Ramdin vindt kritiek op Khargi zeer onterecht
Er is heel wat kritiek op de keus van de regering om Rajendre Khargi tot ambassadeur in Nederland te benoemen. Minister Albert Ramdin van Buitenlandse Zaken, International Business en Internationale Samenwerking (Bibis), vindt de kritiek onterecht. “Hij is niet zomaar gekozen,” benadrukt Ramdin. Hij heeft op een persconferentie uitgelegd waarom voor Khargi is gekozen. Suriname en Nederland zijn overeengekomen om de nieuwe ambassadeurs voor Suriname en Nederland, al voor de viering van 45 jaar Srefidensi, geïnstalleerd te hebben.
Ramdin deelt mee dat er zelfs gesolliciteerd is voor de functie van ambassadeur in Nederland. Dat is ongebruikelijk, geeft hij aan: meestal wordt men geselecteerd op basis van aanbevelingen. “Er is voor iemand gekozen die, hoewel niet zichtbaar, jaren heeft meegelopen met president Santokhi in het opbouwen van internationale betrekkingen,” geeft Ramdin aan. “Hij is goed ingevoerd in de Nederlandse en Europese politiek. Hij heeft toegang tot de Tweede Kamer, tot het Nederlandse bestel in het algemeen qua bestuur. We hebben daar de goede vruchten van mogen plukken. Het feit dat er zo snel contact is gemaakt met deze nieuwe regering is mede daardoor gekomen.”
Ramdin merkt op dat Santokhi al sinds 2013 gesprekken heeft gevoerd met Nederland. “Khargi was vanaf dat moment betrokken. Het is dus niet dat iemand van de ene op de andere dag wordt benoemd,” merkt Ramdin op. “Wij geloven er wel in dat met de contacten die hij heeft, zijn ‘touch’ met de Surinaamse politiek en de diaspora in Nederland, hij in deze fase wanneer we de relatie aan het herstellen zijn, een belangrijke rol kan spelen. Vanuit zo een optiek is hij voorgedragen voor de functie.”
Ramdin reageert ook op de kritieken, althans de manier waarop er kritiek geleverd wordt. De reactie geldt niet alleen voor Khargi benadrukt hij. “Ik vind het jammer dat we de gewoonte schijnen te hebben dat wanneer er een naam genoemd wordt voor een functie, die persoon opeens niet geschikt of gekwalificeerd is,” haalt Ramdin aan. “Ik wil dan bijna de conclusie trekken: wij vinden nooit iemand geschikt tenzij het onszelf is. Dat is een hele slechte gewoonte. We zijn heel negatief wat dat betreft. Ik hoop dat we beginnen te leren om een beetje objectief te kijken. Natuurlijk kan het dat niet iedereen er happy mee is. Maar de wijze waarop we omgaan met bekritiseren van personen tot op het persoonlijke af, dat spreekt niet goed voor het Surinaamse volk. Ik ben blij dat het gros van het volk niet zo is. Wat we horen is van een paar personen. Dat recht hebben ze, ik vind het alleen jammer dat ze het zo tot uitdrukking brengen.”
Enkele kritieken zijn op de nationaliteit van Khargi en dat hij geen diplomatenopleiding heeft genoten. Ramdin die zelf diplomaat is geweest, geeft aan dat hoewel hij voorstander is van een diplomatenopleiding, dat nog geen garantie hoeft te zijn dat iemand ook goed is in die functie. “Ik heb vele diplomaten gezien met een diplomatenopleiding maar ze hebben het absoluut slecht gedaan,” deelt hij mee. Ik ken ook diplomaten die helemaal geen opleiding als diplomaat hebben gehad, maar het goed hebben gedaan. Waaronder ik zelf. Ik neem aan dat ik het redelijk goed heb gedaan. Dus men moet niet in absolute termen blijven denken over deze zaken.”
Ramdin roept op om de negatieve opstelling achterwege te laten. “Een beetje rationaliteit, een beetje objectiviteit, maar ook een beetje Surinamer blijven, in plaats van zo persoonlijk te worden,” roept hij op. “Want we gaan veel meer van deze benoemingen krijgen. En als we iedere keer weer blijven afbreken dan vraag ik me af waarmee we bezig zijn.” Nederland moet eerst agreement verlenen, voordat Khargi benoemd kan worden.
René Gompers
Vandaag
-
13:43
VHP Nederland doet voorstellen voor modernisering partijstructuur
-
12:39
Stiefvader aangehouden voor zware mishandeling van 11-jarig kind
-
10:45
President benadrukt publieke taak STVS bij viering 60-jarig jubileum
-
08:47
De weg naar voedselzekerheid in Suriname
-
06:51
DSB waarschuwt voor toename digitale fraude
-
04:53
Zonnig en overwegend droog weer
-
02:55
SBB stuit op bijkans 2.160 illegale bruinhartpalen bij EBS
-
00:57
Suriname-Guyana handelsrelaties gaan nieuwe fase in
-
00:00
President: Geen militaire acties in de regio; wel strijd tegen drugs
Gisteren
- Quickscans onthullen grote misstanden: diepgaander onderzoek en externe audits nodig
- Suriname en Guyana willen krachten bundelen voor groei
- VWA en IDB bespreken voortgang arbeidsmarktproject
- Regering werkt aan schuldenverlichting, meer inkomsten en klimaatfinanciering
- Hof beslist: Vervolging Hoefdraad rechtmatig
- VES: Gezondheidszorg centraal in jaarrede; samenhang en uitvoeringskracht blijven onbenoemd
- Simons: Punt achter Decemberzaak; geen gratieverzoek, geen discussie
- Gratieaanvraag en de timing ervan
- NPS: Gratieverlening decemberveroordeelden niet aan de orde
- Offshore-capaciteit versterkt in aanloop naar GranMorgu-project
- Gajadien: VHP heeft geen nieuwe naam nodig, maar echte hervorming
- Warme dag met kans op buien
- Nieuwe RvC’s moeten orde scheppen binnen parastatalen LVV
- President benadrukt klimaatrechtvaardigheid en solidariteit tijdens Caricom-top
- Column: Ondoordacht gratieverzoek ontsteekt kruitvat in NDP-barak en bedreigt politieke stabiliteit
- Wijnerman uit Washington DC: Donorcoördinatie cruciaal voor duurzame resultaten
Eergisteren
- Minister Noersalim pleit voor gebruik van Surinaamse voeding
- Gas-to-Shore-project SU
- Twee baby’s geboren in Marwina Ziekenhuis: activiteiten komen verder op gang
- Staatsolie helpt Huize Prinses Margriet met renovatie lekkende daken
- Regeren met daadkracht!
- Onderminister Jadnanansing bespreekt 12-urige werkdag met Rosebel
- Kanhai: Ik trek gratieverzoek niet in
- De stille macht van vriendjespolitiek
- Olieprijzen dalen door vrees voor overaanbod (update)
- Overwegend droog weer met hoge temperaturen
- Politiebericht over doodgeschoten ondernemer in Nickerie
- Column: Plaatsing nog mogelijk!
- Verwarring en felle reacties rond gratieverzoek 8 December-zaak