ACT financiert bewustwordingscampagne grondenrechten
Minu Parahoe, directeur ACT, deelt mee dat de samenwerking gericht is op een tweetal zaken. Het ACT zorgt voor de financiering van de bewustwordingscampagne waarvan de betaling gaat naar consultant STAS. Het tweede onderdeel zal zijn dat er met ROS gekeken zal worden naar duurzame projecten in specifieke gebieden waar het ministerie en ACT’s werkplan overeenkomen. Daarbinnen zal er samen gekeken worden naar het genereren van inkomsten, voedselvoorziening en institutionele versterking, meldt de Voorlichting van ROS.
STAS is belast met de uitvoering van het tot stand brengen van het bewustwordingsproces. Karen Refos, directeur van Stas international, merkt op dat de inheemse en tribale bevolking reeds staan te wachten op de informatie welke toch op zich heeft laten wachten. Het wordt volgens de consultant dus hoogtijd dat er gewerkt wordt aan een stukje bewustwording naar de mensen toe, zodat ze ook geïnformeerd zijn.
Patricia Meulenhof, voorzitter van de presidentiële commissie grondenrechten, stelt dat de conceptwet is opgesteld en al is ingediend. Deze is nu bij De Nationale Assemblee en moet nog behandeld worden. Vanaf het begin heeft de commissie het belang van die bewustwording binnen dit proces aangegeven, benadrukt Meulenhof. Het is belangrijk te weten wat inheemse en tribale rechten zijn en hoe de bescherming van deze rechten moet geschieden. “Velen kennen de materie nog niet, omdat het een nieuw rechtssysteem is. Vandaar dat er meer bekendheid moet komen," legt zij uit.
Vandaag
Gisteren
- Ruim 100 decoraties met oog op 50 jaar Srefidensi
- Momar Pinas pleit voor duurzame vernieuwing openbaar vervoer
- Ancelotti krijgt voorwaardelijke celstraf voor belastingfraude in Spanje
- Cel voor verdachte die zich voordeed als politie-toppers Reumel, Palmtak en Isaacs
- Suriname eert Taskforce voor bijdrage aan malariavrije status
- Paus Leo: 'Onze wereld staat in brand'
- Man aangehouden met grote partij illegale sigaretten
- Gezin gekneveld bij brute overval
- Kan Suriname kiezen tussen China en de VS?
- Raadsman Lobo: Er vindt willekeur plaats van OM in de vervolging
- Bewolkt vandaag met kans op middagbuien
- China wijst kritiek VS over invloed in Suriname van de hand
- Voorbereidingen inauguratie Simons en Rusland in volle gang
- Getuige in strafzaak politieagenten Pikin Saron weer niet verschenen
- Geen ambtelijke status en dubbele salarissen meer voor DNA-leden
Eergisteren
- Open brief aan het nieuwe parlement
- Dodental in Texas stijgt na verwoestende overstromingen
- Somohardjo niet bang voor strafrechtelijk onderzoek CLAD-rapport door pg
- Hess trekt zich terug uit Blok 59 in Surinaams zeegebied
- De waarheid, de werkelijkheid en de leugen
- Betalingsregeling en schuldenkwijtschelding voor radio- en tv-sector
- Personeel CBvS voert prikactie: Eist duidelijkheid over cao-onderhandelingen
- Eenheid van kabinetsbeleid grootste uitdaging regering-Simons
- Santokhi wordt Assembleelid na presidentschap
- Wisselvallig weer vandaag: vochtig en warm
- Trumps deadline voor invoertarieven: Wat betekent dit voor de wereldhandel?
- Column: De pers is geen vijand, maar waakhond van de democratie
- Padieboeren eisen terstond uitbetaling achterstallige subsidiegelden