Simons pleegt laatste handelingen als DNA-voorzitter
Het is nogal druk geweest bij de afscheidsceremonie vrijdag. In de galerij is de foto van Simons onthuld. Zij prijkt nu ook op de muur van gewezen Assembleevoorzitters. Het personeel, dat al in december vorig jaar door Simons was gemeld dat ze zou vertrekken, heeft de vertrekkende voorzitter een groot boeket bloemen en een award overhandigd. Zij zijn haar heel dankbaar. Simons is hen ook dankbaar. Ze merkt op dat niemand door “gewijzigde beleidsinzichten” thuis is gezet. Ze hoopt dat deze trend wordt voortgezet.

Jennifer Geerlings-Simons is vereeuwigd in de galerij van Assembleevoorzitters.
Na de ceremonie is er een korte persconferentie geweest. “Als de partij waartoe ik behoor deel was geweest van een regering, zou ik uit het parlement weggaan. Dat was het plan,” antwoordt Simons op vragen. “En omdat ze geen deel zijn van de regering en dat wat ik wilde gaan doen -misschien in de uitvoering- kan ik het dan niet doen. De partijen en de bevolking hebben die configuratie geschapen. Maar ik heb allang gezegd 24 jaar parlement is voor mij in orde. Ik heb mijn krachten gegeven. Ik moet iets anders doen.”
Op de persconferentie is er veel aandacht besteed aan de Alcoa-kwestie. Simons benadrukt dat haar vroegtijdig vertrek uit de vergadering waarbij de Alcoa-deal werd behandeld, te maken had met gebrek aan informatie om een goed besluit te kunnen vormen. “Ik heb wel gewerkt om zoveel mogelijk op één lijn te komen, maar voor mij moest er meer grond onder mijn voeten zijn,” deelt ze mee. “Er hebben ook andere dingen gespeeld, maar het belangrijkste voor mij was dat ik niet de zekerheid had kunnen krijgen over wat we afspraken. Ik had dat nodig om ja of nee te zeggen.”
Simons geeft aan dat ze na “enkele weken rust” zaken die ze door haar parlementair werk heeft moeten “parkeren”, weer gaat oppakken. Zaken die te maken hebben met preventieve zorg, afstandsonderwijs en ICT bijvoorbeeld. “Of ik in de politiek blijf..ik begin in elk geval zoals dat hoort, aan de evaluaties binnen mijn partij een bijdrage te leveren. Om de uitgangspunten, alles weer scherp te stellen, om te kijken hoe dat verder moet gaan. En dan, zoals ik mijn hele leven heb geleefd, ziet u het wel.”
“Men heeft me vaak gevraagd wat ik gedaan heb om voorzitter te worden,” merkt Simons op. “Niks. Ik heb gewoon altijd mijn werk gedaan en dan brengt het leven je waar je moet zijn. Ik leef volgens dat adagium. Ik ga dus gewoon verder met dingen te doen die een bijdrage leveren aan de samenleving waar ik een ‘drive’ voor voel. Dan zal ik komen waar het leven me brengt.” Simons is officieel tot 29 juni Assembleevoorzitter wanneer het nieuwe parlement wordt geïnstalleerd.
René Gompers
Vandaag
-
10:47
Suriname en Chili verdiepen economische en politieke samenwerking
-
08:45
Ex-minister Kuldipsingh noemt uitspraken in DNA over dubbele salaris misleidend
-
06:52
Advocaat vraagt vrijspraak voor doodslag; OM eist 10 jaar gevangenisstraf
-
04:55
Zonnige vrijdag, het blijft droog
-
02:57
Amerikaanse vliegdekschip nabij Venezuela: signaal van macht
-
00:59
Column: De schuld van de boodschapper
-
00:00
Staatsolie keurt commercieel veld voor gasontdekking Sloanea-1 in Blok 52 goed
Gisteren
- Auto vliegt in brand tijdens reparatie aan Khiraweg
- Suriname wint groots (4-0) van El Salvador
- Beijings Olympische Parels: Het kloppend hart van stadions en symbolen
- Duizenden scholieren oefenen voor Surinaamse vlag Onafhankelijkheidsdag
- Telesur lanceert eigen streamingplatform 'Telesur Plus'
- CASAS start intensieve training voor luchtvaartveiligheid in Suriname
- Colombia: Petro staakt inlichtingenuitwisseling met VS
- Miljoenenfraude LVV; Ryan T. aangehouden
- CAS-tribunaal doet binnenkort uitspraak over Danilho Doekhi en Natio
- COP30: Inheemsen protesteren..'Ons land is niet te koop'
- Robert Vishnudatt: ik ben niet ondergedoken en niet veroordeeld
- Afwisselend weer, gedeeltelijk zonnig en regen
- Groeiende onrust bij FOLS : geduld leerkrachten raakt op
- Trump zet handtekening, einde langste shutdown Amerikaanse overheid
- Column: Voorrang aan het leven
- Zorgwekkende toename hiv-gevallen onder jongeren en kwetsbare groepen
Eergisteren
- Suriname is niet kapot te krijgen
- Vreedzaam vraagt in openbrief Simons helderheid gouddiefstal Grassalco
- Gewapende roofoverval bij bedrijf Ying Rong
- BIS bereidt zich voor op promotie tijdens carrièrebeurs in Amsterdam
- Shanghai: een bruisende mix van geschiedenis, innovatie en cultuur
- Robert Vishnudatt: “Nodeloze poeha over belastingontduiking”
- MAS scherpt districtscommissarissen aan voor betere handhaving scheepvaartwetgeving
- China International Import Expo breekt records en sluit succesvol af
- Deviezencommissie betreurt vertekend beeld geschetst door minister Monorath
- Verdediging Danielle Veira wijst op inconsistentie verklaringen Rodney Cairo
- Regen en onweer voorspeld voor woensdag 12 november
- COP30: Inheemse volken zoeken hun stem te midden van uitdagingen
- Suriname ontvangt hoge militaire delegatie; geen informatie gevoeligheden
- Suriname neemt afscheid van Venetiaan: Als RRV gekomen als RRV vertrokken