Bestuur Diasporafonds moet 'fresh capital' binnenbrengen
President Chan Santokhi heeft het bestuur van het Diasporafonds ingesteld vandaag onder leiding van Robby Makka, die in Nederland woont. Het fonds heeft tot doel 'fresh capital' uit de diaspora, waar ook ter wereld, naar Suriname te halen. De installatie werd virtueel ook bijeenkomst bijgewoond door participanten in Nederland.
Het fonds moet volgens de president verder geformaliseerd en geoperationaliseerd worden en daarna werken naar een Diasporabank. De deskundigen van het bestuur moeten hieraan richting geven. Het streven is het Diasporafonds 25 november een feit te laten zijn. Het staatshoofd heeft enorm veel vertrouwen in het bestuur. Volgens hem is het een jaar na aantreden van de regering tijd om zaken te formaliseren, meldt de Communicatiedienst Suriname.
Makka stelt dat het fresh kapitaal - hetzij uit Nederland, België, Amerika of Aruba - naar Suriname moet komen “op een manier die we tot nu toe niet hebben gezien”. Hij denkt in termen van vakantiegangers, die meer dan 1.000 euro’s uitgeven, maar vooral aan grote investeringen door bijvoorbeeld grondaankoop of woningbouw. Makka gaat echter nog verder: grootschalige projecten waarin ruim 100.000 euro’s worden gestopt. Hij merkt op dat er op jaarbasis reeds zo’n 150 miljoen euro, met name vanuit Nederland, naar Suriname komt via toerisme, hotelwezen en wisselkantoren. “De vraag is, kan het meer zijn dan dit, kunnen we richting 300 miljoen - 500 miljoen”, stelt Makka.
Studies hebben volgens Makka uitgewezen dat er potentie is om 50 miljoen extra aan euro’s richting Suriname te brengen via diverse sporen en projecten. Dat is dan ook het hoofddoel van het Diasporafonds. Er zal vertrouwen moeten worden gegeven aan de diaspora in het buitenland om ervoor te zorgen dat deze haar kapitaal naar Suriname overbrengt.
Het Diasporafonds zal zowel kleinschalig kapitaal als kapitaal op macroniveau naar Suriname moeten halen. Doelend op kleinschalig kapitaal dat naar Suriname komt, zegt Makka "als we dit vermenigvuldigen kunnen we van 150 miljoen naar 500 miljoen”. Om dat te bereiken zullen diverse acties ondernomen moeten worden. Een hiervan is de grondconversie waaraan verdiend kan worden, verkopen van aandelen van bedrijven die met solvabiliteitsproblemen te kampen hebben. Makka noemt ook projecten in de landbouw, natuurlijke hulpbronnen, bouw van bruggen. Echter ook door inzet van kennis en kunde kan er verdiend worden. “Op elk gebied moet er potentie zijn.
Vandaag
-
12:14
Rishano Santokhi op Zanderij aangehouden na uitzetting uit de VS
-
10:50
Energiecrisis drukt op India en Europa door conflict in Midden-Oosten
-
08:48
NDP: Phagwa als spiegel van nationale eenheid
-
06:51
VHP benadrukt eenheid en hoop tijdens Holi-viering
-
04:55
Afwisseling van zon en verspreide buien op Phagwadag
-
02:57
Valuta onder druk door conflict in Midden-Oosten; energieonzekerheid drijft dollar omhoog
-
00:59
Column: CEO Leo onder stroom: Macht, verweer en verzet bij EBS
-
00:01
VES eist integrale financiële doorlichting zorgsector: Macro-economische noodzaak
Gisteren
- VAE sluit aandelenmarkten door regionale spanningen
- Stichting Lobi 58 jaar: focus op preventie, jongeren en uitbreiding SRHR-zorg
- Opleiding Jeugdtandverzorging 50 jaar: fundament van tandheelkundige zorg
- SVJ en VRTS bundelen krachten: accreditatie voor journalisten én mediabedrijven
- Diplomatieke oproep China-Rusland: stop militaire acties in Iran
- Suriname roept op tot de-escalatie in Midden-Oosten
- Schandaal rond Alcoa Pensioenfonds Suriname bereikt nieuwe fase
- Conflict in Iran verstoort wereldwijde olievoorziening
- Phagwá Milan verbindt generaties met cautál als kloppend hart
- Spoken word, muziek en voordracht kleuren SABI Literatuurfestival 2026
- Wisselvallige maandag met warme middag en lokale buien
- Midden-Oosten in vuur en vlam na moord op Khamenei
- Column: Golfconflict treft Caribisch gebied en Latijns-Amerika
- GuySure-onderzoek afgerond: RvC wacht op ingrijpen regering
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 913
- U-20 Natio wint met 4-0 van Grenada
- Systeemfout in Suriname?
- Regionale landen sturen humanitaire hulp naar Cuba en hervormen relatie met VS
- VMS slaat alarm over besteding SZF-middelen
- President terug van Caricom-top: bilaterale relaties versterkt
- Onderscheiding voor Bhiesnoe Gopal en Ranu Abhelakh
- Afonsoewa: Waarheid over mijn rechtszaak en de misleiding door ex-minister Ramadhin
- Lijk in staat van ontbinding aangetroffen in Klaaskreek; mogelijke verdachte overleden
- RvC EBS: Leo Brunswijk moet schriftelijk reageren na escalatie binnen directie
- Lichaam van Nederlandse toerist geborgen bij Atjoni
- Misiekaba:Investeren in preventie mentale problemen is nationale prioriteit
- Wereldwijde reacties op dood van Iran’s Khamenei: verdeeldheid en onrust
- Ramadhin: De dubbele moraal van Silvana Afonsoewa
- Zonnige 1e dag van maart
- Ayatollah Ali Khamenei: De leider die Irans verzet vormgaf
- Suriname en Brazilië gaan voor moderne landbouw en grotere voedselproductie
- Rijstboeren krijgen padieprijs aangeboden van SRD 500–550 per baal