Wereldbank keurt 4-jarige samenwerking met Suriname goed
De Board of Directors van de Wereldbankgroep heeft een nieuwe vierjarige samenwerking met Suriname goedgekeurd. Deze samenwerking biedt een plan om de lange termijn ontwikkeling van Suriname te ondersteunen, met de nadruk op het versterken van de economie, het bevorderen van inclusieve groei en het verbeteren van het bestuur.
kader helpen om de recente olievondsten offshore te benutten, meldt de Wereldbank in een persbericht.
Het creëren van meer werkgelegenheid en het verminderen van kwetsbaarheden bij burgers, terwijl het milieu wordt beschermd, zijn belangrijke doelstellingen van de nieuwe strategie. Dit omvat het verbeteren van de toegang tot kwalitatief onderwijs en training, zodat de Surinaamse beroepsbevolking is voorbereid op toekomstige economische kansen, vooral in opkomende sectoren. Daarnaast ondersteunt de strategie het verbeteren van het ondernemersklimaat om de werkgelegenheid te stimuleren en economische diversificatie te bevorderen. Gezien Surinames kwetsbaarheid voor natuurrampen en zijn unieke status als een van de weinige carbon-negatieve landen ter wereld, is het versterken van de veerkracht tegen klimaat- en rampenrisico's een integraal onderdeel van de strategie.
"Deze nieuwe strategie komt op een moment waarop Suriname klaar is voor een aanzienlijke transformatie. Met de steun van de Wereldbank zullen we ons richten op het creëren van banen, het verbeteren van het onderwijs en het waarborgen van verantwoord beheer van onze natuurlijke hulpbronnen, wat essentieel zal zijn voor de toekomstige welvaart van ons land," zegt Stanley Raghoebarsing, minister van Financiën en Planning.
Met 93% van Suriname bedekt met bossen is het behoud daarvan, terwijl de levensomstandigheden van inheemse en marrongemeenschappen die van het bos afhankelijk zijn worden verbeterd, van cruciaal belang. De Wereldbank zal inspanningen ondersteunen om toegang te krijgen tot koolstofmarkten, duurzame mijnbouw te bevorderen en gemeenschapsgerichte veerkrachtinitiatieven te versterken, met als doel eco-vriendelijke levensonderhoud te bevorderen en het milieu te beschermen.
"De nieuwe samenwerking zal Suriname helpen duurzame en inclusieve groei te realiseren. Door instellingen te versterken en te investeren in klimaatacties, willen we ervoor zorgen dat alle burgers, vooral de meest kwetsbaren, profiteren van de ontwikkeling van het land," zei Diletta Doretti, Resident Vertegenwoordiger van de Wereldbank voor Suriname.
De strategie is opgesteld op basis van een uitgebreide analyse van de ontwikkelingsuitdagingen van het land, in overleg met de overheid, de particuliere sector, het maatschappelijk middenveld en ontwikkelingspartners.
Gisteren
- Nieuwe lichting ambassadeurs moet internationale positie Suriname versterken
- Rijk aan olie en gas, arm aan welvaart
- Indiase schepen krijgen doorgang na Iraans vertrek uit India
- Twee verdachten vast na diefstal van schapen in Nickerie, heler heengezonden
- Explosies bij al-Quds-dag in Teheran, één dode
- LVV onderzoekt kansen voor pluimveehouderij in Asidonhopo en omgeving
- Sri Lanka repatrieert stoffelijke resten 84 Iraanse matrozen van Amerikaanse aanval
- Geen sterke leider maar sterke instituties
- VS en bondgenoten botsen met Rusland en China bij VN over Iraans nucleair programma
- Regenweer houdt nog aan
- Bureaucratie en falend toezicht brengen Surinaamse landbouwexport bijna tot stilstand
- Column: WIPA plaatst politici boven de wet
- EBS-bond uit scherpe kritiek op toelage van SRD 40.000 voor managers
Eergisteren
- Repliek op ‘Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak’
- Zes ambassadeurs bieden geloofsbrieven aan president Simons aan
- Het benoemingsbeleid nader bekeken
- Vissersorganisaties delen kennis over verwerking en waardetoevoeging
- Stiefzoon ‘Don’ achter tralies na roof van SRD 108.000 aan sieraden
- DNA start procedure besluit rond vervolging ex-ministers
- Hoefdraad vraagt DNA besluit over vervolging opnieuw te beoordelen
- PALU: Politieke hervormingen blijven noodzakelijk voor ontwikkeling Suriname
- President kondigt versnelde steunmaatregelen aan vanwege gevolgen oorlog Midden-Oosten
- Hoe verder met het Gas-to-Shore project van president Simons?
- Milieuorganisaties waarschuwen: Grootschalige sojateelt bedreigt Surinaams oerbos
- Zon, bewolking en buien verwacht
- Iran waarschuwt voor olieprijs van $200 per vat terwijl het handelsvaartuigen aanvalt
- Column: Compleet slagveld
- Advocaat Veira betwist juistheid van informatie in dossier eigen strafzaak