Perceel zonder toestemming SoZaVo verstrekt aan Landvreugd
Sociale Zaken en Volkshuisvesting (SoZaVo) had er geen bezwaar tegen dat het perceel te Blauwgrond ter beschikking kon worden gesteld van Excellence Topsport Talentschool, onder voorzitterschap van Delano Landvreugd (nu minister van Binnenlandse Zaken). Maar achteraf blijkt dat Landvreugd het perceel toegewezen heeft gekregen in grondhuur voor de duur van 40 jaar. Uraiqit Ramsaran, die toen minister was van SoZaVo en nu het beheer heeft op Transport, Communicatie en Toerisme, zegt dat hij "administratief NIET verantwoordelijk gesteld kan worden voor handelingen
welke na zijn overdracht op d.d. 11 december 2023 hebben plaatsgevonden."
President Chan Santokhi zal later op de dag over deze kwestie een onderhoud hebben met minister Landvreugd. Hij heeft de minister gevraagd om alle stukken over het terrein (1000 m2) aan de Habib Chandweg met zich mee te nemen. Bij de selectie van de minister van Binnenlandse Zaken is door de president aan Landvreugd gevraagd of er geen issues spelen die politiek problemen kunnen geven en of er geen lijken in de kast zijn. Toen is de verzekering gegeven dat er geen verborgen zaken zijn die aan het licht kunnen komen. Landvreugd is vanaf 1 december vorig jaar minister van Binnenlandse Zaken.
Deze kwestie kwam in de publiciteit over een mogelijke verkoop van het terrein. Landvreugd ontkende dat hij het terrein ten verkoop heeft aangeboden. Hij benadrukte in een verklaring dat hij "altijd transparant, integer en oprecht te werk gaat. De documenten met betrekking tot de stichting en het perceel zijn openbaar toegankelijk, en ik sta open voor elke vorm van onderzoek. Ik laat mij nimmer verleiden tot praktijken die mijn integriteit in twijfel trekken."
Na deze verklaring achterhaalde de Ware Tijd dat SoZaVo het terrein in 2014 gekocht heeft voor SRD 1.075.289. De stichting van Landvreugd heeft het perceel gratis gekregen van minister Dinotha Vorswijk van Grondbeleid en Bosbeheer (GBB). De fractieleider van de VHP, Asis Gajadien, stelde tegenover Starnieuws dat Landvreugd zijn portefeuille ter beschikking moet stellen en er een grondig onderzoek moet plaatsvinden naar mogelijke corruptieve praktijken. Hij benadrukte dat het hier gaat om een minister die hoofdverantwoordelijk is voor de organisatie van de verkiezingen van 25 mei. Er mag geen enkele ruis zijn rond de bewindsman. Ook moet de benadering van de Staat worden aangepakt en andere betrokkenen daarbij.

“Zijdens het ministerie van Sociale Zaken en Volkshuisvesting bestaat er geen bezwaar op het verzoek voor beschikbaarstelling van het perceelland voor bepaalde duur. Het ministerie wenst weliswaar eerst de status van het perceelland te kennen gezien het onduidelijk is of het een aankoop is geweest van het ministerie van SoZaVo alvorens over te gaan tot het overige. Tot de dag van mijn overdracht op maandag 11 december 2023 heb ik als minister geen reactie ontvangen vanuit het ministerie GBB over de status van het perceelland. Ik kan NIET administratief verantwoordelijk gesteld worden voor handelingen welke na mijn overdracht op d.d. 11 december 2023 hebben plaatsgevonden als minister van SoZaVo. Met betrekking tot het verder verloop van deze casus na d.d.11 december 2023 wordt verwezen naar de voorzitter van de Excellence Topsportschool", stelt Ramsaran.
De huidige minister van SoZaVo heeft op vragen van de Ware Tijd verwezen naar GBB voor antwoorden. “Ik ben momenteel aan het onderzoeken welke overwegingen mijn voorganger heeft gemaakt, aangezien de toestemming niet door mij is verleend. Ik wil u daarom doorverwijzen naar het ministerie van GBB, aangezien dit ministerie verantwoordelijk is voor de uitgifte van gronden.”
Vandaag
-
10:51
Buitengewone AVA Staatsolie op het laatste moment afgeblazen
-
09:25
Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
-
07:22
Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
-
05:25
Overwegend warm weer met kans op lokale buien
-
03:27
Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
-
01:33
Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
-
00:59
Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
-
00:02
Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982
Gisteren
- Suriname presenteert groene ontwikkelingsstrategie op top in Rome
- Houten woning gaat in vlammen op te Balingsula
- 3-jarig jongetje verdrinkt tijdens badmoment in Kajapatie
- SRK pleit voor VN-verdrag ter bescherming bij rampen
- Boogschutters richten pijlen op de toekomst
- Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
- Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
- NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
- VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
- Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
- Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
- SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS