DNA-voorzitter Bee: Nederland moet instituten respecteren
Assembleevoorzitter Marinus Bee had een goed gesprek met de Nederlandse zaakgelastigde Henk van der Zwan, die een kennismakingsbezoek heeft gebracht aan hem. Bee heeft aangegeven dat de focus is om de relatie met de Tweede Kamer te herstellen, ondanks de politieke verschillen. Assembleevoorzitter Bee om een reactie gevraagd over de houding van de Nederlandse regering naar vicepresident Ronnie Brunswijk toe, zegt aan Starnieuws dat deze kwestie niet aan de orde is geweest tijdens het gesprek donderdag. De brief van de Nederlandse minister van Buitenlandse Zaken, Stef Blok, is vrijdag bekend geworden. Nederland wenst geen contact te onderhouden met Brunswijk, die een veroordeling heeft van 11 jaar wegens cocaïnehandel.
"De relatie die wij wensen met Nederland als voormalig moederland is één van wederzijds respect. Daarmee wil ik aangeven dat we geen instituten kunnen uitsluiten in de relatie die we met elkaar hebben," benadrukt Bee. Hij wijst erop dat het volk van Suriname de leiders van het land heeft gekozen. In De Nationale Assemblee zijn de president en vicepresident gekozen. De Assembleevoorzitter verwacht dat Nederland de keuze van het volk zal respecteren.
Op politiek niveau zijn er reeds gesprekken gevoerd tussen de nieuwe regering en Nederland. De zaakgelastigde heeft verder aangegeven, dat er een Nederlandse ambtelijke missie is samengesteld die technische assistentie wil verlenen aan Suriname. Als het fysiek niet mogelijk is, zal dat voorlopig virtueel moeten gebeuren, meldt de afdeling Communicatie en Informatie van De Nationale Assemblee (DNA).
De ambassade is nu bezig een nota samen te stellen, waarin de contouren worden uiteengezet voor een debat in de Tweede Kamer gezien de grote belangstelling voor herstel van de relatie tussen beide landen van niet alleen de Surinamers in Nederland maar de totale Nederlandse gemeenschap. Suriname wil zo snel als mogelijk de bilaterale
samenwerking met Nederland oppakken. Met Curaçao, Aruba, Sint Maarten en Guyana zijn er reeds bilaterale betrekkingen.
Vandaag
-
12:48
VS erkent vooruitgang Suriname in begrotingstransparantie
-
10:46
Bankiersvereniging verwelkomt verlaging kasreservepercentage
-
10:39
Braziliaanse vrouwen slachtoffer van gewapende roofoverval aan Prinsessestraat
-
09:57
Politiewapen gebruikt bij vechtpartij in recreatieoord
-
09:18
Politiebond bezorgd over integriteitsschendingen binnen KPS
-
07:20
Wereldtop over tweestatenoplossing nu steun voor Palestijnse staat groeit
-
05:22
Warm en zonnig met afnemende bewolking
-
03:27
Santokhi kondigt terugkeer aan in DNA: Volksbelang blijft centraal
-
01:33
Tot woede van Israël, Vier grote westerse landen erkennen Palestijnse staat
-
00:59
Column: De teloorgang van menselijkheid: van dichtbij huis tot wereldwijd
-
00:00
Simons belooft diaspora versoepeling PSA-wet en benadrukt rol bij ontwikkeling
Gisteren
- Column: Borrelpraat no. 890
- Bouva: Suriname kiest voor dialoog en nationaal belang op VN-top
- Nieuwe golf van geweld in Haïti: doden, ontvoeringen en brandstichting
- Local Content en fiscale rechtvaardigheid
- Technische storing bij La Liberté: levering via watertrucks
- Santokhi: Lachmons boodschap van verbroedering blijft Suriname leiden
- Man zwaargewond na val van het dak
- Suriname profileert zich op VN-top als carbon-negatief land in transitie
- Naar een rechtvaardige en inflatiebestendige loonstructuur in Suriname
- Zonnige ochtend met buien in de middag
- Mexico traint 143 Haïtiaanse soldaten in strijd tegen bendegeweld
- IDB zegt steun toe aan versterking van wijkkantoren Sozavo
- Regering overschat bereik eigen socialemediakanalen
Eergisteren
- 120 kinderen tonen kunstwerken bij Nola Hatterman Art Academy
- Kinderen brengen erfgoed tot leven in miniatuurproject
- President Simons vertrokken naar New York
- Europese luchthavens getroffen door cyberaanval
- Moeder zwaar mishandeld door dochter en schoonzonen met tjap
- Onregelmatigheden Keizerstraat: agenten geschorst
- Vrede is geen droom – het begint bij jezelf
- VSB en CBvS in overleg over productie, groei en stabiliteit
- Nieuwe lichting van 39 soldaten toegevoegd aan Nationaal Leger
- Warm, vochtig en buien in de middag
- Fitch verhoogt groeiverwachting wereldeconomie voor 2025
- De wedijver om verkeersveiligheid
- Zijin Mining: Van Purper-Gouden Berg in China tot grootmacht in Suriname