EK 2024: Spaanse jeugdsensaties doen Italië wankelen
Spanje wint met 1-0 van Italië en stelt zijn plek in de volgende ronde veilig. Zowel Spanje als Italië had de eerste wedstrijd gewonnen en kon bij winst de achtste finales bereiken. De Italianen staan er om bekend vanuit een gesloten verdediging te spelen en zo nu en dan een uitbraak te forceren en dat scheen vandaag ook het wedstrijdplan te zijn. Deze strategie leed echter schipbreuk tegen het sterk aanvallend spel van de Spanjaarden die de wedstrijd volledig domineerden. Toch slaagden de Italianen dankzij hun sluitpost erin de Spanjaarden van het scoren af te houden. Partijen gingen bij een brilstand de kleedkamers in.
Spanje begon zoals verwacht sterk aanvallend aan het treffen en drong Italië terug op de eigen helft. De eerste goede scoringskans was dan ook voor Spanje toen Nico Williams in de 2e minuut de achterlijn haalde en het leder precies op het hoofd van Pedri legde, die vervolgens kopte op het doel, maar doelman Gianluigi Donnarumma op zijn weg vond.
In de 10e minuut bereikte aanvoerder Alvaro Morata, Williams met een fraaie diagonale pass, maar deze verzuimde om de eerste klap uit te delen en zag zijn inzet naast het doel belanden. Hierna waren er meerdere halve kansen die met gemak opgeruimd werden door de Italiaanse defensie.
Pas na ongeveer een kwartier spelen verschenen de Italianen op de afspraak en het duurde tot de 21e minuut voordat ze als collectief het vijandelijke strafschopgebied binnendrongen, echter hoefde doelman Unai Simón niet in actie te komen omdat de voorzet niet zuiver was.
De jongelingen Williams en Yamal Lamine oogstten veel lof met hun fraaie acties waarmee ze de Italiaanse defensie meerdere malen in de luren legden. Bruisend van zelfvertrouwen deden ze onbevreesd de trukendoos open en verhoogden daardoor de amusementswaarde van de wedstrijd.
In de laatste minuut van de reguliere speeltijd in de eerste helft, lukte het eindelijk aan Italië om het eerste schot richting het doel af te vuren, maar Federico Chiesa mikte te hoog waardoor doelman Simón niet in actie hoefde te komen.
Na de pauze was hetzelfde spelbeeld te zien en had Spanje ook nu weer de gelegenheid om de leiding te nemen, maar Pedri had zijn vizier niet op scherp, nadat hij in het strafschop gebied werd aangespeeld door Marc Cucurella.
Luttele minuten later viel het Spaanse doelpunt eindelijk toen Riccardo Calafiori een voorzet van Williams in het eigen doel werkte: 1-0.
De Italianen verlieten toen hun defensief plan en gingen naarstig op zoek naar de gelijkmaker, waardoor er gevaar ontstond in het Spaanse strafschopgebied. In de 70e minuut schudde Williams de verdedigers van zich af, maar zijn inzet belandde op de deklat.
Niet lang daarna werden de jeugdige Spaanse gangmakers naar de kant gehaald en kreeg Italië meer vat op het spel, maar tot scoren kwam de regerende kampioen niet. Spanje wint dus met 1-0 en heeft daarmee de achtste finales bereikt, terwijl Italië in de laatste groepswedstrijd nog volop aan de bak moet tegen Kroatië.
Mireille Hoepel
Vandaag
-
09:37
Man neergeschoten bij gewapende beroving in hotel
-
08:50
Politieoperatie in Rio de Janeiro eist minstens 60 levens
-
06:52
Franse ambassade sluit LGBTIQ+ Filmfestival af met prijswinnende film
-
06:00
Gevaar nasleep orkaan Melissa in Jamaica, orkaan nadert Cuba
-
05:24
Overwegend warme woensdag voorspeld
-
04:30
Melissa is beest te midden van reeks monsterlijke Atlantische stormen
-
03:49
Venezuela verklaart premier Trinidad en Tobago persona non grata
-
02:46
Dirk Heave benoemd tot directeur Operationele Aangelegenheden bij het SZF
-
00:58
Nek-aan-nekrace bij parlementsverkiezingen in Nederland
-
00:00
Gajadien hekelt gebrek aan transparantie bij verkoop obligaties
Gisteren
- Su Aid wil SRD 10 miljoen ophalen voor hematologische zorg SVZ
- Orkaan Melissa richt verwoesting aan op Jamaica; Caricom spreekt bezorgdheid uit
- China pleit voor vrede en dialoog in Palestina en Oekraïne
- President stelt werkgroep in voor versnelling toerismesector
- Nieuwe Afro-Caraïbische Educatie Academie wil kennisherstel en trots versterken
- Scholier (12) aangereden aan de Sir Winston Churchillweg
- China presenteert Global Governance Initiative als antwoord op wereldwijde uitdagingen
- 8 jaar HVB – 8 fundamenten, één missie: Suriname hervormen & vernieuwen
- Beleid zonder institutionele structuur blijft drijven
- President Simons belooft snelle aanpak knelpunten Ewald P. Meyer Lyceum
- Warme dag met 's middag enkele lokale buien
- 92-jarige Biya blijft aan de macht na verkiezingen in Kameroen
- Column: We kopen tijd - maar gebruiken we die ook verstandig?
- VES-voorzitter Debipersad: Nieuwe schuldendeal biedt ademruimte; duidelijkheid nodig
Eergisteren
- Nieuwe lichting groepscommandanten klaar voor inzet binnen Nationaal Leger
- Vrouw kapt 15-jarig meisje met houwer tijdens familieruzie
- Suriname schittert tijdens North ISH Open 2025 IPSC Level 3
- Bewoner neergeschoten bij gewelddadige woningoverval Plamuurmesstraat
- Jamaica in hoogste staat van paraatheid, doden al in Haïti
- Bouva: Staatsbezoek koning moet leiden tot tastbare economische resultaten
- De natie is geen etnische groep, maar een collectief gevoel van verbondenheid
- Nieuwe sport- en educatiehub voor jongeren in Reeberg geopend
- Joerawan blij met vonnis SBB-zaak; Ravenberg kondigt hoger beroep aan
- Zon dominant in grote delen van het land
- Venezuela veroordeelt ‘militaire provocatie’ door CIA en Trinidad; waarschuwing voor escalatie
- Column: Harmonie en verbondenheid in een wereld vol tegenspoed
- Overheid zet meer zwaar materieel in vuilnisbrand Charlesburg