VHP wil komende verkiezing minstens 26 zetels
De VHP vraagt aan de kiezers deze keer geen 28 maar minstens 26 zetels om het land voor de tweede termijn te kunnen regeren. In 2020 kreeg de partij 20 zetels en was afhankelijk van andere partijen om beleidsbeslissingen te kunnen nemen. Tijdens een partijbijeenkomst aan de Cassaveweg in Nickerie, die getrokken werd door hoofdbestuurslid Mahinder Jogi, werd aan de achterban uitgelegd dat ondanks een enorme schuld en een lege staatskas, veel gedaan is voor het land. Er zijn nog mensen ontevreden omdat niet alles is gerealiseerd, maar de vele problemen kunnen niet in vijf jaar worden opgelost.
Sprekers zoals Assembleeleden Niesha Jhakri, Roy Mohan, ministers Riad Nurmohamed en Stanley Raghoebarsing voerden aan dat er hard gewerkt is de afgelopen periode en dat er diverse projecten in het hele land zijn uitgevoerd. Jogi merkte op dat de VHP drie perioden president Ronald Venetiaan van de NPS heeft ondersteund zonder condities, maar nu Chan Santokhi aan het roer is, is de groene partij voortijdig uit de regering gestapt. Dit wordt de NPS kwalijk genomen.
Over NDP voorzitter Jennifer Geerlings-Simons merkte Jogi op dat zij tien jaar voorzitter was van De Nationale Assemblee. Zij had correctief kunnen optreden en moeten voorkomen dat de toenmalige regering het land naar de afgrond bracht en enorme schulden heeft gemaakt. Hij houdt haar medeverantwoordelijk voor het beleid dat toen is gevoerd. Hierdoor heeft het volk veel offers moeten brengen om de ontspoorde economie weer op rails te krijgen.
Alle sprekers benadrukten dat met het oog op de ontwikkeling van olie en gas het bestuur van het land niet in verkeerde handen moet komen. Ook moet ervoor gezorgd worden dat de rijstsector en de productiesector ondersteund worden, want olie kan men niet eten. Jogi en Raghoebarsing benadrukten dat andere landen die enorme olievoorraden hebben, door slecht bestuur toch de ontwikkeling niet hebben kunnen brengen. Als voorbeeld werden aangehaald Venezuela en Afrikaanse landen.
Jogi vroeg de aandacht van minister Raghoebarsng voor de pompen van Wakay en Wageningen. Er moet alles aan gedaan worden opdat er voldoende water is voor de rijstsector. Er is brandstof geleverd maar het probleem is nog niet opgelost. Nagegaan moet worden wat er precies aan de hand is.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president
Eergisteren
- Politiebericht over 67-jarige vrouw omgekomen bij brand
- Caricom boekt vooruitgang met regionale voedselzekerheid
- Structurele steun voor leerstoornissen in onderwijs
- Dalai Lama: 'Ik wil nog 40 jaar leven'
- Vrouwen Magenta tonen kracht via vakopleiding
- De eerste vrouwelijke president van Suriname
- Petronas start morgen boorcampagne in Blok 52
- Bejaardentehuis getroffen door brand: Vrouw komt om het leven
- Newmont: Reductie personeel te Merian deel van kostenbeheersing
- Personeel FVO eist cao-onderhandelingen: Leiding wijst op dienstweigering
- Ook op deze zaterdag dienen zich onweersbuien aan
- Oude handelsstad van 3.500 jaar oud ontdekt in Peru
- 169 bloeddonoren gehuldigd in Congreshal
- Simons eerste vrouwelijke president; symboliek, verwachtingen en werkelijkheid