Legertopman benadrukt partnerschap bij aftrap jungletraining
De waarnemend bevelhebber sprak de manschappen dinsdagochtend toe bij de start van de Jungle Warfare (Instructors) Course 2022 in de Ayoko Kazerne. Volgens Kioe A Sen dragen defensierelaties bij tot een veilig investeringsklimaat. Zijn inziens “het meest essentiële omdat Suriname in zijn ontwikkeling buitenlandse investeringen heel hard nodig heeft”.
De training is van belang voor de participanten en instructeurs om de vaardigheden te ontwikkelen om snel en effectief te kunnen opereren in het type vegetatie van Suriname. Anderzijds voor de Surinaamse defensie organisatie, omdat naast de faciliteiten die nu een upgrade krijgen, de interoperabiliteit essentieel is.
Surinaamse militairen zijn bekend met de grillen van dit type oerwoud, gaf Kioe A Sen aan. “Indien we ooit gezamenlijk moeten optreden - in vredesmissies of tijdens oefeningen - dan zal de interoperabiliteit doorslaggevend zijn.” De legertopper verwees naar de gezamenlijke trainingen en grensoperaties met de Fransen. Die zijn efficiënt en effectief “omdat we beide bekend zijn met de grillen van dit oerwoud”.
Ongeveer 250 militairen zijn dinsdag begonnen aan de zesweekse training. Het gaat om Surinaamse militairen die samen met Nederlandse militairen van de Luchtmobiele Brigade en het Korps Mariniers participeren aan de jungletraining als cursist, deelnemer of instructeur. Voor Brigadegeneraal Cas Schreurs, commandant 11 Luchtmobiele Brigade reden genoeg om hier even bij stil te staan.
Schreurs onderstreepte het doel van de training, die in het teken staat van opdoen van kennis, vaardigheden en ervaring in de jungle. Nederlandse militairen moeten wereldwijd inzetbaar zijn en “er is geen gebied ter wereld uitdagender dan de jungle”. Uitgelokt door hoge temperatuur, luchtvochtigheid, gevaarlijke planten en dieren en de dichte begroeiing moeten militairen leren hoe te overleven. En daarop komt nog het uitvoeren en leidinggeven aan militaire operaties. Van kaderleden wordt dan ook verwacht dat die onder alle omstandigheden beide kunnen. “Hoe zwaar dat fysiek en mentaal ook is. Daarvoor moet er getraind worden.”
Het Surinaamse oerwoud is niet zo eng. Gevaren in de natuur zoals slangen, schorpioenen, wespen en misschien ook jaguars, zullen op den duur niet meer de eerste vijand zijn, merkte Kioe A Sen op. Na adaptie van deze fase, één zijn met de met natuur, “dan zult u merken dat u makkelijker kunt concentreren op de werkelijke vijand”.
Voor de Nederlandse ambassadeur Henk van der Zwan is de aftrap van de jungletraining weer een klinkend moment in de relatie. Vanaf het herstelmoment van de diplomatieke relaties tussen beide landen in 2020, veranderde de relatie snel. Om bij defensie te blijven: het werkbezoek van de Nederlandse defensieminister, covid-ondersteuning zoals de zuurstofcontainers en anno 2022 de jungle training, gaf hij.
De Rode Baretten horen tot een snel inzetbare lichte gevechtseenheid van de Koninklijke Landmacht en de Mariniers zijn een lichte gevechtseenheid van de Koninklijke Marine met specialisatie op de grens van land en water. De Ayoko kazerne is de uitvalsbasis voor de training, die zelf plaatsvindt in de bossen rondom de legeroefenkampen en de Saramaccarivier.
Naast de trainingsgroep zijn er 130 militairen, het ondersteunend team dat intussen heeft gewerkt aan de renovatie en opknapbeurten van onder meer Surinaamse legertrainingslocaties. Eerder gaf defensieminister Krishna Mathoera aan dat iets meer dan SRD 2,6 miljoen door hun wordt geïnvesteerd in de renovatieprojecten. Zij verkoos deze vorm van tegenprestatie boven de schenking van militair materieel, zoals in het verleden bij de eerdere trainingen.
