Toespraken Marrondag ademen optimisme uit
De Dag der Marrons is groots herdacht dinsdag. Er zijn diverse activiteiten gehouden, waarbij ook kransen zijn gelegd bij het Plein van 10 oktober 1760. In de toespraken is benadrukt de heroïsche strijd die gevoerd is door de voorouders uit Afrika die tot slaaf zijn gemaakt en naar Suriname zijn verscheept. President Chan Santokhi en vicepresident Ronnie Brunswijk hebben benadrukt de verantwoordelijkheid die er rust op het bestuur van het land om in het gehele land ontwikkeling te brengen. Brunswijk merkte op dat in 1760 niemand zou hebben kunnen indenken dat vandaag de dag de vicepresident en Assembleevoorzitter nazaten zouden zijn van de tot slaaf gemaakten uit Afrika.
Brunswijk en Assembleevoorzitter Marinus Bee benadrukten dat de eenheid belangrijk is. De president stelde dat het land een bromki dyari is, waarbij alle bloemen evenveel zorg moeten krijgen. Hij beloofde nogmaals dat de natuurlijke hulpbronnen ten goede moeten komen van het hele land. De mensen van het binnenland worden niet vergeten. Santokhi voerde aan dat vandaag de dag een middelbare school is in Marowijne. Er worden mogelijkheden bekeken om een afdeling van de Anton de Kom Universiteit in Marowijne in te stellen. Ook in Para is er nu een middelbare school met een campus. De weg van Apoera naar Nickerie wordt ontsloten. Kinderen van Kabalebo kunnen dan de middelbare school in Nickerie bezoeken.

President Chan Santokhi en zijn echtgenote Mellisa leggen een krans.
De president voerde aan dat er veel offers zijn gevraagd van het volk om de economie te kunnen hervormen. De stabiliteit is bereikt, nu is het tijd om terug te geven aan het volk. De regering zit met de vakbonden om de tafel. Dit jaar nog moet er verlichting merkbaar zijn. Het komende jaar zijn er veel meer mogelijkheden. Dan zullen diverse sociale uitkeringen ook worden verhoogd.
Bee merkte op dat veel beter met elkaar samengewerkt moet worden. Er wordt te weinig overleg gevoerd over welke richting opgegaan moet worden en wat de afspraken zijn. Hij benadrukte dat eenieder een bijdrage moet leveren opdat het beter gaat met het land. Mensen moeten hun verantwoordelijkheid nemen. Het grondrechtenvraagstuk dat nog een heet hangijzer is moet ook tot een goed einde worden gebracht. Er moet gesproken worden over de knelpunten en deze dienen opgelost te worden. De binnenlandbewoners moeten ook hun plek hebben in Suriname. Hij benadrukte de eenheid in verscheidenheid.
Vandaag
-
12:36
19 aspirant-arbeidsinspecteurs starten opleiding; inspectie kampt met personeelstekort
-
10:39
Lijk vermiste man aangetroffen langs Weg naar West
-
09:40
Groei vrijwel zeker, ontwikkeling allerminst
-
07:43
Geldtrommel met SRD 23.000 buitgemaakt bij beroving
-
05:46
Warm weer met later kans op regen- en onweersbuien
-
03:47
China evacueert meer dan 1,7 miljoen terwijl tyfoon Bavi landt en regio teistert
-
01:53
Gewapende overval bij houtmarkt: SRD 45.000 buitgemaakt
-
01:05
Derde helft WK 2026: Argentinië na 'reddingsboei' Embolo, naar halve finales
-
00:01
President wil grond alleen nog uitgeven voor concreet doel
Gisteren
- Inheemse en Tribale dorpen eisen onafhankelijk onderzoek naar vissterfte Saramaccarivier
- Derde helft WK 2026: Bellinghams heldenrol bezorgt Engeland nipte zege op Noorwegen
- Man raakt gewond bij schietincident in ressort Latour
- Wi Na Wan: Zijn stem zwijgt, maar de boodschap leeft voort
- Een brug over de Corantijn en haar verbindingen
- Derde helft WK 2026: Sterspelers in de schijnwerpers, Engeland en Argentinië jagen op halvefinales
- O.S. Reebergproject neemt nieuw zorgcoördinatielokaal en schoolomheining in gebruik
- Suriname dicht bij tweede internationale glasvezelverbinding via Frans-Guyana
- Open brief aan president – Ontwikkelingsplatform alleen is niet genoeg
- Geen enkel duurzaam ontwikkelingsdoel ligt op schema voor 2030
- Overwegend zonnig weer; later kans op enkele regen- en onweersbuien
- IEA: Escalatie tussen VS en Iran bedreigt herstel van oliemarkt
- Noodherstel Van ’t Hogerhuysstraat bijna afgerond
- Noodzaak comité-generaal steeds meer ter discussie na geheime vergadering
Eergisteren
- Vrouw beroofd van halsketting in Kwatta
- Koloniale symbolen in een onafhankelijke republiek
- JIT onderschept boot met circa 1.600 kilo drugs; 9 Ghanezen aangehouden
- SAO-training Automontage past Micro Credentials-concept toe
- Derde helft WK 2026: Spanje stopt WK-avontuur van België's gouden generatie
- Verpakte drugs aangetroffen aan boord van schip
- Harmonie alleen bouwt geen land
- Frankrijk: ‘Jullie het goud, wij het kwik’
- Visserboot gekapseisd op zee: aantal opvarenden onbekend
- Aanhoudingsgolf binnen politie: 16 agenten betrokken bij lopende onderzoeken (update)
- Derde helft WK 2026: Spanje en België in ultieme kwartfinalestrijd
- Schoten vanuit bos treffen voertuig op weg naar Apoera: drie gewonden
- IMF: Mondiale economie vertraagt naar 3 procent groei
- Pre-existente rechten: De Primaire Reparatie van Suriname
- President wacht reactie Traditioneel Gezag af over wet ter bescherming woon- en leefgebieden
- Warm weer; kans op middagbuien
- Franse noodkreet om grensverdrag met Suriname
- Column: Welk geheim mocht de samenleving niet weten?
- Jones verlaat uit protest comité-generaal: Geheimhouding niet gerechtvaardigd