Ramadhin bezorgd over Covid-situatie
De opvangcapaciteiten zijn uitgeput aan het raken. Er is een tent opgezet op het terrein van het Regionaal Ziekenhuis Wanica waar 100 personen opgevangen kunnen worden als er nergens plek meer is. Als mensen zich niet houden aan de maatregelen, zal de situatie niet meer onder controle zijn. Dan zullen, net als in Frans-Guyana, mensen die positief bevonden zijn, niet meer worden opgehaald, merkte Ori op. Nu is de situatie nog onder controle omdat contacten van besmette personen nog achterhaald kunnen worden.
Ramadhin legde uit dat behalve opvangcapaciteit, ook van belang is dat er genoeg medisch personeel is. Als de aantallen blijven oplopen, zal de situatie niet meer onder controle zijn. De regering wil voorkomen dat de economie lamgelegd wordt. De maatregelen die getroffen zullen worden, moeten ook in de controlesfeer zijn terwijl het gedrag van mensen moet veranderen. Om te illustreren hoe onverantwoord mensen bezig zijn, werd aangegeven dat er een afscheidsfeest is georganiseerd voor iemand die positief bevonden is, en opgehaald moest worden. Ook hier werden de maatregelen niet in acht genomen.
De bewindsman zei dat hij niet weet wat de operatie 'Dringi dresi wakti siki' inhoudt. Hij heeft geen inhoudelijke informatie gekregen dan dat er SRD 10 miljoen aan budget is opgebracht. Over de protocollen die ontwikkeld zijn, is hij ook niet vrolijk over. Volgens hem moeten diverse protocollen ontwikkeld worden zoals die behoren te zijn. Daarmee is een afdeling op Volksgezondheid bezig.
Vrijdag zijn er 30 geïnfecteerden genoteerd uit 109 testen, terwijl 43 personen genezen zijn verklaard. Het aantal active case is nu op 557. In totaal zijn 1.123 personen genezen en 1.706 zijn positief getest. De dashboard van de Covid-website is vrijdagavond heel laat bijgewerkt. Er ontbreekt essentiële informatie over in welke districten hoeveel besmettingen hebben plaatsgevonden. Het beloofde 'situation report' is tot nu toe slechts één keer verschenen.
Vandaag
Gisteren
- Santokhi en Simons voeren overleg over soepele machtsoverdracht
- Ex-man valt vrouw aan met houwer en pleegt daarna suïcide
- Petronas voegt Roystonea-2 toe aan offshore boorcampagne in Suriname
- Brics-landen wijzen 'anti-Amerikaanse' beschuldiging van Trump af
- Man brengt vrouw levensbedreigende kapverwondingen toe
- Politie zoekt Furjel Leandro Simons voor betrokkenheid drugshandel
- Na verkiezing van met inheemse kalmte licht uitstralende ‘Tante Jenny’:
- VHP zal nieuwe regering opbouwend maar kritisch ondersteunen
- Adhin: Simons en Rusland krijgen volledige parlementaire steun
- Ook vandaag regen en onweersbuien
- Rusland: Vp-schap is geen beloning, maar een opdracht voor Suriname
- Column: Waar aasgieren regeren en reigers waken
- Simons: Presidentschap is geen beloning, maar werk
Eergisteren
- Column: Borrelpraat no. 879
- Jennifer Simons, eerste vrouwelijke president van Suriname
- Opvallende afwezigheden overschaduwen BRICS-top in Rio de Janeiro
- HVB: Vrouwelijk leiderschap opent nieuwe weg
- Fractieleiders spreken hoge verwachtingen uit bij felicitatie
- President neemt afscheid: 'Leiders dienen, het volk regeert'
- Schietincident beëindigt feest aan de Ephraimzegenweg
- DNA kiest Simons tot president en Rusland tot vp
- Korte Assembleevergadering verwacht; 34 stemmen nodig
- Suriname: Wachten op het busje,… het komt maar niet!
- Delegatie Israël naar Qatar ondanks geschil over staakt-het-vuren
- Champions League of hulpbronnenvloek?
- Onweer dient zich al vroeg aan op deze zondag
- BRICS bereikt akkoord over gezamenlijke verklaring voor top in Rio
- CV Rusland: Man van beleid, integriteit en bruggenbouwer
- Simons schrijft geschiedenis als eerste vrouwelijke Surinaamse president