Column: Noodtoestand is opruiing en destabilisatie
Waarom zou Chan lopen met snode plannen voor een noodtoestand? Info hard. Deze mededeling van Marcel Oostburg, die doorgaans goed geïnformeerd is, doet nu de wenkbrauwen fronsen. Wat voor reden heeft Chan om een noodtoestand af te kondigen? En zouden wij als volk dat wel accepteren? Misschien zou juist dat het toverwoord zijn om in opstand te komen als volk.
Fake news is bedoeld om verwarring te zaaien, om te destabiliseren, om mensen te doen twijfelen. Hier is een voorbeeld van hoe er verwarring ontstaat. "De regering zal stappen ondernemen om de verspreiding van valse informatie op sociale-mediaplatforms aan te pakken. Dit wijdverbreide praktijk heeft voor veel verwarring gezorgd, zelfs bij enkele van de slimste mensen. Het verspreiden van desinformatie is voor politiek gewin. Het gaat om aanpak van berichten die laster zijn. Fake news wordt gepost over geruchten van mensen te verspreiden en hele nare dingen te doen. Mensen die geen goed nieuws hebben, verspreiden slecht nieuws. Waar er geen slecht nieuws is, creëren ze onwaarheden. Nepnieuws kan levens ontwrichten en negatief beïnvloeden."
"Zelfs mensen met een diploma die aan de hoogste instellingen van het land hebben gestudeerd, zijn niet meer in staat de onzin te onderscheiden die op hun telefoons terechtkomt. Veel mensen kijken naar onzin en kunnen niet onderscheiden wat het is. Alles wat op hun scherm verschijnt, beschouwen ze als feiten. Het werkt samenzweringen in de hand en wordt gebruikt om te misleiden en verkeerd te informeren”.
Hmmm... bent u nu helemaal verward geraakt over dat de regering stappen gaat ondernemen om fake news aan te pakken... Ik bedoel niet de regering van Chan, maar de premier van Jamaica, Andrew Holness heeft deze woorden afgelopen weekend uitgesproken. Kijk hoe snel verwarring kan ontstaan over een mededeling. Heel de wereld heeft te kampen met nepnieuws. Maar vooral in de verkiezingstijd blijkt dat personen worden ingehuurd om vals nieuws te verspreiden. Dat was ook al het geval in 2020 en op weg naar 2025 zal met nog meer verve onwaarheden worden verspreid. Het zal nog moeilijker worden om de waarheid van onwaarheid te onderscheiden. Deze dingen maken helaas dat de gewraakte muilkorfwetten niet op de brandstapel terechtkomen!
Maar om terug te komen op 'de harde informatie over noodtoestand'. Er zijn niet alleen spanningen in politieke partijen, maar ook in de coalitie. Chan heeft eerder aangekondigd dat in de tweede helft het op scoren aankomt. Elke dag blijkt bij de EK-wedstrijden en Copa America dat wie niet scoort onverbiddelijk eruit ligt. En de VHP is niet van plan te verliezen. De voetbalwedstrijd gaat dus tussen VHP en de ABOP. Beide willen scoren, maar het is Chan die uiteindelijk gaat beslissen. Deze spanning in de coalitie, noch het oppakken van ex-baas, kan zorgen voor een noodtoestand! Dus het gaat hier om opruiing en destabilisatie!
Nita Ramcharan
Vandaag
-
12:47
Maleisië: Voormalige premier Razak schuldig aan miljardenschandaal
-
10:49
Heisa rond onstatutaire benoemingen nieuw SBB-bestuur
-
08:50
Surinamers moeten in 2026 meer dan ooit opgeruimd karakter tonen
-
06:53
Caribisch toerisme blijft groeien ondanks geopolitieke risico’s rond Venezuela
-
04:55
Wisselvallig weer verwacht op 2e kerstdag
-
02:57
Leider van Bangladesh, favoriet voor het premierschap, terug uit ballingschap
-
00:59
Column: Kerstboodschap of zelfverheffende politieke mythe
-
00:01
Regering vervangt Deviezencommissie per 1 januari (update)
Gisteren
- Het mooiste van Paramaribo
- ABOP roept op tot volharding en vertrouwen in kerstsamenleving
- A20: Kerst als oproep tot vernieuwing, moed en rechtvaardig leiderschap
- Aangeschoten man beroofd en gewond achtergelaten op Saronbrug
- Zwaarbewapende bende overvalt supermarkt en woning in Wanica
- Suriname kan doorbreken op snelgroeiende kokosmarkt
- VHP positioneert zich als moreel kompas en hoeder van de volksstem
- Devisbuiten krijgt eindelijk schoon drinkwater: 38 huishoudens aangesloten
- Eerste kersttoespraak: Paus Leo XIV herinnert aan lijden in Gaza
- NDP: Kerst moment van hoop, verantwoordelijkheid en nationale verbondenheid
- Su Aid haalt recordbedrag van SRD 6 miljoen op voor Hematologie SVZ
- Rustig weerbeeld op Eerste Kerstdag met matige buien
- Eerste openbare kerstvieringen in Bethlehem sinds 2022 ondanks aanhoudend geweld
- Column: AFCON 2025
- Bisschop Choennie: Kerst is een oproep tot hoop, verzoening en verantwoordelijkheid
Eergisteren
- Cassatierechtspraak en het OM: staatsrechtelijke grenzen aan politieke hervormingsdrift
- KPS zet drone-unit in voor snellere opsporing en criminaliteitsbestrijding
- SVB-toppers benoemd in FIFA-commissies
- Dollar op weg naar grootste jaarverlies sinds 2017
- Ondernemer in Nickerie aangehouden op verdenking van smokkel
- Goud stijgt boven $4.500; zilver en platina bereiken nieuwe recordniveaus
- Politie ontmantelt autokraaklocatie en houdt meerdere verdachten aan
- Ontvluchte gedetineerde dodelijk geraakt bij wederaanhouding aan Henck Arronstraat
- Waarom toerisme in Suriname al jaren niet doorbreekt
- Werkgroep moet koers uitzetten voor grondenrechten en decentralisatiebeleid
- Wisselvallig weer met regenbuien
- Technisch onderwijs: niet alleen mooie woorden, maar ook verantwoordelijkheid
- Venezuela stapelt olievoorraden op in eigen wateren door Amerikaanse blokkade
- Prijzen blijven stijgen: inflatie in november 2025 op 11,6 procent