Het bestrijden van politieke houtluizen
Een bekende odo binnen onze samenleving luidt udu loso pikin, ma ae nyan wan heri oso. Letterlijk vertaald komt het er op neer dat hoe klein houtluizen ook mogen zijn, zij vernietigen een heel huis. Heel vaak onderschatten wij de vernietigende kracht van de houtluis. We zien de sporen van de houtluizen vaak binnen het huis, we proberen de sporen te bestrijden, maar vaak genoeg laten we het liggen om ze bij wijze van praten met wortel en tak uit te roeien.
Thans kunnen we ook constateren dat er nog steeds politieke houtluizen bezig zijn om de politieke stoel van hun partijtoppers, als ook binnen de regering, aan te tasten. Mocht de leiding het nalaten om tijdig de houtluizen te bestrijden en of op tijd te corrigeren, dan zal het slechts een kwestie van tijd zijn voordat zowel de regerings- als de partijstoel het zal begeven door de politieke aantasting.
Voorzichtigheidshalve kunnen we er ook van uit gaan om conclusies te trekken dat er binnen de gelederen van de vorige regeerders ook sprake was van een zekere mate van een houtluizenplaag die uiteindelijk geleid heeft tot de val van de regeringsstoel bij de gehouden algemene, vrije en geheime verkiezingen van 25 mei 2020. In dit geval zou men al binnenshuis een inventarisatie moeten maken wie de houtluizen zijn die hebben bijgedragen aan de val van de regeringsstoel.
Voordat de leiders in de politieke arena ingrijpende besluiten wensen te nemen, gaat men eerst de spiegel voor zichzelf dienen te houden en kijken of ze zelfs wel uit goed hout zijn gesneden dat moeilijk aan te tasten is door politieke houtluizen. Politici dienen een voorbeeldfunctie uit te stralen naar de samenleving toe in het algemeen en de jongere generatie in het bijzonder die vaak wensen op te kijken naar voorbeeldige publieke figuren. Dat er een beroep gedaan zou moeten worden op bepaalde politici om hun houtluizenmentaliteit achterwege te laten, zal echter neerkomen als een stem in de woestijn. Dit zou slechts in een utopische samenleving mogelijk kunnen zijn.
Binnen de politiek zijn het altijd belangen die spelen. Heel vaak zijn het enge belangen die gediend worden. De politieke houtluizen manoeuvreren tussen zulke belangen en bepalen mede waar ze wel of niet middels hun politieke aantasting zaken naar hun hand kunnen zetten en met de winst ervan door kunnen gaan.
Het staat vast dat het gedrag van de politieke houtluizen nooit in het belang kan zijn van ons geliefd land Suriname.
Ashween Ramdin
Vandaag
-
20:36
Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
-
18:38
Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
-
16:41
Local Content en fiscale rechtvaardigheid
-
14:43
Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
-
12:45
Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
-
10:47
Man zwaargewond na val van het dak
-
08:50
Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
-
06:52
Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
-
04:54
Zonnige ochtend met buien in de middag
-
02:56
Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
-
00:58
IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
-
00:00
Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Gisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname
Eergisteren
- Vaderlandsliefde is geen kreet
- Volledig herstel na tijdelijke landelijke storing bij Telesur
- Telesur kampt met grote storing in telefonie en internet
- EU en UNDP starten mangroveproject in Nickerie: focus op bescherming
- Baasaron: nauwe samenwerking met VSB cruciaal
- De sluipende macht…
- Ministers bundelen krachten tegen milieuvervuiling door goudwinning
- Simons over Newmont-petitie: Ik zal de kwestie bespreken met Financiën
- Verbetering financiële positie door beleid gewezen ministers Achaibersing en Raghoebarsing
- Zon en bewolking met lokale buien
- Extreme weersomstandigheden leiden wereldwijd tot watercrises
- Column: China bekeken: waar eigen verhaal en westerse opvattingen elkaar ontmoeten
- Wereldbank vergroot steun aan Suriname: focus op economie, mijnbouw en betaalinfrastructuur