Assembleeleden vragen grondig onderzoek doodsbedreigingen
Diverse Assembleeleden zijn recent via sociale media met de dood bedreigd. Het gaat om Jennifer Vreedzaam (NDP), Melvin Bouva (NDP) en Mahinder Jogi (VHP). Alle drie hebben aangifte gedaan bij de politie. Vreedzaam die meerdere malen bedreigd is de afgelopen zes maanden, heeft een brief hierover geschreven aan president Chan Santokhi en Assembleevoorzitter Marinus Bee.
Alle drie Assembleeleden hebben aangegeven dat de bedreigingen ongefundeerd zijn. "De informatie is bezijden de waarheid. Voorts schromen de daders er niet voor om zelfs mijn familie met de haren erbij te slepen met alle gevolgen van dien", schrijft Vreedzaam aan de president. Bij de laatste bedreiging is zelfs een foto van de president erbij gedaan. "Kennelijk met het doel om te doen blijken dat u of uw politieke partij mogelijkerwijs enige betrokkenheid bij deze bedreigingen heeft".
Vreedzaam, Bouva en Jogi vinden dat de bedreigingen grondig onderzocht moeten worden. Bouva zegt in gesprek met Starnieuws dat het onderzoek door de Digitale Recherche is ingezet, nadat hij aangifte heeft gedaan. Het lijkt een georganiseerde actie te zijn, merkt de volksvertegenwoordiger op. Hij beschouwt het als een poging om het werk als Assembleelid te frustreren.
Jogi om een reactie gevraagd, zegt aan Starnieuws dat hij via zijn advocaat het Openbaar Ministerie ook gevraagd heeft om de zaak grondig te onderzoeken. Eerst is zijn Facebook-account gehackt. Daarna is hij met de dood bedreigd via sociale media. "Deze situatie is niet bevorderlijk voor het land. Wij leven in een democratie en mensen mogen hun mening uiten. Van welke partij wij ook zijn, wij zijn allemaal Surinamers. Wij kunnen dit niet accepteren. Het land is niet gebaat bij dit soort uitspattingen", benadrukt Jogi. Hij betoogt net als Bouva en Vreedzaam dat deze zaak tot de wortel moet worden uitgezocht.
Vreedzaam merkt in haar brief aan de president op dat vanaf de verkiezing van 25 mei 2020 een toename is van online bedreigingen die verstrekkende agressievormen aanneemt. Assembleeleden zijn doelwit hiervan. Zij vindt dat de Digitale Recherche sneller moet optreden. Er moeten meer bevoegdheden toegekend worden aan justitiële autoriteiten om cybercrime aan te pakken. Zij vraagt de president dringende aandacht voor het cybercrime beleid dat onderdeel is van het veiligheidsvraagstuk. Het beleid moet de democratie hoog in het vaandel houden ter waarborging van het rechtsgevoel van de samenleving.
Vandaag
-
18:33
NDP treurt om het overlijden Wijdenbosch – staatsman, bouwer en mentor
-
17:52
Nieuw Burgerlijk Wetboek treedt ondanks bezwaren in werking op 1 mei
-
16:47
Politieambtenaar mishandeld en beroofd van dienstwapen: drie aanhoudingen
-
16:26
Biza ontvangt 50.000 stembiljetten onder strikte beveiliging
-
14:24
Bedrijfsleven Guyana keert zich tegen geweld en chaos
-
12:22
Veiligheidsman president trekt vuurwapen na ruzie met brandweerman
-
11:00
SWOS neemt actie: Onvrede over uitblijven CAO-akkoord bij Staatsolie
-
10:23
Ex-president Wijdenbosch overleden
-
09:32
Ook VMS vraagt uitstel invoering NBW wegens gebrekkige voorbereiding
-
08:48
41 ondernemers krijgen financiële steun via SURGE-project
-
06:51
Zaaien met olie
-
04:53
Kans op korte buien in de middag
-
02:55
Canadese liberalen winnen minderheidsregering
-
00:57
Toekomst agrarische sector centraal tijdens seminar AdeKUS
-
00:00
OM en rechter verwerpen verzoek tot vrijlating Hassankhan
Gisteren
- Beleidsplan tegen plasticvervuiling in Suriname gepresenteerd
- Vaccinatieweek 2025 van start: 'Uw beslissing telt'
- Staatsolie zet koers naar offshore olieproductie
- Santokhi: Investering in maritiem onderwijs voor internationale erkenning
- Suriname, Stem bewust voor jouw toekomst
- VLS biedt petitie aan: 'Rechtsstaat ernstig ondermijnd'
- Centraal Resocialisatiecentrum geopend: Nieuwe kansen voor gedetineerden
- Kamla Persad-Bissessar opnieuw premier Trinidad en Tobago
- Vrouw omgekomen bij aanrijding Nieuw Weergevondenweg
- Suriname verdient leiders die verbinden, niet verdelen
- Bedrijf uit Dubai wil groot zonne-energieproject uitvoeren
- Kans op een enkele bui
- President moet nog beslissen over nieuw Burgerlijk Wetboek
- Column: Recht kromgetrokken op het altaar van de verkiezingsdeadline
- Invoering van acht boeken per 1 mei 2025 is onwijs
Eergisteren
- Versterking is nog geen vertrouwen
- Tijdelijke aanpassing regionaal vliegschema SLM
- Conclaaf kiest nieuwe paus, start op 7 mei
- Reactie op 'Ons politiek-bestuurlijk systeem...'
- Inbrekers stelen grote bedragen uit kluis in woning Coesewijnestraat
- Stroomstoring treft grote delen van Spanje en Portugal
- Mijn gezondheid is geen bevel
- 23-jarige bestuurder overlijdt in ziekenhuis na botsing tegen truck
- Mac Andrew: 'Arbeidsveiligheid nu ook fundamenteel arbeidsrecht'
- Beveiliging commissariaten opgevoerd na tweede inbraakpoging
- Kiezer van Suriname: Uw stem telt op 25 mei 2025!
- Bewolkt met kans op enkele middagbuien
- Anthony Nesty en Surinaamse sporters gehuldigd
- Drukken definitieve DNA-stembiljetten gestart
- Erkenning collectieve eigendomsrechten met politieke wil snel opgelost