Covid-19: Ziekenhuizen hebben grens bereikt
De capaciteit van ziekenhuisbedden en die op de Intensive Care Units (ICU) is bereikt. Intensivist Navin Ramdhani heeft vandaag op een virtuele persconferentie van Volksgezondheid benadrukt dat de grens is bereikt. Wat apparatuur betreft, kunnen nog 20 bedden gecreëerd worden, maar er zijn geen IC-verpleegkundigen en specialisten om patiënten te kunnen helpen. Om deze bedden in te richten en in gebruik te kunnen nemen, zijn 60 gediplomeerde verpleegkundigen nodig. Er worden al lange uren gemaakt.
De oproep op de persconferentie van alle sprekers was om zich te houden aan de Covid-maatregelen. Daarnaast is vaccineren belangrijk. Ramdhani legde uit dat ook mensen op de ICU belanden, die behoren tot de risicogroep. Indien zij zich waren gaan vaccineren, was hun situatie niet zo verergerd. Anderen laten zich niet testen, terwijl ze dagenlang symptomen hadden en uiteindelijk op de ICU belanden.
Minister Amar Ramadhin deelde zijn zorgen over het hoge aantal besmettingen en de grens die bereikt is wat betreft capaciteit. Over toevoer van vaccins gaf hij aan dat deze week 28.000 doses binnenkomen, die betaald zijn door het bedrijfsleven. Er is ook intensief contact met de Verenigde Staten en Nederland om vaccins beschikbaar te stellen. Suriname zal niet alleen met AstraZeneca vaccineren, maar alle vaccins die goedgekeurd zijn door de Wereldgezondheidsorganisaties en andere die veilig bevonden zijn, zullen worden geaccepteerd.
Deze week zal de bewindsman aan de hand van de ontwikkelingen, mededelingen doen of er nog een lockdown-weekend komt. Hij merkte op dat de lockdown-weekends wel effect hebben gesorteerd. De R is aan het dalen en is nu onder de 1. Dat is goed nieuws. De besmettingen zijn nog hoog. Hij riep alle personen die in aanmerking komen voor vaccineren, zich aan te melden. Ook is het belangrijk dat mensen zich laten testen, waardoor er minder besmettingen plaatsvinden.
Vandaag
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 896
- Bromfietser (14) overlijdt na botsing tegen vangrail
- Simons voert Surinaamse klimaatboodschap naar wereldforum in Brazilië
- Eerste lichting verpleeghulpen klaar voor inzet in zorgsector
- Suriname stuurt hulp en betuigt medeleven na verwoesting door orkaan Melissa
- €15.000 beloning voor tip over verdachten moord Sherwin Peterhof
- Man verdronken in kreek te Para
- Lijk aangespoeld aan waterkant van Domburg
- Moshiro voor COP30 in Suriname
- Egypte opent grootste museum ter wereld gewijd aan één beschaving
- Auto volledig van binnen uitgebrand aan de Kropkoolstraat
- HvJ neemt 4e gebouw in gebruik: meer ruimte voor moderne rechtspraak
- Warm weer afgewisseld met buien
- Duizenden doen mee in Srefidensi Trim- en Wandelloop: Eenheid en doorzettingsvermogen
- Lions Club doneert 10 ton rijst voor slachtoffers van orkaan Melissa
- Brand bij loods met ammoniumnitraat aan Martin Luther Kingweg snel geblust
- Hans Breeveld: Onafhankelijkheid is geen moment, maar een proces en een voortdurende uitdaging
Eergisteren
- Hakrinbank schenkt SRD 2 miljoen aan Srefidensi-commissie
- President roept universiteit op tot denkkracht en zelfbewustzijn
- Woning zwaar beschadigd door brand aan Djamanweg in Lelydorp
- Suriname en China bespreken duurzame mijnbouw tijdens conferentie in Tianjin
- De rechtsgeldigheid van de benoeming van de procureur-generaal
- Recidivisten aangehouden na gewelddadige diefstal tijdens stroomuitval in Wit Santi
- Naks eert twaalf Surinaamse iconen met kalender en expositie
- Moordverdachte vrouw glipt weg uit cel (update)
- Gas-to-Shore project SU deel 2
- Jaarinflatie stijgt licht naar 10,7 procent in september
- Wisselvallig weer op eerste dag van november
- Journalisten ervaren de pracht en geschiedenis van de Chinese opera
- Ravin Soerdjbalie benoemd tot directeur Bureau Binnenlandse Zaken
- CBvS governor Roemer: Valutamarkt is ‘compleet imperfect’