President wil in 1 week problemen vakbonden oplossen
President Chan Santokhi heeft na de bespreking met de veiligheidsbonden iets na middernacht aan journalisten meegedeeld dat een strak schema van een week zal worden afgewerkt om de problemen op te lossen. Vandaag nog zal een team aan de slag gaan om alle zaken in de administratieve sfeer aan te pakken. Ook een vertegenwoordiging van de bonden bij het Academisch Ziekenhuis Paramaribo, St. Vincentius Ziekenhuis en de Regionale Gezondheidsdienst waren bij het gesprek aanwezig. Daar is afgesproken dat vanmiddag een clusterteam van ministers en het Onderhandelingsorgaan (OO) zaken zullen uitwerken.
Poetini Atompai, voorzitter van de Surinaamse Politiebond, zei dat tijdens dit gesprek een heel andere president te zien was. Dat ligt niet aan zijn nieuw kapsel. Hij heeft een president gezien die daadkracht toonde. Ze hadden te maken met een president die in de afgelopen vier jaar en drie maanden deze houding niet heeft tentoongesteld. Er zal verslag gedaan worden in de ochtend aan de leden van de Politiebond, de Brandweer, de Penitentiaire Ambtenaren en de Beveiliging- en Bijstandsdienst. Hetgeen besproken is met de president zal voorgelegd en bediscussieerd worden met de leden.

De vakbondsleiders na afloop van het onderhoud. Aan het woord is Poetini Atompai, voorzitter van
de Surinaamse Politiebond. Rechts Lloyd Pool, voorzitter van de bond bij AZP.
De president voerde aan dat het gesprek met de bonden in vriendelijke en constructieve sfeer is verlopen. Zij hebben hoge verwachtingen. Er worden met drie groepen onderhandeld maar uiteindelijk zal het resultaat hetzelfde moeten zijn, want het gaat om ambtenaren en met hen gelijkgestelden. Over de koopkrachtversterking wordt later op de dag verder gesproken met een cluster van ministers en het OO.
Wat de achterstallige bevorderingen betreft, merkte de president op dat die niet zoveel zijn. In elk geval moeten ze boven water komen als ze ergens in een lade zijn of bij het ministerie van Binnenlandse Zaken. Alles moet worden aangepakt. Ook de brandstofbeperking wordt aangepakt. De tijdlijn van een week moet strak worden gehanteerd, waarna de volgende week zaterdag weer een overleg is met de president en alle betrokkenen. "Er moet binnen een week resultaat zijn".
Lloyd Pool, voorzitter van de bond bij AZP, is opgelucht dat eindelijk gehoor is gegeven aan hun roep. De president heeft gelijk maatregelen getroffen en vanmiddag reeds worden zaken verder besproken met een cluster van ministers. De bond praat niet meer met minister Amar Ramadhin van Volksgezondheid alleen. Hij heeft de problemen niet kunnen oplossen daarom is interventie van de president gevraagd. Pool verwacht dat zaken nu concreet zullen worden aangepakt.
Vandaag
-
06:30
Onrust bij SZF: staf uit zorgen over terugdraaien personeelsbesluiten
-
04:42
Afwisseling van zon en buien verwacht
-
02:47
Advocaat Kanhai pleit voor vrijspraak agenten in Pikin Saron-zaak
-
00:59
Column: Deskundigheid en vaderlandsliefde
-
00:00
Na groen licht president: Grassalco trekt stekker uit Guysure-activiteiten in Guyana
Gisteren
- Cubaanse artsen verlaten Guyana en regio na toenemende druk van VS
- Monorath benadrukt preventie bij schooljeugd in Meerzorg
- Man aangehouden voor ontuchtige handelingen in bijzijn van minderjarigen
- VHP: Laat rechtsstaat en rechter hun werk doen
- Bericht OM over verzoek in staat van beschuldigingstelling
- Somohardjo: Laat mij in staat van beschuldiging worden gesteld
- Adhin bevestigt: verzoek tot in staat van beschuldigingstelling oud-ministers ontvangen
- Verzoek tot in staat van beschuldigingstelling tegen oud-ministers ingediend bij DNA
- Strategisch 140%-model voor Surinaams oliebeleid
- Politiebericht over twee geweldsincidenten
- Groente-export zakt van 65 naar 15 ton per maand: sector vraagt actie
- Schutter vuurt vanuit auto: man raakt gewond
- Gewapende overval op goudzoekers
- SRD 117 miljoen overgemaakt voor toelagen ziekenhuispersoneel
- Afwisselend weer met zon en enkele buien
- Iran zet in op uithoudingsvermogen en energieverstoring in strijd tegen VS en Israël
- Column: President Jennifer Simons wordt flink beproefd
- Schorsing SBB-directeur leidt tot juridische strijd; Ravenberg gaat dinsdag toch aan het werk
Eergisteren
- Nieuwe directeur MI-GLIS, Belfor-Amoida legt nadruk op betrouwbare grondinformatie
- Onnodige 'hype' rond aansprakelijkheid directeuren en toezichthouders overheidsbedrijven
- Tragisch arbeidsongeval eist leven van 19-jarige
- China: Diplomatieke samenwerking en vrede als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- AZP viert 60 jaar zorg: regering investeert SRD 60 miljoen in modernisering
- Onze kinderen verdrinken in het nieuwe onderwijssysteem
- Olieprijs schiet boven US$ 119 door oorlog in het Midden-Oosten
- CBvS verwerkt activiteiten buitenlandse oliemaatschappijen in economische statistieken
- Masker VMS gevallen
- Vrouwen hebben 36% minder economische rechten dan mannen
- Afwisseling van zon en buien in het binnenland en langs de kust
- Iran benoemt Khamenei’s hardline zoon Mojtaba als nieuwe Opperste leider
- Column: De lente die niet wijkt
- Directeur SBB krijgt ontslag aangezegd en kondigt juridisch verweer aan