Situatie Luchthavenbeheer dreigt uit de hand te lopen
Vanochtend wordt er een ledenvergadering gehouden hoe verder te gaan. Lloyd Read, voorzitter van de bond Luchthavenbeheer, zegt dat de situatie zeer gespannen is. "De situatie maakt de mensen onzeker, boos en machteloos." Net als eenieder in de samenleving zien de werknemers de prijzen steeds stijgen, terwijl de lonen niet vooruitgaan. Dat leidt tot verarming van de samenleving, stelt Read.
Hij legt uit dat er werknemers zijn die tussen de SRD 2.000 en SRD 3.000 hebben moeten inleveren. Daarbovenop heb je werknemers die worden geconfronteerd met huishuur in valuta of een auto die ze normaliter wel konden aflossen. Nu moeten ze op zoek gaan naar valuta, die niet te krijgen is voor een lagere koers dan 1:20 voor de US$. "Al deze zaken leiden tot frustraties, wat zich uit in stakingen," merkt de vakbondsman op.
Het suddert al een hele poos bij de werknemers van Luchthavenbeheer. De directe aanleiding van de intense onrust is de halsstarrige weigering van de directie om de geïndexeerde lonen van het personeel uit te betalen tegen de unificatiekoers van 14.29. De directie doet er alles aan de koers van 7.48 vast te houden bij de uitbetaling van de lonen. De directie had de bond een voorstel gedaan, waarop deze op 16 november een tegenvoorstel had gedaan. "Tot vandaag is er nog geen serieus gesprek gekomen," stelt Read. Een gesprek voor woensdag, gisteren, is op het laatste moment afgeblazen.
Vandaag
Gisteren
- Bijna tien ongevallen per dag in augustus
- Ex-president Santokhi legde de fundamenten; Simons plukt de vruchten
- Workshop legt basis voor herstel luchtvaart
- Newmont vloeit personeel gefaseerd af; presenteert plannen aan VWA
- Ministerie GBB wint rechtszaak tegen landmeter Winter
- Snel, stil en indrukwekkend: onze eerste hogesnelheidstreinreis in China
- Santokhi’s PR-unit: Royalties-programma is geen politieke stunt
- Een sociologisch pleidooi voor proportionele diversiteit rechterlijke macht
- Universiteit vernoemd naar Claudetta Toney officieel geopend
- Warme dag met bewolkte lucht
- Fed zet stap naar renteverlaging: markten kijken gespannen mee
- Column: Wonden, littekens en de verloren kracht van eenheid
- Acteur Daniël Kolf wint prestigieuze toneelprijs Theo d’Or
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 889
- Man verdronken in Saramacca
- VSB: Gezamenlijke aanpak nodig na Amerikaanse waarschuwing over havenveiligheid
- Wat haalt Suriname uit de klimaatconferentie COP 30?
- Minister Ramsaran grijpt in bij voedselvoorziening militairen
- Defect voertuig vliegt in brand onder woning
- Beschouwingen rondom het nieuwe BW
- President Simons steunt kindertehuizen Nickerie met bezoek en donatie
- In memoriam: Indra Djwalapersad 1951–2025
- RSF roept regering-Ali op vijandigheid tegen journalisten te beëindigen
- Zondag doet zijn naam eer aan: zonnig en warm
- Gezellig druk bij heropende Waterkant
- Sosar brengt LVV ruim USD 20.000 opslagkosten in rekening
- Suriname haalt de angels uit gespannen relatie met Guyana