Column: Diana Pokie en het ministerie
Na weken van onzekerheid rond de positie van minister Pokie baarde de berg eindelijk een piepkleine muis. Maar hoe meer antwoorden de bewindvoerders geven des te meer vragen worden opgeroepen. Zo blijft het onduidelijk waarom Diana Pokie politiek draagvlak heeft verloren. Nu zij zelf aangeeft niets verkeerds te hebben gedaan en met opgeheven hoofd door het leven kan gaan, is het vermoeden groot dat anderen iets verkeerds gedaan hebben of hebben willen doen en Pokie voor haar oprecht handelen wordt gestraft?
Wenste Diana Pokie niet in aanmerking te komen voor de emolumenten die ex-ministers rechtens toekomen of mocht ze daar niet voor in aanmerking komen? Heeft de president – conform onze Grondwet - Pokie ontslagen of moest hij een bevel uitvoeren? De politiek in een democratische bestel moet openheid en transparantie nastreven. Politiek in een democratische zetting is geen ons bij ons en ook geen onderonsje.
Dit zou aan deze regering niet behoeven te worden gezegd. Zij schreef toch in haar Regeerakkoord 2020–2025: De Coalitie zal met inachtneming van de beginselen van goed bestuur, respect voor democratie, rechtsstaat en de rechten van de mens, professioneel en deskundige verantwoording afleggen over het gevoerde beleid. Maar steeds luider wordt gevraagd waar de beloofde: eenheid van beleid en eenheid van bestuur is gebleven? Om maar te zwijgen over: een integrale aanpak en gezamenlijke verantwoordelijkheid met het doel de best mogelijke prestaties voor de gemeenschap landelijk te realiseren. Deze zinnen uit het Regeerakkoord 2020–2025 zijn toch geen dode letters?
Ik mocht twee interviews van de beoogd minister van Grondbeleid en Bosbeheer beluisteren. Wat mij opviel was de buitenproportionele aandacht dat het begrip politiek draagvlak kreeg in die interviews. Het buitenproportionele benadrukken van dit begrip zou in normale omstandigheden als woordovertolligheid worden gekwalificeerd. Elke gekozen of benoemde politieke functionaris heeft politiek draagvlak. Dit is inherent aan de functie van politiek functionaris. Veel belangrijker – voor met name een minister in spe – zijn de deskundigheid en managementkwaliteiten waar deze functionaris op mag bogen. Het lijkt mij de hoogste tijd dat - met name - politieke partijen een minimaal profiel zouden moeten opstellen waar kandidaat-ministers aan zouden moeten voldoen.
Interessant in een van de interviews met de beoogd minister, die in de plaats zal komen van de afgetreden bewindsvrouw, was dat zij aangeeft te rekenen op de assistentie van de ambtenaren op haar ministerie. Ik help de minister hopen dat de deskundigheid die zij van haar ambtenaren hoopt te krijgen ook krijgen zal. Het helpt wel om zelf wat bagage mee te nemen om de adviezen van de ambtenaren op waarde te kunnen schatten. Wat zijn de eufuncties (bevordert instandhouding) en wat de dysfuncties (bevordert afbraak)?
Vandaag
-
14:00
Bejaard echtpaar geterroriseerd bij gewapende roofoverval in woning
-
12:46
Trump overweegt afbouw militaire operatie, terwijl conflict Midden Oosten escaleert
-
10:48
Kapper beschoten bij gewapende beroving in barbershop
-
08:50
Reactie op: Uitstel is geen overleg maar sabotage van de rechtsstaat!
-
06:52
Suriname en Nederland maken werkafspraken na eerste overleg Bouva en Berendsen
-
04:54
Zonnig weer met kans op verspreide buien
-
02:56
Cuba kampt met water- en energiecrisis; Rusland start olietransport
-
00:58
Boek over oorsprong schaafijs gepresenteerd in Tori Oso
-
00:00
Vrachtkosten stijgen: extra toeslagen raken Surinaamse exportsectoren
Gisteren
- Torengebouw Financiën wordt gerestaureerd
- Iran’s Opperste leider Khamenei verklaart vijand ‘verslagen’ in Nowruz-bericht
- Herman Sno Lezing 2026: talenten gehuldigd en onderzoek naar podosiri-yoghurt centraal
- NDP: Idul-Fitr, moment van saamhorigheid, vergeving en verbinding
- Actieheld Chuck Norris overleden op 86-jarige leeftijd
- Honderden gelovigen sluiten Ramadan af met gezamenlijk Idul-gebed
- Militair overleden na schietincident tijdens oefening op Rijsdijk
- Moslims wereldwijd vieren Idul-Fitr temidden van oorlog en onrust
- Pleidooi voor wettelijke verankering NCCR bij overleg over waarschuwingssystemen
- NPS roept op tot blijvende saamhorigheid en solidariteit bij Idul-Fitr
- VHP: Idul-Fitr versterkt eenheid en nationale saamhorigheid
- Mix van zon, bewolking en verspreide buien
- Europese landen en Japan ondersteunen inspanningen om Straat van Hormuz te openen
- Column: Uitstel is geen overleg, maar sabotage van de rechtsstaat
- Crisishulplijn 114 vanaf mei weer bereikbaar voor hulp bij suïcide en geweld
Eergisteren
- Hiv-besmettingen in Caribisch gebied blijven hoog: 15.000 nieuwe gevallen per jaar
- Suriname en Indonesië willen samenwerking landbouw en visserij verder versterken
- Privatisering en sociale woningbouw
- Olieprijs stijgt boven $119 door aanvallen op energie-infrastructuur
- Man beroofd in woning: SRD 110.000 buitgemaakt
- SRD Check gratis toegankelijk voor Telesur-klanten, ook zonder internet
- Kan olie $200 per vat bereiken?
- VHP: Navratri als periode van bezinning en vernieuwing
- Ten Cate presenteert eindselectie Natio voor WK-playoffs
- Damaru nieuwe directeur Anthony Nesty Sporthal, wil NIS nieuw leven inblazen
- Warme licht wisselvallige dag
- Iran valt Qatarese energiehub aan, na aanval op groot gasveld
- Column: Regels tegen spelbederf
- Finabank accepteert boete na jaren reputatieschade en krijgt €4,5 miljoen terug