Simons pleegt laatste handelingen als DNA-voorzitter
Het is nogal druk geweest bij de afscheidsceremonie vrijdag. In de galerij is de foto van Simons onthuld. Zij prijkt nu ook op de muur van gewezen Assembleevoorzitters. Het personeel, dat al in december vorig jaar door Simons was gemeld dat ze zou vertrekken, heeft de vertrekkende voorzitter een groot boeket bloemen en een award overhandigd. Zij zijn haar heel dankbaar. Simons is hen ook dankbaar. Ze merkt op dat niemand door “gewijzigde beleidsinzichten” thuis is gezet. Ze hoopt dat deze trend wordt voortgezet.

Jennifer Geerlings-Simons is vereeuwigd in de galerij van Assembleevoorzitters.
Na de ceremonie is er een korte persconferentie geweest. “Als de partij waartoe ik behoor deel was geweest van een regering, zou ik uit het parlement weggaan. Dat was het plan,” antwoordt Simons op vragen. “En omdat ze geen deel zijn van de regering en dat wat ik wilde gaan doen -misschien in de uitvoering- kan ik het dan niet doen. De partijen en de bevolking hebben die configuratie geschapen. Maar ik heb allang gezegd 24 jaar parlement is voor mij in orde. Ik heb mijn krachten gegeven. Ik moet iets anders doen.”
Op de persconferentie is er veel aandacht besteed aan de Alcoa-kwestie. Simons benadrukt dat haar vroegtijdig vertrek uit de vergadering waarbij de Alcoa-deal werd behandeld, te maken had met gebrek aan informatie om een goed besluit te kunnen vormen. “Ik heb wel gewerkt om zoveel mogelijk op één lijn te komen, maar voor mij moest er meer grond onder mijn voeten zijn,” deelt ze mee. “Er hebben ook andere dingen gespeeld, maar het belangrijkste voor mij was dat ik niet de zekerheid had kunnen krijgen over wat we afspraken. Ik had dat nodig om ja of nee te zeggen.”
Simons geeft aan dat ze na “enkele weken rust” zaken die ze door haar parlementair werk heeft moeten “parkeren”, weer gaat oppakken. Zaken die te maken hebben met preventieve zorg, afstandsonderwijs en ICT bijvoorbeeld. “Of ik in de politiek blijf..ik begin in elk geval zoals dat hoort, aan de evaluaties binnen mijn partij een bijdrage te leveren. Om de uitgangspunten, alles weer scherp te stellen, om te kijken hoe dat verder moet gaan. En dan, zoals ik mijn hele leven heb geleefd, ziet u het wel.”
“Men heeft me vaak gevraagd wat ik gedaan heb om voorzitter te worden,” merkt Simons op. “Niks. Ik heb gewoon altijd mijn werk gedaan en dan brengt het leven je waar je moet zijn. Ik leef volgens dat adagium. Ik ga dus gewoon verder met dingen te doen die een bijdrage leveren aan de samenleving waar ik een ‘drive’ voor voel. Dan zal ik komen waar het leven me brengt.” Simons is officieel tot 29 juni Assembleevoorzitter wanneer het nieuwe parlement wordt geïnstalleerd.
René Gompers
Vandaag
Gisteren
- Buitenlands beleid moet meer opleveren voor Suriname
- Verdachten zeggen niet te weten dat puma en toekan beschermde diersoorten zijn
- BIS brengt diplomaten en bedrijfsleven samen voor versterking internationale samenwerking
- VSB vraagt bedrijven om input voor vaststelling minimumuurloon 2026
- Streekziekenhuis Atjoni stabiliseert zwaargewonde politiebrigadier
- Piloot zet toestel veilig aan de grond na noodlanding achter Hollandse Kamp
- Gewapende beroving aan de Wonglaan: SRD 120.000 buitgemaakt
- Cubaanse veiligheidstroepen verlaten Venezuela nu Amerikaanse druk toeneemt
- Verdachte steekt brigadier te Atjoni; agent opgenomen in ziekenhuis
- Camerabeelden worden opnieuw bekeken in moordzaak Timmermanstraat
- Eerste Anton de Kom-lezing in Suriname belicht rijke nalatenschap van verzetsheld
- Zonnige dag met kans op buien in vooral binnenland
- Hoge Raad zet streep door Trumps tarieven, hij legt nieuwe op
- Verdachte in moordzaak Chablani ontkent schuld tegenover Krijgsraad
- Nieuwe generator Wakay-pompen vandaag in Nickerie
Eergisteren
- Na terugroeping Faucher: VS-zaakgelastigde bespreekt nieuwe fase in relatie
- In Memoriam: René Bilkerdijk, vakbondsleider, wetenschapper en sportbestuurder
- Suriname mikt op sterkere regionale rol tijdens jubileumeditie Caricom-top
- Venezuela verleent amnestie, honderden politieke gevangenen kunnen vrijkomen
- President lanceert platform om kwetsbare Surinamers naar werk en ondernemerschap te leiden
- Gewapende beroving bij winkel aan Van Kallenweg snel opgelost
- Politie Rijsdijk treft menselijke resten aan tijdens surveillance
- Gewapend viertal ontvoert man bij zijn woning
- Coronie en het mysterie van de ‘afwezige epidemie’
- OM intensiveert uitvoering strafvonnissen; ook zware zaken actief opgepakt
- Overwegend warm weer en licht wisselvallig
- Ex- prins Andrew: van helikopterpiloot naar handelsgezant naar paria binnen het koningshuis
- Column: Volksvertegenwoordigers of belangenvertegenwoordigers
- VES: Wanica Ziekenhuis uitbouwen tot centrum voor chronische zorg