 werd ik opgebeld door een mevrouw met een klacht. De dame vertelde mij, dat zij in mei 2024 haar PSA-kaart had aangevraagd. Kort daarop kreeg ik weer van andere personen te horen, dat zij al maanden geleden hun aanvragen hadden ingediend en nog steeds wachten op hun PSA-kaarten. Dat was voor mij aanleiding een interview met minister Ramdin (BIBIS) via radio Sunrise gevestigd in Rotterdam/Nederland te hebben.
Stand van Zaken
De PSA Desk werkt heel hard aan het wegwerken van de achterstand. Deze afdeling is telefonisch moeilijk bereikbaar. De telefoon blijft rinkelen en er wordt niet opgenomen. De afgelopen week heb ik diverse keren gebeld zonder resultaat. Op 13 maart heb ik het weer diverse keren geprobeerd. Eindelijk lukte het rond 14.20 uur Surinaamse tijd. Ik heb een goed gesprek gevoerd met de medewerker van de PSA Desk. Ik heb aangegeven, dat de aanvragers zeer terecht boos zijn, daar zij al maanden wachten op hun PSA-kaart. Sommige personen vragen de PSA-kaarten via een reisbureau aan. De PSA Desk stuurt een antwoord terug naar het email dat is ingebracht. Voorbeeld: een reisbureau heeft de PSA aanvraag voor een cliënt aangevraagd. De PSA Desk zal een email naar het emailadres van het reisbureau sturen. Wanneer er een vervolgvraag is (bv er moet een nieuwe foto worden opgestuurd) gaat de email naar het reisbureau. Emails kunnen ook terecht komen in de spambox van de aanvrager. Het is belangrijk, dat de aanvragers alert zijn en het proces goed volgen.
Emails naar PSA Desk
Beste mensen, het is voor iedereen duidelijk, dat het PSA- aanvraagproces ernstig is gestagneerd en dat er nu door de PSA Desk heel hard wordt gewerkt om de achterstand weg te werken. De PSA Desk zal mijns inziens op korte termijn in gesprek met CBB moeten treden om uit te zoeken wat de reden is, dat het proces bij CBB zo traag verloopt.
De PSA- aanvragers, die in 2024 hun aanvraag hebben ingediend, en nog niets hebben vernomen adviseer ik meteen een email te sturen naar psa@mofa.gov.sr en ook alle bescheiden mee te sturen. Ook het PSA- aanvraagformulier. Nadat u de aanvraag in het PSA systeem heeft ingebracht, ontvangt u een email met de tekst 'Uw PSA Aanvraag is verstuurd en wordt behandeld. Het PSA aanvraagformulier kunt u hier printen.'
Geeft u nogmaals in de email, die u verstuurt, de datum van uw aanvraag aan (bijvoorbeeld 24 maart 2024 deze datum vindt u op het PSA-aanvraagformulier). Gaat uw aanvraag om een verlenging, stuurt dan meteen ook een kopie van de bestaande PSA-kaart.
Dennis Lapar
Directeur van Stichting FinanceSuriname
Vandaag
-
22:40
PAHO: Grote tekorten aan zorgpersoneel dreigen in Amerika's
-
20:36
Suriname moet eerst zijn bestuursrecht versterken
-
18:33
NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
-
17:52
Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
-
16:47
Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
-
16:26
Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
-
14:24
Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
-
12:22
Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost