Sally steeds dreigender, nu categorie 2-orkaan
Het NHC waarschuwt voor de extra versterking van Sally en zegt dat de orkaan een gevaarlijke wordt als het zich over land beweegt. Sally zou wel eens schade van een orkaan van categorie 3 en hoger kunnen aanrichten bij aankomst aan land. "Aangezien wordt voorspeld dat Sally zeer langzaam beweegt rond de tijd van de aanlanding, wordt een langzamere verzwakking aangegeven, aangezien een groot deel van de circulatie nog enige tijd boven water zal blijven", aldus de National Weather Service.
Gouverneur John Bel Edwards van Louisiana, die nog steeds herstellende is van orkaan Laura, die aan land kwam als een storm van categorie 4, zei tegen de bewoners dat ze voorbereid moesten zijn. "Wees slim en wees veilig", twitterde hij.
De gouverneurs van Alabama en Mississippi riepen allebei de noodtoestand uit voorafgaand aan de naderende storm. De gouverneur van de Mississippi, Tate Reeves, zei dat orkaan Sally woensdag om 2:00 uur in de vroege ochtend rond Biloxi, Mississippi aan land zou komen. "De projecties van de stormvloedkering blijven zorgwekkend met ergens tussen de 1,5 en 2,4 meter kustgolf", zei Reeves.
"We blijven ons grote zorgen maken over de hoeveelheid regen", zei hij, eraan toevoegend dat sommige gebieden wel eens 50 cm regen kunnen krijgen.
President Donald Trump heeft intussen noodverklaringen voor Louisiana en Mississippi goedgekeurd, zei het Witte Huis. Dit betekent dat Trump het Department of Homeland Security en het Federal Emergency Management Agency (FEMA) heeft geautoriseerd om te helpen bij alle rampenbestrijding in de twee deelstaten.
Mississippi-functionarissen werken eraan om beslissingen te nemen over mogelijke verplichte evacuaties, zei gouverneur Reeves. Tijdens een briefing zei de gouverneur dat hij vreesde dat zijn staat de dupe zou worden van Sally's regen en stormvloed, en hij drong er bij de bewoners op aan zich voor te bereiden op langdurige stroomuitval. Er gaan schuilplaatsen open voor evacués, deelde hij mee.
Sally is één van de vijf actieve tropische cyclonen in de Atlantische Oceaan. De anderen zijn orkaan Paulette, tropische stormen Teddy en Vicky en tropische depressie Rene. Volgens meteorologen was de enige andere keer dat er vijf actieve tropische cyclonen tegelijkertijd in de Atlantische Oceaan waren in september 1971.
Orkaan Paulette, een storm van categorie 2, heeft het eiland Bermuda vandaag getroffen met harde wind en zware regenval, aldus het NHC.
Vandaag
-
12:45
Pride Walk: Je hoeft ons niet te accepteren, maar respecteer ons wel
-
10:47
Caribische bisschoppen waarschuwen voor militaire spanningen in de regio
-
08:51
Hoe verder in de rechtszaak Hoefdraad?
-
06:52
Somohardjo vraagt spoedoverleg met Rekenkamer en GBB over gronduitgifte
-
04:54
Warme zondag en overwegend droog
-
02:56
VS en China proberen escalatie handelsoorlog te voorkomen
-
00:58
Srefidensi Telethon van start: eerste SRD 10.000 in half uur opgehaald
-
00:00
ASFA waarschuwt voor ‘resource curse’ door versnipperd local content-beleid
Gisteren
- Man overlijdt na mishandeling
- Ruim 300 kinderen uit Brokopondo nemen deel aan sportdag Zijin Rosebel
- Suriname en Venezuela verkennen verdieping landbouw, energie en visserij
- 3 verdachten aangehouden in moordzaak Chablani
- Ondernemers krijgen ruimere financieringskansen via NOB–VSB partnerschap
- SPWE heropent ondernemershub voor inclusief micro-ondernemerschap
- Politiebericht over dodelijk incident Passiebloemstraat
- Ben ik echt zo objectief?
- Man overlijdt na steekpartij aan de Passiebloemstraat
- Mia zoekt Antony Loswijk, verdachte in drive-by shooting Emielaan
- Volksgezondheid geeft adviezen over rookoverlast Charlesburg
- Overwegend droog weer vandaag met kans op lokale buien
- Trump overweegt militair ingrijpen tegen cocaïne-infrastructuur in Venezuela
- China schenkt Suriname 16 ambulances ter versterking van medische noodhulp
- VHP-hoofdbestuurslid Moertabat keert de partij de rug toe
Eergisteren
- Update: Politie jaagt op verdachte na dodelijke drive-by shooting aan Emielaan
- De verkiezing van de volgende VN-secretaris-generaal
- Politiebericht over drive-by shooting Emielaan
- Hogerberoepszaak Pikin Saron wordt 4 november hervat; ontevredenheid bij ESAV
- IDB bevestigt steun tijdens strategisch overleg met president Simons
- Diarree-uitbraak in Kwamalasamutu legt kwetsbaarheid basiszorg bloot
- Karan Chablani doodgeschoten bij drive-by shooting aan Emielaan
- Afgetreden RvC meldt: SRD 49 miljoen tegoed op Staat bij bestuurswisseling
- Suriname zet koers naar nationale local content-roadmap
- Gewapende bende overvalt pension aan Chatterpalweg
- Grondenrechtenvraagstuk – een nieuwe toekomst voor Para en alle inheemsen
- Nieuwe lichting strategisch legerkader klaar voor hoogste functies binnen Defensie
- Brand Charlesburg nog niet onder controle; omwonenden klagen over rook en stank
- Wisselvallig weer vandaag met buien
- Sportcentrum SOSIS opnieuw opengesteld voor publiek; JOS neemt beheer terug
- Column: De digitale vuilnisbelt van de politiek
- Bij 80 jaar VN: DNA benadrukt noodzaak multilaterale samenwerking