EK 2024: Nederland overtuigend naar de kwartfinales
De Roemenen hebben vandaag niets te verliezen en zo spelen ze ook. Ze hebben hoog gepusht, gedomineerd en een paar goede kansen gehad.
Cody Gakpo scoort dan zijn derde doelpunt op dit toernooi in Duitsland. Het is een briljante finish van Cody Gakpo, die vanaf zijn linkerkant naar binnen sneed. Binnen schiet hij het schot, zoals hij zo vaak heeft gedaan in dit toernooi. Florin Nita zou de bal misschien gestopt moeten hebben. (foto Reuters)
De goal van Oranje betekent een grote test voor Roemenië. Ze zijn goed begonnen, maar ze moeten zich hergroeperen en opnieuw ertegen aan gaan.
Bijna staat het 2-0.
Roemenië schakelt uit bij een corner en sommige Nederlandse fans denken dat de bal erin is gegaan, maar de kopbal van Stefan de Vrij doet het zijnet golven.
De Nederlanders domineren de eerste helft, voor de Roemenen is het een kwestie van overleven. Nederland komt een paar keer dichtbij om de score te vergroten, maar kan niet afronden.
Het dominant spel van de Nederlanders gaat ook in de tweede helft door. Virgil van Dijk kopt een val tegen de buitenkant van de paal. Een doelpunt van Cody Gakpo in de 63e minuut wordt geweigerd door de VAR. Buitenspel!
Met nog een kwartier te gaan hebben de Nederlanders achttien schoten waarvan een tot doel is afgerond. Nederland leidt, maar de Roemenen hebben nog hoop.
Nederland domineert dit spel echt, maar profiteert hier gewoon niet van. Roemenië is de hele wedstrijd weggespeeld en uitgespeeld, maar ze zijn echt goed in het weg verdedigen van de bal.
Op voorzet van Cody Gakpo maakt invaller Donyell Malen er 2-0 van in de 82e minuut. Verdiend!
In blessuretijd schuift Malen nog zijn tweede erin, Nederland heeft er 3 en de Roemenen geen.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 881
- Man aangehouden na mishandeling partner
- PKF breidt kredietinstrumenten uit om ondernemers beter te ondersteunen
- Drie verkeersdoden dit weekend: politie doet beroep op weggebruikers
- Paus: 'Stop de barbarij van oorlog'
- Een visioen wordt werkelijkheid: Jennifer Simons beëdigd als president
- Autobestuurder overlijdt na fatale inhaalmanoeuvre aan Van ‘t Hogerhuysstraat
- Verdachte in Vaco-brandstichtingszaak ontkent betrokkenheid
- AZP en Oogziekenhuis Rotterdam werken reeds 20 jaar samen
- Hevige onweersbuien in de middag
- Internationale druk op Israël groeit: 'Onaanvaardbaar lijden in Gaza'
- Reactie op: Misiekaba hekelt lastminute benoemingen van zijn voorganger
- 18 vrouwen straks in DNA; NDP en ABOP scoren hoog
Eergisteren
- Rechterlijke afdwinging afdracht van pensioenpremies
- Verkiezingen in Japan kunnen politieke aardverschuiving veroorzaken
- Een stukje geschiedenis
- Minister Baasaron belooft personeel versterking en vernieuwing
- Kyiv leeft in de schaduw van de sirenes
- Para Farmer Field School stimuleert landbouwondernemerschap
- Suriname en VS sluiten jungletraining succesvol af
- Wie heeft de macht werkelijk in handen?
- Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
- Veel bewolking met kans op wat regen
- VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
- Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
- Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing