Sociaal werk in een pandemie
Wat is en doet het Goede doelen project SU? In dit project komen drie aspecten samen: het netwerk van de vriendengroep, hun passie voor voetbal (in normale tijden) en hun sociale inborst. Via het netwerk van de VG Himmat in Nederland verzamelen de vrienden gedurende een jaar hulpgoederen. Het gaat om donaties van scholen, sportorganisaties, zorginstellingen en andere organisaties. De focus ligt op medische hulpgoederen, onderwijs- en sportmaterialen. Met eigen middelen halen de vrienden hulpgoederen uit alle hoeken van het land op. De hulpgoederen worden gesorteerd en vervolgens opgeslagen in een loods. In februari/maart worden de goederen door de VG in een container geladen en op transport gezet.
Gemiddeld dertig vrienden reizen op eigen kosten af naar Suriname. De container wordt in eigen beheer uitgeladen. Op basis van een lijst van hulpverzoeken die door de Surinaamse partners wordt bijgehouden, vindt verdeling plaats. Soms brengt de VG schoolmeubilair, sportmaterialen of rolstoelen zelf naar een instelling. Dat is tevens een manier om kennis te maken met de ontvangende partij. Het verblijf in SU wordt gecombineerd met voetbalwedstrijden tegen lokale clubs, een bezoek aan het binnenland en het aanhalen van relaties met familie. Het Goede doelen project SU wordt afgesloten met een netwerkavond voor vrienden en relaties in Suriname.
In Nederland legt de vriendengroep met een 'terugkoppelingsavond' verantwoording af aan de donateurs. Foto’s en filmmateriaal en/of interviews worden hiervoor gebruikt. In het Jaarmagazine van Himmat wordt tevens verslag gedaan over het Goede doelen project SU. Donateurs hebben vertrouwen in VG Himmat vanwege de eigen inzet van de vrienden; het feit dat donaties rechtstreeks bij de ontvanger komen; de VG Himmat niet gelieerd is aan een politieke partij en ook geen onderscheid maakt naar etniciteit of religie. De dragende pijlers van dit project zijn: de vriendengroep, de donateurs, Vertraco Shipping, Stichting OHM en Matesa.
Sinds vorig jaar heeft ook de VG te maken met de risico’s en beperkingen van corona. Het is niet mogelijk als collectief naar Suriname af te reizen. Echter, de nood aan medische hulpgoederen is door Covid19 alleen maar groter geworden. Daarom kan met enige trots gemeld worden dat het VG Himmat is gelukt om dit jaar de 20e container met hulpgoederen naar Suriname te brengen. De inhoud bestaat uit ziekenhuisbedden, rolstoelen, rollators, postoelen, til-liften en diverse andere medische hulpgoederen, alsook wat schoolmeubilair voor het GLO. Twee coördinatoren van het Goede doelen project zijn nagereisd om de uitvoering in goede banen te leiden.

Wat beweegt VG Himmat om ten tijde van corona door te gaan met het Goede doelen project SU? Samengevat is het antwoord van de vrienden de volgende. “Eenheid, vriendschap, respect en waardering voor ieders inbreng, vertrouwen en transparantie zijn voor ons belangrijk. We hebben een intrinsieke motivatie om iets positiefs te doen. Van te voren weten we niet voor wie wij de spullen verzamelen en dus ook niet aan wie het wordt gegeven. Uit eigen ervaring zeggen we dat er niets aan de strijkstok blijft hangen.
We zijn meerdere malen naar Suriname afgereisd en hebben persoonlijk contact met ontvangers. Iedereen betaalt de directe kosten voor dit project uit eigen zak. Je kunt plezier en lol hebben als groep en tegelijkertijd ook sociaal werk doen. VG Himmat zoekt geen erkenning voor het sociaal werk van wie dan ook. Himmat probeert wel leidend te zijn en een voorbeeld voor anderen, zodat zij ook verantwoordelijkheid nemen om te helpen. Door te dienen wil de VG een verschil maken voor de individuele Surinamer.
Verschillende (informele) leiders hebben in de 35 jarige bestaansgeschiedenis van VG Himmat gewerkt aan de bindende krachten die verzilverd worden via het Goede doelen project SU. In dat proces was het soms noodzakelijk impopulaire maatregelen te treffen.
Namens de kern van VG Himmat,
Stanley Ramkhelawan
Vandaag
-
18:56
Verdachte aangehouden na vondst vuurwapen tijdens surveillance in Latour
-
16:58
170 politieambtenaren maken promotie bij jaarafsluiting KPS
-
15:02
Een cadeau aan de jarige Republiek Suriname
-
13:07
Simons roept op tot vrede en eenheid tijdens Volkskerstzang
-
11:13
Bangladesh in crisis na dood 2024-opstandleider
-
09:16
Vijf personen aangehouden na gijzeling in Latour
-
08:38
LVV levert zaaizaad en zoekt lagere rente voor rijstboeren
-
06:46
Staatsraad presenteert eerste schriftelijke jaarverslag aan president
-
04:54
Wisselvallig weer met buien en zon
-
03:13
Na druk: EU stelt Mercosur-deal uit
-
01:32
Pg en hofpresident kritisch over ingrijpende wijzigingen rechterlijke macht
-
00:59
Column: 51 stemmen voor schrappen muilkorfartikelen...
-
00:00
Centrale Bank haalt SRD 400 miljoen uit de economie via nieuwe spaarcertificaten
Gisteren
- Samenwerking MAS en UKHO beoogt versterking maritieme veiligheid
- DSB stelt SRD 160 miljoen dividend vast na goedkeuring jaarrekening 2024
- Onroerend goed (registergoed) transacties
- Leger des Heils deelt dit jaar fors minder kerstpakketten uit
- Tas met sieraden en geld buitgemaakt bij straatberoving
- Politie houdt jongeman aan na vondst vuurwapen bij supermarkt
- Ook Hasselbaink assistent-coach Natio
- DNA buigt zich vrijdag over wet Duurzaam Natuurbeheer
- Levenslange celstraf voor Franse anesthesist na vergiftiging 30 patiënten
- Korpschef is geen bevelvoerder, maar bewaker van duurzaamheid en professionaliteit
- Subsidie-uitbetaling en commissie in zicht na overleg met PLO
- Afwisselend weer met zon en buien
- Tienduizenden boeren protesteren in Brussel tegen Mercosur-verdrag
- Column: Ten Cate aan het roer
- Lazard akkoord met ontbinden schuldherstructureringscontract
Eergisteren
- Instelling beheersraad centraal bij overleg over Waterkant
- President en VWPU werken aan structurele oplossing
- Twaalf verdachten aangehouden na onderzoek naar gewapende overvallen
- Vaktrainingen geven nieuwe kansen aan inwoners van Albina
- Verdachte die toeristen beroofde nabij Palmentuin, aangehouden
- Reactie op column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- Politieagent onder vuur genomen en beroofd
- Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
- Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
- Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
- Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
- Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
- Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht