Rusland haalt fel uit naar Ori; verwerpt etnische politiek
NPS-voorzitter Gregory Rusland heeft zaterdag fel gereageerd op etnische tegenstellingen die de afgelopen drie jaar ernstig manifest zijn geworden. Hij haalde hard uit naar minister Henry Ori van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur die diverse NPS'ers in topposities heeft ontheven. Rusland zei tijdens de kranslegging bij het standbeeld van oud-premier en ere-voorzitter Henck Arron aan de Kleine Combéweg dat er geen geesten opgeroepen moeten worden die men niet kan bezweren.
Rusland voerde aan dat de persoon die publiekelijk heeft gezegd dat slechts één bromtyi het land kan ontwikkelen, minister van Onderwijs, Wetenschap en Cultuur is geworden. Op deze stoel gezeten voert hij volgens de NPS-leider zijn etnisch beleid uit. Rusland sprak zijn partijgenoten toe bij de kranslegging bij het beeld van Arron die Suriname 48 jaar geleden geleid heeft naar de onafhankelijkheid.
In de 48 jaar zijn de tegenstelling nu in het land groter geworden, merkte Rusland op. Hij voerde aan dat de etniciteit geen rol speelt bij de NPS. Iedereen in het land moet dezelfde gelegenheid krijgen om zich te ontwikkelen. De rijkdommen van het land is van alle bromtyi's en niet slechts van één. De afgelopen drie jaren is de etniciteit weer opgelaaid. De politicus voerde aan dat de NPS uit het kabinet is gestapt en dat wordt de partij kwalijk genomen.
De NPS zal echter niet accepteren dat Surinamers niet gelijk worden behandeld, ongeacht van waar ze zijn gekomen. Eenieder moet dezelfde rechten hebben. Er zijn nog 18 maanden te gaan naar de verkiezingen. Rusland hoopt dat de verkiezingen eerder komen, want het volk heeft het moeilijk. Daarom waren ook weinig mensen op straat zaterdag. Volgens de politicus is in de 48 jaar gebleken dat het land alleen op een goede manier wordt bestuurd, wanneer de NPS de leiding heeft. De NPS is nodig in het bestuur. Hij durft te stellen dat de groene partij als grootste uit de bus zal komen bij de verkieizingen in 2025. Rusland riep de burgers op om niet mee te gaan in de etniciteit.
Vandaag
-
07:31
Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
-
05:33
Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
-
03:47
China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
-
02:45
Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
-
00:48
Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
-
00:00
Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Gisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden
Eergisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk