Wereldbank keurt 4-jarige samenwerking met Suriname goed
De Board of Directors van de Wereldbankgroep heeft een nieuwe vierjarige samenwerking met Suriname goedgekeurd. Deze samenwerking biedt een plan om de lange termijn ontwikkeling van Suriname te ondersteunen, met de nadruk op het versterken van de economie, het bevorderen van inclusieve groei en het verbeteren van het bestuur.
kader helpen om de recente olievondsten offshore te benutten, meldt de Wereldbank in een persbericht.
Het creëren van meer werkgelegenheid en het verminderen van kwetsbaarheden bij burgers, terwijl het milieu wordt beschermd, zijn belangrijke doelstellingen van de nieuwe strategie. Dit omvat het verbeteren van de toegang tot kwalitatief onderwijs en training, zodat de Surinaamse beroepsbevolking is voorbereid op toekomstige economische kansen, vooral in opkomende sectoren. Daarnaast ondersteunt de strategie het verbeteren van het ondernemersklimaat om de werkgelegenheid te stimuleren en economische diversificatie te bevorderen. Gezien Surinames kwetsbaarheid voor natuurrampen en zijn unieke status als een van de weinige carbon-negatieve landen ter wereld, is het versterken van de veerkracht tegen klimaat- en rampenrisico's een integraal onderdeel van de strategie.
"Deze nieuwe strategie komt op een moment waarop Suriname klaar is voor een aanzienlijke transformatie. Met de steun van de Wereldbank zullen we ons richten op het creëren van banen, het verbeteren van het onderwijs en het waarborgen van verantwoord beheer van onze natuurlijke hulpbronnen, wat essentieel zal zijn voor de toekomstige welvaart van ons land," zegt Stanley Raghoebarsing, minister van Financiën en Planning.
Met 93% van Suriname bedekt met bossen is het behoud daarvan, terwijl de levensomstandigheden van inheemse en marrongemeenschappen die van het bos afhankelijk zijn worden verbeterd, van cruciaal belang. De Wereldbank zal inspanningen ondersteunen om toegang te krijgen tot koolstofmarkten, duurzame mijnbouw te bevorderen en gemeenschapsgerichte veerkrachtinitiatieven te versterken, met als doel eco-vriendelijke levensonderhoud te bevorderen en het milieu te beschermen.
"De nieuwe samenwerking zal Suriname helpen duurzame en inclusieve groei te realiseren. Door instellingen te versterken en te investeren in klimaatacties, willen we ervoor zorgen dat alle burgers, vooral de meest kwetsbaren, profiteren van de ontwikkeling van het land," zei Diletta Doretti, Resident Vertegenwoordiger van de Wereldbank voor Suriname.
De strategie is opgesteld op basis van een uitgebreide analyse van de ontwikkelingsuitdagingen van het land, in overleg met de overheid, de particuliere sector, het maatschappelijk middenveld en ontwikkelingspartners.
Vandaag
-
16:30
VS: Surinaams investeringsklimaat verbetert; hervormingen en olieproject stuwen vertrouwen
-
14:28
Santokhi reageert op aanhouding zoon in VS: Vertrouw op rechtvaardige afhandeling
-
14:14
President: Heb gratieverzoek niet gezien; Kanhai toont bewijs van ontvangst
-
12:49
Limburg: We hebben geen andere keus dan de NDP te versterken
-
10:51
Buitengewone AVA Staatsolie op het laatste moment afgeblazen
-
09:25
Stichting 8 December 1982: Gratie voor onrecht is ondenkbaar
-
07:22
Simons bij aanbieding geloofsbrieven: Suriname heeft iets te bieden aan de wereld
-
05:25
Overwegend warm weer met kans op lokale buien
-
03:27
Hamas draagt 20 Israëlische krijgsgevangenen over aan Israël
-
01:33
Kanhai: Nog geen reactie op gratieverzoek 8 december veroordeelden
-
00:59
Column: Wanneer gaat bij EBS het licht echt aan?
-
00:02
Abrahams kijkt uit naar voorstel gratie veroordeelden 8 december 1982
Gisteren
- Suriname presenteert groene ontwikkelingsstrategie op top in Rome
- Houten woning gaat in vlammen op te Balingsula
- 3-jarig jongetje verdrinkt tijdens badmoment in Kajapatie
- SRK pleit voor VN-verdrag ter bescherming bij rampen
- Boogschutters richten pijlen op de toekomst
- Nationale aanpak tegen nieuwe cassaveziekten
- Trainingen museumwezen moeten kennis verdiepen en verbreden
- NDP herdenkt 80e geboortedag Desi Bouterse: architect van nationale eenheid
- VN waarschuwt voor toenemende risico’s na VS aanvallen in Caribische zee
- Wijnerman woont jaarvergadering IMF/Wereldbank bij
- Wisselvallig weer met kans op lokale buien
- Wereldleiders in Egypte voor Gaza-top over wapenstilstand en gijzelaarsruil
- Column: Gedeelde verantwoordelijkheid: de lijm van onze toekomst
- SBB wijst verzoek EBS af: bijna 1000 bruinhartpalen in beslag genomen
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 893
- 340 jaar Beraha VeSalom Synagoge: 12-10-1685 – 12-10-2025
- Gezonken boot kan nog niet geborgen worden
- Onze eigen O.S. Maretraite
- Kameroen kiest president: Paul Biya (92) maakt kans op achtste termijn
- VWA en PAHO versterken samenwerking rond welzijn en arbeid
- SEC en overheid bundelen krachten voor Local Content Conference 2025
- Open brief aan president: Wateroverlast, klimaatverandering en noodzaak daadkrachtig beleid
- Hamas bevestigt vrijlating gijzelaars vanaf maandag
- Zonnige zondag met warme middagtemperaturen
- Drugsdeal op parkeerterrein: oudbekende aangehouden
- Column: De last van de favoriet
- Armand Bipat vervangen als technisch directeur EBS