Douanebond tevreden over gemaakte afspraken
De plooien tussen de douanebond en het ministerie van Financiën & Planning zijn gladgestreken. Minister Armand Acharibersing heeft beloofd dat er oplossingen komen voor de zaken waarover er ontevredenheid is bij de douanebond. In de tweede week van augustus komen partijen in commissieverband samen met de directie om te kijken hoe zaken vorderen. “De meeting met de minister was in een heel gemoedelijke sfeer en belangrijk is dat alle pijnpunten zijn aangekaart. En voor alle pijnpunten zijn we tot een oplossing gekomen,” zegt Joyce de Vlugt, voorzitter van de douanebond, aan Starnieuws. Ze is tevreden met de afspraken die opnieuw zijn gemaakt met de minister.
De Vlugt merkt op dat is afgesproken om de nieuwe loonreeks voor de douane te finaliseren en formeel uit FISO te stappen. Het is de bedoeling dat deze zaken deze week door de Raad van Ministers worden behandeld. Ze geeft aan dat de douane op basis van de loonreeks van de politie was ingeschaald maar nog in FISO zit. “Daaropvolgend gaan wij werken aan de juiste loonreeks die wij hadden ingediend voor de douane”. De bondsvoorzitter merkt op dat er ook gewerkt gaat worden aan het verhogen van de verschillende toelages.
De bevorderingen die al een poos moeten plaatsvinden, zijn eveneens aan de orde gesteld. De Vlugt geeft aan dat minister Achaibersing met zijn collega van Binnenlandse Zaken gaat kijken hoe dit proces versneld uitgevoerd kan worden. Het werven van personeel is heel belangrijk voor de dienst, zegt de bondsvoorzitter. Ze zegt dat er al een poos 22 personen door de keuring moeten gaan. “Maar dit is maar een druppel op een hete plaat,” omschrijft ze de instroom. Om een oplossing hierin te brengen, zal op korte termijn een sollicitatieoproep moeten plaatsvinden. Wenselijk voor de organisatie is een groep van 60 personen als gekeken wordt naar de vergrijzing.
De vakbondsleider zegt dat er ook over de incentives zijn besproken die sinds 2019 uitbetaald moeten worden. “Wij hebben 2019 kwijtgescholden vanwege de crisis in het land”. Echter moeten de douaneambtenaren nog tien maanden over 2020 ontvangen aan incentives. Besloten is dat dit in eind augustus in orde komt. Mogelijk kan dat in twee kavels. Verder zegt De Vlugt dat over de persoonlijke standaard uitrusting goede afspraken zijn gemaakt. Besloten is dat de aanbesteding die was aangehouden normaal zal plaatsvinden. De status hiervan zal ook in de tweede week van augustus bekend zijn.
Met de dienstleiding wil de bond om de tafel gaan zitten om goede afspraken te maken over de werkinstructies die aangepast moeten worden op het gebied van houtuitvoer. Volgens De Vlugt werken de instructies die er nu zijn niet in het voordeel van de ambtenaren. “Zij vinden dat er taken van de Stichting voor Bosbeheer en Bostoezicht toebedeeld zijn aan de douane, wat volgens de wet niet kan,” zegt De Vlugt.
Vandaag
-
08:51
New York: Passagiersvliegtuig botst op brandweerwagen, beide piloten dood
-
06:53
DNA bespreekt vervolging ex-ministers en wetten rechterlijke macht
-
04:55
Wisselvallig weer met verspreide buien
-
02:57
Israël onderschat mogelijk Iraanse militaire capaciteiten
-
00:59
Column: De vogel en de lente die niet wijkt
-
00:00
LVV-minister Noersalim wil lokale producten voor schoolvoeding
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 916
- Cuba start herstel na tweede nationale stroomstoring in een week
- Training stimuleert docenten om AI bewust in te zetten in onderwijs
- NPS traint leden in Albina in gemeenschapsmobilisatie en projectvaardigheden
- Start pilot hooglandrijst in Pokigron: basis voor productie en export
- Paus Leo: Oorlog in Midden-Oosten 'schandaal' voor de mensheid
- Suriname: leven tussen verval en veerkracht
- Wereldwaterdag: druk op waterinfrastructuur in Suriname en Caribisch gebied
- Afwisseling van zon, bewolking en verspreide buien
- Trump dreigt met aanval op Iraanse energie-infrastructuur
- VIDS op Wereld Waterdag: Inheemse dorpen kampen met ernstige waterproblemen
- SVJ benadrukt: zelfregulering moet persvrijheid beschermen
Eergisteren
- DNL: Cassavecrisis, overheid laat hoofdvoedsel binnenland instorten
- PAHO en India ondersteunen Suriname met ICT-middelen voor moeder- en kindzorg
- In memoriam mr.dr. Hamied Ahmadali
- Vrouw aangehouden op luchthaven met grote hoeveelheid contant geld
- Duurzame cacao-boost geeft nieuw leven aan Surinaamse cacaosector
- Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
- Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
- Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
- Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
- Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
- Zonnig weer met kans op verspreide buien
- Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
- Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
- Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren