OPEC +: Lichte versoepeling olievermindering vanaf januari
De toename betekent dat de Organisatie van Olie-exporterende Landen en Rusland, een groep die bekend staat als OPEC +, vanaf januari de productie zouden verminderen met 7,2 miljoen vaten per dag, of 7% van de wereldwijde vraag, vergeleken met de huidige bezuinigingen met 7,7 miljoen vaten per dag.
De verminderingen zijn ingesteld om de zwakke vraag naar olie aan te pakken te midden van een tweede coronavirusgolf. De OPEC + zou de bestaande inperkingen naar verwachting verlengen tot ten minste maart, nadat eerdere plannen om de productie met 2 miljoen vaten per dag te verhogen, waren teruggeschroefd.
Maar nadat de hoop op een snelle goedkeuring van antivirusvaccins eind november een stijging van de olieprijzen had aangewakkerd, begonnen verschillende producenten zich af te vragen of het oliebeleid zo strak moest blijven, zoals bepleit door OPEC-leider Saudi-Arabië. OPEC + bronnen hebben gezegd dat Rusland, Irak, Nigeria en de Verenigde Arabische Emiraten tot op zekere hoogte allemaal interesse hebben getoond om de markt in 2021 van meer olie te voorzien.
De Russische vicepremier Alexander Novak zei dat de groep nu elke maand zou samenkomen om na januari te beslissen over het productiebeleid met maandelijkse verhogingen van niet meer dan 500.000 vaten per dag. "Dit is een goede beslissing, aangezien het ons in staat stelt te stoppen en te pauzeren en te bekijken wat er moet gebeuren om de markt niet te schaden." Novak zei dat de compenserende verlagingen voor landen die in voorgaande maanden overproductie hadden, waren verlengd tot maart 2021.
De Saudische minister van Energie, Prins Abdulaziz bin Salman, zei dat de bijeenkomst moeilijk was vanwege verschillen tussen veel leden. "Het is erg ondragelijk, vermoeiend en frustrerend ... Twee of drie dagen heb ik de handdoek in de ring gegooid, maar de handdoek komt weer naar me toe", zei prins Abdulaziz.
De OPEC + moet een delicaat evenwicht vinden tussen het voldoende opdrijven van de olieprijzen om hun budgetten te stimuleren, maar niet zozeer dat de productie van de rivaliserende VS stijgt. De Amerikaanse schalieproductie stijgt meestal boven de US$ 50 per vat.
Maandelijkse bijeenkomsten door OPEC + zullen prijsbewegingen volatieler maken en de opmars door Amerikaanse olieproducenten bemoeilijken. "We hebben wat beweging gezien, maar we hebben nog geen aanval gezien. Naarmate de prijzen stijgen, zal de inzet toenemen ”, aldus Gary Ross, medeoprichter van BlackGold Investors.
Na het besluit van de OPEC bleven de prijzen van Brent-ruwe olie stijgen en kwamen ze bijna 1% hoger uit op US$ 48,71 per vat. "We weten nog steeds niet wat er zal gebeuren met Iraanse en Venezolaanse voorraden na de komst van de nieuwe Amerikaanse president Joe Biden. Er zijn dus duidelijk risico's van overaanbod," zei Ross.
Vandaag
-
10:27
Politieagent onder vuur genomen en beroofd
-
08:49
Latijns-Amerika en Cariben delen nieuwe oplossingen duurzame schoolmaaltijden
-
06:52
Wet Openbaarheid van Bestuur kent lange voorgeschiedenis
-
04:54
Bewolking, zon en regen wisselen elkaar af
-
02:56
Olieprijzen dalen scherp; markten vrezen overschot in 2026
-
00:58
Kunsteducatie krijgt impuls in Brokopondo met project Beeldkracht
-
00:00
Parlementaire commissie wil OM spreken over initiatiefwet inrichting rechterlijke macht
Gisteren
- Vijfjarig UNIDO-programma om economie minder afhankelijk te maken van olie en goud
- 250 werkzoekenden starten met vaktrainingen via Leri Fu Feni Wroko
- Illegale chemicaliën onderschept bij controle in Nickerie
- Suriname en Finland verkennen samenwerking op onderwijs en bosbeheer
- Duurzame jaarafsluiting per ministerie
- Diplomatiek paspoort Xaviera Jessurun ingetrokken; verdachte SLM-strafzaak
- Breed overleg op kabinet president moet luchtvaart Suriname structureel versterken
- Jeugdige bromfietser overleden na botsing met aanhangwagen
- Taxirit eindigt bij politiecontrole: bestuurder vast na vlucht passagiers
- Terreur tijdens Chanukah-viering: rouw, heldendom en zorgen over antisemitisme
- India en Suriname versterken samenwerking in traditionele geneeskunde
- Wisselvallig weer met bewolking, zon en regen
- Vader en dochter tijdens vakantie overvallen bij Palmentuin
- OM handhaaft strafeis van negen jaar tegen voormalig DNV-hoofd Danielle Veira
- Column: Waarom Suriname een échte korpschef nodig heeft
- SZF-verzekerden voortaan verlost van bijbetalingen operaties en medicijnen
Eergisteren
- PAHO presenteert routekaart tegen ‘stille moordenaar’ hoge bloeddruk
- IPSC sluit sportjaar af met succesvolle Tanfoglio Exhibition Match
- Overheid scherpt aanpak illegale goudwinning in Brownsberg aan
- Politie-update: Drie gewonden bij gewapende beroving te Teling Pasi
- Vernietiging Brownsberg betekent dood van ecotoerisme
- PMAC vestigt hoofdkantoor in Suriname
- Erkend door de Staat, en dan?
- Vrouwen betrapt op reeks winkeldiefstallen bij supermarkt
- Extreemrechtse José Antonio Kast gekozen tot president Chili
- Bewolkt weer met pittige buien in de middag
- Zestien doden en tientallen gewonden bij schietpartij in Sydney
- Man beschoten bij gewapende roofoverval
- Column: Vreemdelingen, vrienden, brothers & sisters
- Schotenwisseling te Telling Pasie; agent gewond geraakt
- Guyana: een economie die explodeert, terwijl dagelijks leven onbetaalbaar wordt