Verblijf van alle buitenlandse militairen betekent natuurlijk ook andere lokale inkomsten. “Er zijn spin-off effecten voor het bedrijfsleven die goederen en diensten leveren, zoals water en vuilverwerking.”
Later op de dag bezoeken president Chan Santokhi, Mathoera en andere defensie- en legertoppers de Ayoko Kazerne voor de VIP-Day. Scheurs zal dan de gerenoveerde bruggen, waaronder een baileybrug over de Militairen Colakreek ‘ symbolisch’ overhandigen.
Vandaag
-
18:47
Vrouwen cruciaal voor agrosector, maar eerlijke vergoeding blijft uitdaging
-
16:51
Koopkrachtversterkingambtenaren kost SRD 1,8 miljard; regering wil verspilling aanpakken
-
14:54
Reactie op 'Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?'
-
12:56
Iraniërs rouwen om Khamenei tijdens eerste vrijdaggebeden sinds begin oorlog
-
11:22
Logopedie veel breder dan alleen leren praten
-
10:53
Woning volledig afgebrand na vermoedelijke kortsluiting
-
09:51
Rotary eert Wilgo ‘Hoppie Hopman’ Koster voor 40 jaar inzet voor jeugd
-
07:59
Drie woningen verwoest door brand in Nieuw Nickerie
-
06:53
Studenten Arthur A. Hoogendoorn Atheneum voeren strijd tegen Oropouche-virus
-
04:55
Warm weer met kans op lokale regenbuien
-
02:57
World Disaster Report waarschuwt voor klimaatimpact in Latijns-Amerika
-
00:59
Column: Een rechtszaak die censuur betekent
-
00:00
Regering geeft koopkracht, nog geen loonsverhoging
Gisteren
- Xillan Macrooy sluit SABI Literatuurfestival 2026 af met wervelende muzikale lezing
- WHO bevestigt 13 aanvallen op gezondheidsvoorzieningen in Iran
- Franse scholieren bezoeken Suriname Diplomaten Instituut
- Langzamere groei centraal op Chinees Volkscongres
- De triasleer: Scheiding of spreiding der machten?
- IMF sluit kantoor in Suriname eind april
- Sri Lanka beschermt Iraans schip te midden van VS-Iran conflict
- Zwager in borst gestoken tijdens uit de hand gelopen Phagwafeest
- Waarom de VS en Israël het conflict met Iran als een religieuze oorlog framen
- Afwisseling van zon en buien verwacht
- Menke: Suriname vast in ‘mamio-politiek’, tijd voor overgangskabinet
- Column: Harde realiteit
- Jones: Strafrecht geen middel om critici het zwijgen op te leggen
Eergisteren
- Overleg Suriname en Cuba over inzet artsen en veiligheid studenten
- Impact én zelf geld verdienen met eigen visie en kennis over (gezondheids)zorg
- Wie is Mojtaba Khamenei, de favoriete opvolger van Irans Opperste leider?
- Acties buscontroleurs nog niet opgeheven na overleg met TCT
- DTV-Express voor rechter gedaagd na bericht over aangifte tegen Burney Brunswijk
- VHP-leden dienen interpellatievoorstel in over lening USD 1,8 miljard
- Iran begint afscheidsceremonie overleden Opperste leider Khamenei
- Selectieve verontwaardiging in de zorg: wie bewaakt de bewakers?
- Oorlogsspanningen Midden-Oosten drijven olieprijs omhoog
- Wisselvallig weer met zonnige perioden en kans op buien
- China kiest voor terughoudendheid in Iran-conflict
- U-20 Natio wint van El Salvador, maar mist kwalificatie op doelsaldo
- Alertheid geboden bij cassaveziekte 'heksenbezem'
- OWOS-voorzitter haalt uit naar EBS-directeur: Situatie was slechts een kwestie van tijd