President: Kaliña en Lokono vonnis zal worden uitgevoerd
De erkenning, Suriname is het enige land op dit continent dat deze grondenrechten nog steeds niet heeft erkend ondanks diverse internationale vonnissen. Assembleevoorzitter Marinus Bee heeft meegedeeld dat het parlement klaar staat om de wet te behandelen maar nog steeds op de regering moet wachten om verder te kunnen gaan. Die moet nog komen met wijzigingen en toevoegingen op de conceptwet.
Vicepresident Ronnie Brunswijk merkt op dat de belofte om in deze termijn het grondenrechtenvraagstuk op te lossen, erg moeilijk na te komen is; het probleem is complexer dan hij dacht. Hij en de president hebben beaamd dat het de erkenning van de grondenrechten inderdaad te lang uitblijft.
Sommige dingen hebben tijd nodig omdat het om ingrijpende zaken gaat merkte Santokhi op. “We willen draagvlak in het land, dan neemt het een beetje tijd. Omdat de natie Suriname vooropstaat en we de bromki dyari willen beschermen. Maar terecht, geef die rechten aan de groepen die daarop aanspraak maken.” Over wanneer het parlement verder kan werken aan de grondenrechtenwet zegt Santokhi: “We leggen de laatste hand aan de nota van wijziging. Het is een kwestie van weken dat het aangeboden kan worden aan De Nationale Assemblee.”
Volgens het Kaliña en Lokono vonnis die in 2015 is uitgesproken door het Inter-Amerikaans Hof voor Mensenrechten, moet de Staat onder andere: binnen 18 maanden de grondenrechten van deze groepen erkennen, binnen drie jaren de uitgegeven gronden in de woon- en leefgebieden gebieden teruggeven, de uitgemijnde gebieden bij de Wanekreek natuurreservaat rehabiliteren.
Santokhi deelt over dit vonnis mee: “Een opdracht die de regering gegeven heeft aan de Agent van Staat Roy Baidjnathpanday, is om te zorgen dat de vonnissen uitgevoerd worden. En dat de regering goed geïnformeerd en geadviseerd wordt over wat de regering precies moet doen. In samenspraak met de verschillende doelgroepen.”
Vandaag
-
08:48
Suriname en Pakistan praten over rijst, innovatie en Caricom-markt
-
06:53
Wijzigingen Comptabiliteitswet noodzakelijk voor begrotingsbehandeling
-
04:55
Wisselvallig weer met verspreide regenbuien
-
02:57
Olieprijzen stijgen naar hoogste niveau in weken
-
00:59
Column: Samenwerking!
-
00:00
DNA-voorzitter Adhin: Politieke verdeeldheid vertraagt wetgevingsproces in DNA
Gisteren
- De rode loper ligt uit voor de diaspora-professional, nu de ondernemer nog
- De Nieuwe Leeuw presenteert voorstel voor wet bestuur en toezicht rechtspersonen
- Twee verdachten opgepakt in onderzoek naar gewelddadige bende
- VS en Latijns-Amerika hekelen Chinese druk op Panama
- BEP herdenkt 53-jarig bestaan in teken van rouw en vernieuwing
- Regen brengt leven terug in de Irakese moerassen na jaren van droogte
- Afscheid van een markant legerbevelhebber
- De Van 't Hogerhuysstraat: een nationale schande
- Strafeis van 12 maanden voorwaardelijk tegen ex-voorzitter Alcoa Pensioenfonds
- Overwegend bewolkt met buien gedurende de dag
- Controversiële Venezolaanse pin veroorzaakt diplomatieke storm met Guyana
- Verdeeldheid in coalitie over Viskeuringsinstituut; opheldering gewenst
Eergisteren
- Gangaram Panday ziet import van luchtverkeersleiders als voorlopige oplossing
- Thalia presenteert masterplan in aanloop naar 190-jarig bestaan
- HAVO-leerlingen dreigen te verdrinken in falend onderwijssysteem
- Nieuw vredesvoorstel Iran botst op Amerikaanse scepsis
- NAMLAC waarschuwt regering: risico op blacklisting Suriname bij onvoldoende voortgang
- AZP verwacht oplossing binnen twee weken na uitstel urologische ingrepen
- VAE stapt uit OPEC en OPEC+ in zware klap voor oliegroep en mondiale energiemarkt
- Man in verwarde toestand steekt 'doeman' dood; verdachte aangehouden
- Na bijna zeven jaar strafzaak rond 'verdwenen' kasreserves Centrale Bank
- Inflatie in maart stijgt naar 10,8 procent op jaarbasis
- President en luchtverkeersleiders maken afspraken om rust te herstellen
- Bewolkte en regenachtige dag
- Netanyahu’s rivalen bundelen de krachten; zullen zij het veiligheidsbeleid van Israël veranderen?
- Column: Humphrey Schurman, een man van recht, humor en vrijheid
- Na vertrek Colli barst strijd los om macht en geld bij VKI