NDP en BEP in beraad na uitzetten Bouva uit de zaal
Uit protest tegen het uitzetten van Assembleelid Melvin Bouva (NDP) uit de vergaderzaal, zijn de NDP en BEP fractie in beraad gegaan. Zij hebben uit protest de vergadering, waar de Bankwet in behandeling was, verlaten. Assembleevoorzitter Marinus Bee heeft Bouva uit de zaal verwijderd "nadat hij buiten de microfoon had geschreeuwd". Bee zei dat hij verder geen verantwoording schuldig is, want hij heeft gehandeld conform het Ordereglement. Bouva zegt aan Starnieuws dat hij buiten de microfoon geprotesteerd heeft nadat hij herhaaldelijk genegeerd is, terwijl hij om een punt van orde vroeg.
In een verklaring zeggen de oppositionele fracties dat Bouva geheel volgens artikel 38 van het Ordereglement een punt van orde vroeg. Echter werd dit zonder opgaaf van reden genegeerd door de voorzitter. Opmerkelijk is dat het lid Asis Gajadien op hetzelfde moment wel het woord voor een ordepunt kreeg, stellen de fracties. "Echter bleef de voorzitter, ondanks herhaald aandringen, de behoefte aan een punt van orde aan de zijde van de oppositie fracties afwuiven. Ook nadat de fractieleiders van de NDP Rabin Parmessar en van de BEP Ronny Asabina het woord vroegen kregen zij het woord van de voorzitter niet. Het verzoek voor een persoonlijk feit van lid Stephen Tsang werd evenals de eerdere verzoeken met veel machtsvertoon afgewezen, stellen de NDP en BEP.
Na de schorsing hebben beide fractieleiders opheldering gevraagd waarom de leden van onze zijde het woord niet werd verleend en lid Bouva daarop de vergadering moet verlaten. Ook hen werd opnieuw geweigerd om rustig hun punt te maken. Vanwege de zichtbaar emotionele toestand waarin de voorzitter verkeerde was het antwoord op de vraag van de fractie leiders dat hij geen verantwoording hoeft af te leggen. Ook werd het lid Asabina op zeer denigrerende wijze hierover verwezen naar het Ordereglement. Andermaal worden leden van de oppositie geconfronteerd met de zeer partijdige en autoritaire houding van de voorzitter van de Nationale Assemblee en zijn deze werkwijze beu, staat in de verklaring.
De fracties sluiten niet uit dat hun schrijven aan de procureur-generaal met het 'Verzoek tot strafrechtelijk onderzoek van onrechtmatig gebruik van financiële middelen' in het kader van de dienstreis van de DNA voorzitter naar Gabon (d.d. 25 mei 2022) ook directe aanleiding is geweest voor de emotionele uitbarsting en houding naar de leden van de oppositie toe.
De fracties betreuren de gang van zaken en de steeds herhaaldelijke dictatoriale houding en ongelijke behandeling van de voorzitter van DNA.
Vandaag
-
08:47
Wie heeft de macht werkelijk in handen?
-
06:51
Verdachten die na inbraak werden klemgereden door politie veroordeeld
-
04:54
Veel bewolking met kans op wat regen
-
02:56
VS en Venezuela ruilen gevangenen uit
-
00:58
Suriname benadrukt inzet voor duurzame ontwikkeling op VN-top
-
00:01
Opheffen van het Perscentrum is meer dan een logistieke beslissing
Gisteren
- Vijf verdachten staan terecht voor diefstal; één ontsnapt uit cellenhuis
- Suriname in de schijnwerpers: de tragikomedie van deze week (17)
- Voetganger overlijdt na aanrijding aan Kwattaweg
- Lula: Amerikaanse importheffing onaanvaardbare chantage
- Stiefopa veroordeeld voor verkrachting tiener
- Zunder belicht oprichting en samenstelling Herdenkingscomité
- Dode en zwaargewonde Martin Luther Kingweg
- Veroordeelde moet SRD 284.000 betalen aan benadeelden
- Van der San: Verwijt over paniek zaaien onterecht
- Bewolking, maar ook heel warme perioden
- Noersalim: Suriname loopt kans op visexportverbod naar EU
- Misiekaba hekelt 'last-minute benoemingen' door voorganger
- Column: Geen volks- maar partij vertegenwoordigers
- Op de valreep reeks bevorderingen en benoemingen op Justitie en Politie
Eergisteren
- Nieuwe details: Piloot mogelijk oorzaak crash Air India
- Bromfietser beschoten in Leonardo da Vincistraat
- We hebben eigenlijk geen armoedevraagstuk
- Twee aangehouden voor reeks inbraken en bezit drugs
- Regering gaat RVI evalueren; te weinig informatie
- Vastgoedfraude: verdachte stuurde valse documenten via WhatsApp
- Brute overval Calcuttastraat: slachtoffer mishandeld, veel geld en sieraden buitgemaakt
- Territoriaal belastingstelsel voor Suriname
- Er komt absoluut geen kabinet van de 'First Gentleman'
- Pro-Russisch cybernetwerk opgerold
- Onweersbuien in de late nacht
- Staatshoofd Simons: Het pad van verandering is ingeslagen
- Column: Voetbal is ‘Big business’
- Simons pleit voor gezond fiscaal beleid en actieve productie-economie