Koersen vertonen lichte daling; afwachtende houding
De wisselkoersen vertonen een lichte daling vandaag. Velen, waaronder ook bedrijven, nemen nog een afwachtende houding aan. De gewogen gemiddelde koers na 12.30 genoteerd door de Centrale Bank van Suriname (CBvS) is SRD 27,66 voor de US-dollar. Gisteren was dat SRD 28,15. De euro is van SRD 27 gegaan naar SRD 26,42.
Ook bij verschillende cambio's en banken is de verkoopkoers rond de SRD 27.75. Sommige cambio's hebben een lagere notering, maar er wordt nauwelijks vreemde valuta verkocht. Ze kopen wel de US-dollars en de euro's goedkoper op. De retentieregeling waarbij exportbedrijven minstens 35% van hun opbrengsten moeten inwisselen bij de banken, is gisteren ingegaan.
Het ministerie van Financiën en Planning stelt via de Volkscredietbank deviezen ter beschikking aan oliemaatschappijen, importeurs van basisgoederen en medicamenten. Deze interventie vindt plaats met dividend die Staatsolie maandelijks moet betalen aan de Staat.
Waarnemend president Ronnie Brunswijk heeft gesteld dat de koersen moeten dalen naar SRD 20 voor de US-dollar. Hij is van plan om zelf controle uit te oefenen. De koers moet dalen vóór president Chan Santokhi vrijdag terugkeert uit de Verenigde Staten. Ook de prijzen in de winkels moeten weer omlaag omdat deze zijn verhoogd door de stijging van de koers.
Vandaag
Gisteren
- Malaria-accreditatie Suriname in afrondende fase
- ECD haalt opnieuw vervallen producten uit supermarkten
- Informatie OM over spraakmakende zaak Sunparklaan
- SAB NV introduceert PalmX handsanitizer
- Staatsolie en Petronas ondertekenen productie-delingscontract voor Blok 66
- Energiedeskundige roept op tot hervorming petroleumfiscale regimes in Zuid-Amerika
- Voertuigen in beslag genomen in zaak gewapende overval Sun Parklaan
- SIPRI waarschuwt: wereld op rand van nieuwe nucleaire wapenwedloop
- Oliekoorts legt onze zwakke plekken bloot
- Aanhoudende onweersbuien vandaag
- Santokhi blijft langer in functie als VVV president moet kiezen
- Column: A ten doro... fu lusu den privilege
- SEOGS 2025: Surinames grootste energie-evenement maakt sprong voorwaarts
Eergisteren
- Verdachte ingerekend voor neerschieten man
- Boetes en herstelverplichting bij politieactie tegen bromfietsoverlast
- OKB beslist op 20 juni over geldigheid verkiezingsuitslag
- Nieuwe parlementaire zittingsperiode start op 30 juni
- Oekraïne: Repatriëring van oorlogsdoden is afgerond
- CBvS: Koersdruk gevolg van sentiment en onzekerheid
- De koers van het wantrouwen
- Monument uit 1926 krijgt nieuw leven als Petrus Donders Jeugdcentrum
- Nieuw S.B.W. als product van de Nederland-Caribisch-Surinaamse rechtsfamilie
- Regenachtig begin van de week
- Israël doodt top van Iraanse Revolutionaire Garde: kerninstallaties en energie-infrastructuur zwaar beschadigd
- Costa Rica wint nipt van Suriname in doelpuntrijke strijd
- Reactie op: 'Niet de regering, maar DNA...'
- Wisselkoers uit balans: onzekerheid en gebrek aan regie voeden valutapaniek