Pg: Niet waar dat OM op schoot van president zit
Procureur-generaal (pg) Garcia Paragsingh en haar staf hebben "zonder bochten, to the point en helder" de tientallen vragen die door journalisten zijn gesteld beantwoord. Onder andere is benadrukt dat het "helemaal niet waar is" dat het Openbaar Ministerie (OM) op de schoot van president Chan Santokhi zit. De president moet echter beter gaan letten op zijn woordkeuze als het om het OM gaat want dat is een van de dingen die er toe bijdragen dat het imago van het vervolgingsapparaat wordt geschaad. De president heeft zich vaker uitgelaten als "ik heb de pg opdracht gegeven". Deze zaken zijn niet gecorrigeerd wat het OM heeft geschaad.
De bijeenkomst vrijdag was bedoeld om "een helder inzicht te geven in de werkzaamheden van het OM". De pers heeft gretig gebruik gemaakt van de geboden gelegenheid om - hoewel het niet mogelijk was om lopende zaken die bij de rechter zijn te bespreken - een aantal brandende vragen te stellen. Paragsingh en een aantal hoge officieren hebben aan de hand van presentaties en het beantwoorden van vragen aangetoond hoe het instituut functioneert, op grond waarvan er handelingen worden gepleegd, en dat zij ook van derden afhankelijk zijn om zaken gedaan te krijgen. Erkend is dat er nog veel schort in de communicatie en de aanpak van bepaalde zaken.
Er is lang stil gestaan bij het imago van het OM dat bij grote delen van de samenleving leeft: Dat het OM partijdig is en gewoon een werkarm van de zittende regering is. Uitspraken van de president wanneer hij zegt "Ik heb het OM opdracht gegeven..." en bepaalde handelingen van het OM zelf die de wenkbrauwen doen fronsen, versterken alleen maar dat onbehaaglijk gevoel bij de samenleving. Paragsingh ziet het nut niet in om op elke "valse aantijging" te reageren "omdat ze gewoon niet waar zijn". Het steekt wel dat personen die wel degelijk weten hoe de vork in de steel zit, onder wie Assembleeleden, bijdragen aan de imagoschade merkt de pg op.

De pg en vervolgingsambtenaren tijdens de bijeenkomst met de pers.
Uit de bijeenkomst is gebleken dat er grote behoefte is aan een zichtbaar OM: spraakmakende zaken zouden met een mediaoptreden verduidelijkt kunnen worden. Op die manier kan voorkomen worden dat zaken een eigen leven gaan leiden. Het OM heeft wel een actieve communicatiesnit en persofficieren die benaderd kunnen worden. Er zijn voorstellen gedaan vanuit de journalisten voor een betere communicatie. Ook is gevraagd aan het vervolgingsapparaat om melding te maken van rechtshulpverzoeken die worden goedgekeurd. Over Bordo moet Brazilië nog beslissen of hij wordt uitgeleverd aan Suriname of Frankrijk.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 916
- Cuba start herstel na tweede nationale stroomstoring in een week
- Training stimuleert docenten om AI bewust in te zetten in onderwijs
- NPS traint leden in Albina in gemeenschapsmobilisatie en projectvaardigheden
- Start pilot hooglandrijst in Pokigron: basis voor productie en export
- Paus Leo: Oorlog in Midden-Oosten 'schandaal' voor de mensheid
- Suriname: leven tussen verval en veerkracht
- Wereldwaterdag: druk op waterinfrastructuur in Suriname en Caribisch gebied
- Afwisseling van zon, bewolking en verspreide buien
- Trump dreigt met aanval op Iraanse energie-infrastructuur
- VIDS op Wereld Waterdag: Inheemse dorpen kampen met ernstige waterproblemen
- SVJ benadrukt: zelfregulering moet persvrijheid beschermen
Eergisteren
- DNL: Cassavecrisis, overheid laat hoofdvoedsel binnenland instorten
- PAHO en India ondersteunen Suriname met ICT-middelen voor moeder- en kindzorg
- In memoriam mr.dr. Hamied Ahmadali
- Vrouw aangehouden op luchthaven met grote hoeveelheid contant geld
- Duurzame cacao-boost geeft nieuw leven aan Surinaamse cacaosector
- Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
- Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
- Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
- Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
- Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
- Zonnig weer met kans op verspreide buien
- Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
- Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
- Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren